Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Bauskas novada skolām valsts nopirktie datori piegādāti, bet tos neizmanto

Pašvaldības saņēmušas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iegādātos klēpjdatorus. Kopumā Latvijas skolām sagādāti 25 080 “Acer Chromebook” datori. Daļa ierīču pašvaldībām bija atvesta jau pagājušā gada beigās, daļa ieradās šī gada sākumā. 611 ierīces nonākušas Bauskas novada skolās, kur tālāk tos mācībām jāizmanto pamatā skolēniem no 7.- 9. klasei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

IZM skaidroja, ka datoru skaits katrai pašvaldība, ir aprēķināts proporcionāli skolēnu skaitam izglītības iestādēs 7.-9.klašu grupā, iecerēts ar datoriem apgādāt vairāk nekā 40% šīs vecuma grupas skolēnu. 

„Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotais projekts ir cieši saistīts ar memorandu “Dators ikvienam bērnam”, kura mērķis ir nodrošināt skolēnus ar modernām izglītības ierīcēm. Tas ir sekmīgi noslēdzies. Izglītības attīstības pamatnostādnēs ir izvirzīta apņemšanās veidot nākotnes prasmes nākotnes sabiedrībai, tāpēc jo īpaši svarīgi mācību procesā mērķtiecīgi integrēt tehnoloģijas un satura apgūšanā izmantot digitalizācijas sniegtās iespējas,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Bauskas novadā visvairāk datoru -111- atvēlēti Iecavas vidusskolai, Bauskas 2. vidusskolai piešķirti 88, bet Bauskas Valsts ģimnāzijai 87 datori.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Bauskas novada izglītības iestādePiešķirtais datoru skaits
Iecavas vidusskola111
Bauskas 2. vidusskola88
Bauskas Valsts Ģimnāzija87
Bauskas Pilsētas pamatskola54
Vecumnieku vidusskola48
Pilsrundāles vidusskola35
Iecavas pamatskola34
Skaistkalnes vidusskola27
Codes pamatskola20
Vecsaules pamatskola20
Īslīces pamatskola20
Misas pamatskola17
Griķu pamatskola15
Valles pamatskola13

IZM Informācijas tehnoloģiju departamenta direktora vietniece Ilona Platonova atzīmēja, ka viedierīču skaits, kas atrodas skolās, šobrīd ir nepietiekams. “Ļoti daudzi saprot, ka, ja ir dators, mēs tagad mācīsim programmēšanu, bet patiesībā datorus var izmantot matemātikā, latviešu valodā, sociālajās zinībās, konstruējot dažāda veida darba uzdevumus, strādājot grupās, strādājot individuāli.

Pateicoties pagājušajā rudenī valdības papildus piešķirtajiem 3,7 milj. eiro digitālo mācību līdzekļu iegādei, skolām ir pieejama virkne mācīšanās līdzekļu, piemēram, uzdevumi.lv un soma.lv, un to pilnvērtīgai izmantošanai klasē nepieciešams dators katram bērnam. STEM priekšmetu apguvei ir sagatavoti digitālie mācību līdzekļi un izvietoti portālā skolo.lv, savukārt vietnē mape.skola2030.lv organizēti un sistematizēti dažādu organizāciju izveidotie mācību materiāli. Vienlaikus vairāki zinātniskās pētniecības projekti testē un aprobē jaunas mācību metodes, un skolu nodrošināšana ar datoriem ļaus pilnvērtīgāk to visu izmantot,” teic I. Platonova.

Bauskas novada Izglītības nodaļā informēja, ka datoru lietošanas vadlīnijas ir izstrādātas atbilstoši noslēgtajam sadarbības līgumam ar Izglītības ministriju. Tomēr šobrīd mūspuses izglītības iestādēs datori netiek lietoti, jo procesā ir esošo “Microsoft 365” kontu pārnese uz “Google” ekosistēmu. Sadarbībā ar atbalsta dienestu šie jautājumi tiek risināti, apliecināja Izglītības nodaļā.

Eiropas Savienības struktūrfondu projektā tiesības piegādāt datorus ieguva uzņēmums “Baltijas Informācijas tehnoloģijas”, iegādes pirmajam posmam atvēlēti 10,5 miljoni eiro. Līdz 2025. gada beigām skolu digitalizācijā papildus investēs vēl vairāk nekā 50 miljonus eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Bet tā ir labi ,ja vēl visus datorus uzmantos skolēni,ka tik neizdala skolotajiem privatam lietošanam, ka tiek darīts ar citam lietām.

  7
  8
 2. Tas jau nav dators, liela izmēra planšete ar mazu atmiņu.Pat planšetēm ir vairāk iespēju nekā šim brīnumam, kuram tērē milzu naudu.

  7
  6
 3. Pēdējā laikā TV, preses izdevumos, dokumentos un citos tekstos ir daudz kļūdu. Katastrofāli daudz! Nekad tā nav bijis! Sociālisma avīzes un žurnāli bija pareizi latviski. Pat datorprogrammu teksta korektori paši ir kļūdaini, īpaši attiecībā uz salikteņiem. Nu pilnīgs “seks”!!! Varbūt jāinvestē labos skolotājos? Lai vismaz iemāca rakstīt.

 4. Vispirms nopērk nederīgu mantu, tad sāk domāt ko ar to iesākt. Beigās tiks norakstīts kārtējais “prodžekts”.

  9
  3
 5. Aizmirsa par to, ka komplektā ar datoru jānodrošina bezmaksas vizīte pie acu ārsta un bezmaksas brilles… kā arī bezmaksas vizīts pie fizioterapeita, kas palīdzēs bērniem koriģēt šķībās muguras…

 6. Protams ka netiek izmantoti, jo nav Windows iekšā bet gan GoogleChrome OS. Internetā sēdēt var bet priekš skolām tie pilnīgi neder. Valsts neatšķir laikam operētājsistēmas 😀😀

  7
  2
 7. Bauskas novads joprojām domā, ka dators ir dators tikai tad, ja uz tā ir vindows un rakstīt vienkāršus dokumentus var tikai un vienīgi Word-ā …

  skumji, bet … mūžu dzīvo – mūžu mācies

  2
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.