Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Skadiņš un Dreimane triumfē Baltijā


Baltijas valstu jauno daudzcīņnieku čempionātā piedalās trīs Bauskas pārstāvji

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Arta Marija Dreimane Baltijas U18 vecuma grupas telpu daudzcīņas čempionātā ieguva septīto vietu.

Aizvadītās nedēļas nogalē Tallinā jau 22. gadskārtu notika visu triju Baltijas valstu jauno daudzcīņnieku čempionāts.

Šīs sacensības bija pēdējās lielākās un nopietnākās 2022./2023. gada ziemas telpu sezonā. Sporta statistiķis Andris Staģis informē, ka pirmo reizi Baltijas jaunie daudzcīņnieki telpās sacentās 2000. gadā. Jaunie igauņu daudzcīņnieki komandu vērtējumā uzvarējuši ikvienā no līdzšinējiem čempionātiem – 21 reizi. Latvijas juniori un jaunieši 15 reizes bija otrie, bet lietuvieši – sešas reizes. Šoreiz komandu cīņā U18 un U20 vecuma grupās Latvijas izlase ieguva otro vietu.

Personiskais rekords
Sacensībās 11. un 12. martā vienīgās uzvaras Latvijas sportistiem izcīnīja Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāvji Andris Skadiņš un Gerda Kerija Dreimane.

Visiespaidīgākie rezultāti šoreiz A. Skadiņam, kurš U20 vecuma grupā guva kopskaitā 5337 pun-ktus, uzlabojot savu līdzšinējo rekordu par aptuveni 150 punktiem – iepriekš bija 5181. Vispirms 60 metru skrējienā pavisam maz atpalika no personiskā rekorda – 7,17 sekundes. Labs rezultāts tāllēkšanā – 6,75 metri, lai arī šosezon ir izdevies lēkt arī tālāk. Lodi sekmējās aizgrūst 13,5 metru attālumā. Un pirmās dienas noslēgumā personiskais rekords augstlēkšanā – 1,97 metri, par trim centimetriem pārspējot iepriekšējo rekordu.

Otrā diena sākās ar 60 metru barjerskrējienu – 8,35 sekundes. Turpinājumā kārtslēkšana – 4,23 metri tomēr ir salīdzinoši patālu no Valmierā iespētā augstuma 4,5 metri, bet arī ļoti labs rezultāts. Un visbeidzot fantastisks personiskais rekords 1000 metru skrējienā – divas minūtes un 47,12 sekundes – par 11 sekundēm ātrāk nekā iepriekšējais rekords, kas kopā deva jaunu personisko rekordu septiņcīņā telpās. Tā liecina Latvijas Vieglatlētikas savienības mājaslapas informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Divas māsas
Vērtējot vasaras starptautiskās sacensības, vietu Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā jau ir nodrošinājis Atvars Ernests Paļulis, kurš šajās sacīkstēs nepiedalījās. A. Skadiņam savukārt priekšā stāv Eiropas U20 čempionāts vieglatlētikā, kur desmitcīņā jāizpilda normatīvs 7150 punkti. Ņemot vērā pēdējā laikā uzrādīto progresu, tas ir pavisam reāli.

Bauskas sportisti Andris Skadiņš un Gerda Kerija Dreimane Baltijas U20 vecuma grupas telpu daudzcīņas čempionātā izcīnīja pirmās vietas. Foto – GUNTIS BĒRZIŅŠ, «athletics.lv».Dāmu sacensībās pieccīņā telpās piedalījās divas māsas Dreimanes – U20 vecuma grupā G. K. Dreimane un U18 grupā Arta Marija Dreimane.

U20 grupā Latvijas un Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas pārstāve G. K. Dreimane uzvarēja, lai arī šoreiz par trim punktiem atpalika no personiskā rekorda – 3973 punkti. 60 metru barjerskrējiena distance veikta 8,95 sekundēs, augstlēkšanā pārvarēta latiņa 1,72 metru augstumā. Lode aizgrūsta 12,14 metru tālumā, tāllēkšanā 5,86 metri. Visbeidzot 800 metru skrējiens veikts divās minūtēs un 29,66 sekundēs. Ar to pietika, lai izcīnītu uzvaru punktu kopvērtējumā.Vieta Eiropas čempionātā
Jaunākā māsa A. M. Dreimane ieguva septīto vietu U18 vecuma grupā un bija otra labākā starp Latvijas sportistēm. 60 metru barjerskrējienu veica 9,71 sekundē, augstlēkšanā rezultāts 1,48 metri, lodes grūšanā 12,43 metri, tāllēkšanā 5,22 metri un 800 metru skrējienā finišēja pēc divām minūtēm un 37,09 sekundēm, kas kopā deva 3283 punktus, kas šajā gadījumā ir diezgan stipri tālu no personiskā rekorda – 3527 punkti.
Vērtējot šovasar gaidāmās starptautiskās sacensības, G. K. Dreimane jau ir nodrošinājusi vietu Eiropas U20 vecuma grupas vieglatlētikas čempionātā. Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkne Anna Gabriela Hofmane, kas nestartēja šajās sacensībās, nodrošinājusi vietu Eiropas Jaunatnes olimpiskajā festivālā. Normatīvu augstlēkšanā izpildījusi arī Iecavas sporta skolas «Dartija» audzēkne Adriana Krūzmane.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.