Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Skolēni var pieteikties darbam vasarā; Bauskas novada pašvaldība nodrošina 124 darba vietas

Bauskas novada pašvaldība šogad jūnijā, jūlijā un augustā organizē skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumu, piedāvājot 124 vakances pašvaldībā. Skolēnu vasaras nodarbinātības pasākumā aicināti piedalīties Bauskas novada vispārizglītojošo skolu un profesionālās izglītības iestādes audzēkņi vecumā no 13 līdz 20 gadiem. Skolēns projektā piedalās vienu mēnesi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā informēja, ka kopējās izmaksas, ieskaitot Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dotācijas ir 95 348 eiro (no tiem Bauskas novada pašvaldības līdzfinansējums 61 124 eiro).

Līdz piektdienai, 28. aprīlim, skolēni vecumā no 13 līdz 20 gadiem aicināti pieteikt savu dalību nodarbinātībai vasarā, aizpildot pieteikuma anketu elektroniski: https://ej.uz/bndarbs. Pieteikuma anketu iespējams iesniegt arī savai dzīvesvietai tuvākajā apvienības pārvaldē vai pagasta nodaļā, vai nosūtīt elektroniski pasts@bauska.lv.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka pieteikumi tiek izskatīti rindas kārtībā, katra pieteikuma anketa tiek reģistrēta ar minūtes precizitāti. Līdzšinējā pieredze rāda, ka pieteikumu skaits pārsniedz piedāvāto darba vietu skaitu- pagājušajā gadā tie bija četri jaunieši uz vienu darba vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd Bauskas novada pašvaldība ir saņēmusi 359 pieteikumus, kas katru minūti papildinās. “Apzinot darba vietas, kā viens no uzstādījumiem- vienlīdzības princips, kā arī pēc iespējas tuvāk jauniešu dzīves vietai piedāvāt darba vietas. Ar darba vietu sarakstu var iepazīties novada mājaslapā, sadaļā jaunatne- skolēnu nodarbinātība. Skolēnam ir iespēja un aicinājums izvēloties mēnesi, kurā vēlas strādāt, izvērtēt, vai būs iespēja nodrošināt 100% dalību, vai nav plānotas nometnes, vai citas aktivitātes. 

Nodarbinātība nav konkurss, tas ir pasākums, kura mērķis ir sekmēt jauniešu pirmās darba pieredzes iegūšanu, stiprinot jauniešos atbildību, savu spēju apzināšanos, dažādu prasmju un zināšanu apguvi, kā arī piederības sajūtas veicināšanu novadam. Skolēnu nodarbinātība ir lielisks rīks, kā veicināt sadarbību starp pašvaldības iestādēm un jauniešiem, protams, arī vecākiem. Pasākums, kuru atzinīgi novērtē novada iedzīvotāji. Nevēlamies likt akcentu uz jauniešu sekmēm- vēlamies sniegt vidi izaugsmei- ikvienam!” norādīja Bauskas novada domē.

Pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas pašvaldībā jaunieši no 15 līdz 20 gadiem aicināti reģistrēties arī NVA mājaslapā. Pašvaldībai gan nav informācijas par to, kad savu programmu izsludinās NVA.

Tikmēr Nodarbinātības valsts aģentūrā ziņo, ka ikgadējā un centralizētā jauniešu reģistrācija vasaras darbu vakancēm sāksies maija pirmajā nedēļā. Pērn programmā 599 uzņēmēji nodrošinājuši darba vietas aptuveni 9,5 tūkstošiem skolēnu visā Latvijā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.