Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Skolēnu vasaras nodarbinātībai Bauskas novadā pašlaik pieteikušies 390 bērni un jaunieši

Vasaras brīvlaiks ir sācies, un tradicionāli arī šogad skolēniem tiek dota iespēja no 1. jūnija līdz 31. augustam iesaistīties Nodarbinātības valsts aģentūras organizētā un valsts līdzfinansētā vasaras darbu programmā «Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Līdz 30. maijam skolēnu vasaras nodarbinātībai pieteikušies 390 bērni un jaunieši ar vēlmi strādāt Bauskas novada iestādēs un uzņēmumos. Pagājušajā gadā skolēnu pieteikumi vasaras periodā bija aptuveni tikpat – ap 430 pieteikumiem,» informē Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Bauskas filiāles nodarbinātības organizatore Diāna Dēliņa. «Situācijas ir dažādas – ir gadījumi, ka skolēns piesakās, bet, kad zvanām, lai saņemtu norīkojumu darbam, viņš jau ir pārdomājis. Ir gadījumi, kad skolēns vispār nevēlas strādāt vai sameklējis citu darbu. Lielākā interese par darbu un vēlme strādāt ir tiem skolēniem, kas tikko sasnieguši 15 gadu vecumu, bet diemžēl darba devēji reti izvēlas jaunākos.»

Bauskas novadā ir 204 piedāvātas un apstiprinātas darbavietas trim vasaras mēnešiem, to skaitā – Bauskas novada pašvaldības administrācija, SIA «Agitis», SIA «Velosēta», SIA «AVE Pluss», SIA «Rimi Latvija», SIA «Kurši» SIA «R.D.A.», LPKS «LATRAPS», SIA «Karijs», Rundāles pils muzejs, SIA «Rutare», SIA «MI», SIA «Drava 85» un SIA «Pīlādzis».

«Kritērijus pieņemšanai darbā nosaka darba devējs – var būt situācijas, kad darba devējs atbalsta savu darbinieku skolēnus, var skatīties uz to, lai nopietnākās darbavietās skolēns būtu pilngadīgs. Bieži izvēlas tos skolēnus, kas strādājuši iepriekšējos gadus un sevi labi parādījuši, kā arī ņem vērā to, cik aktīvs ir skolēns, vai pats interesējas par darbavietu,» pastāsta D. Dēliņa. «Tāpat aktuāls ir jautājums, vai skolēna dzīves vieta nav ļoti tālu no darba devēja piedāvātās darbavietas adreses. Skolēnam, piesakoties pasākumam, NVA mājaslapā ir piedāvāts darbavietu saraksts ar darba devēja kontaktiem, tādējādi skolēns var zvanīt vai rakstīt, rodot lielāku iespēju piedalīties pasākumā.» D. Dēliņa atzīst, ka, aptaujājot skolēnus, kas saņem norīkojumus darbam jūnijā, NVA ir pārliecinājusies, ka skolēni zina par šo iespēju un aktīvi tai piesakās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Strādāt šajā programmā skolēns var tikai vienu mēnesi, izvēloties jūniju, jūliju vai augustu. Piemēram, Bauskas Valsts ģimnāzijas 9.b klases audzēkne Patrīcija Rimševica darbam izvēlējusies jūniju un jau strādā SIA «MI» kafejnīcā «Baltā māja» Rundālē par viesmīli. Turklāt šis Patrīcijai ir aizņemts laiks arī eksāmenos, otrdien, 6. jūnijā, jākārto matemātika. Kāpēc jūniju sev tik saspringtu noorganizējusi? Patrīcija teic, ka tieši tā arī gribējusi – lai visi darbi ir vienā mēnesī un tad atlikušos divus varētu baudīt vasaru un brīvlaiku. Tā kā viņai mācības raizes nesagādā, visi priekšmeti padodas, par eksāmeniem neuztraucas. Nav daudz jāgudro arī, ko darīt pēc 9. klases absolvēšanas, jo meitene turpinās mācības ģimnāzijā Bauskā. Darbs kafejnīcā «Baltajā mājā» skolniecei labi zināms, jo šeit strādājusi jau pērn augustā. Jūnija pirmajās dienās vēl klientu nav pārāk daudz, tūristu grupu apkalpošana gan prasot vairāk darba, kad jāpievēršas vienlaikus ap 40 personām. Patrīciju gandarī tas, ka ir pašas nopelnīta sava nauda, ko tad var tērēt, kad un kam vajag vai vēlas.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) rīkotajos «Nodarbinātības pasākumos vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs» piedalīties var skolēni vecumā no 15 līdz 20 gadiem (ieskaitot), kuri iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs. Skolēnu elektroniskā reģistrācija  turpinās līdz 17. augustam, tomēr, kā uzsver NVA, skolēna reģistrācija vēl negarantē iesaisti pasākumā, jo valsts līdzfinansēto darba vietu skaits ir ierobežots, un darba devēji ir tie, kas izvēlas viņiem piemērotus darbiniekus no skolēnu vidus.

Kā liecina dati NVA vietnē nva.gov.lv, vakances vēl Bauskā pieejamas jūlijā un augustā lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajā sabiedrībā «Latraps» un «Rimi Latvia». Pieprasījums parasti mēdz būt lielāks nekā piedāvājums, arī «Bauskas Dzīve» saņēmusi sūdzības, ka bērni reģistrējušies vasaras darbam, iepriekš bijis arī sarunāts, piemēram, ar uzņēmumu «Vides serviss» par strādāšanu, tomēr uzņēmumā atteikuši, jo viņiem vairs neesot deleģējuma vairākām darbības jomām, tādējādi neesot, ko piedāvāt skolēniem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.