Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Skolu reitingā darbā ar talantīgajiem skolēniem tikai viena Bauskas novada skola

Tikai viena Bauskas novada izglītības iestāde – Bauskas Valsts ģimnāzija  –  iekļuvusi skolu reitingā, kas veidots, pamatojoties uz skolēnu rezultātiem valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu zinātniskajās konferencēs un citās valsts mēroga zinību sacensībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ata Kronvalda fonds izveidojis 2022./2023. mācību gada skolu reitingu “Lielā pūce” – tā mērķis ir sekmēt skolu aktivitāti skolēnu talantu attīstīšanā un dot vecākiem objektīvu informāciju par skolu pieredzi un iespējām talantīgo skolēnu spēju izkopšanā.

Aizvadītā mācību gada skolu reitingā ir iekļautas 19 valsts ģimnāzijas, 23 lielās skolas, kurās mācās vairāk nekā 100 vidusskolēni, un 29 mazās skolas, kurās izglītojas mazāk nekā 100 vidusskolēni vai kurās nemācās vidusskolēni. Reitingā ņemti vērā skolēnu sasniegumi valsts olimpiādēs, atklātajās olimpiādēs un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konkursā.

No apkopotās informācijas izriet, ka starp skolām, kas ieņem pirmās vietas, un pārējām ir ievērojama iegūto punktu starpība. Piemēram, Bauskas Valsts ģimnāzija ar iegūtajām 4, 33 ballēm ieņem pirmspēdējo vietu, bet augšgalā – pirmajā pozīcijā ar 186,11 ballēm ierindojusies Rīgas Valsts 1.ģimnāzija, savukārt otrajā vietā ar 139,19 ballēm ir Rīgas Valsts 2.ģimnāzija, bet trešo vietu ieņem Āgenskalna Valsts ģimnāzija, kuras sniegums šogad novērtēts ar 49,02 ballēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daugavpils Tehnoloģiju vidusskola-licejs pirmo pozīciju ar 91,06 ballēm ieņem lielo skolu grupā. Šajā skolu grupā otrā vieta ar 53,82 ballēm Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5.vidusskolai, bet trešo ar 51,74 ballēm ieņem Rīgas Zolitūdes ģimnāzija.

RTU Inženierzinātņu vidusskola ar 159 ballēm stabili noturējusi līderpozīcijas reitinga mazo skolu grupā. Otrajā vietā ar 46,25 ballēm ierindojusies Daugavpils Saskaņas pamatskola, bet trešajā vietā ar 44,78 ballēm – Andreja Pumpura Rīgas 11.pamatskola.

“Pasaulē arvien lielāku nozīmi turpina noteikt tehnoloģijas un mākslīgais intelekts. Ata Kronvalda fonds vienmēr ir uzsvēris un stingri iestājies par talantīgo skolēnu attīstības atbalstu, kas stiprina Latvijas zinātni. Sabiedrība katru gadu arvien lielāku uzmanību pievērš šim Pūces reitingam, lai varētu pamatotāk izvēlēties skolu, savu jauno talantu attīstības ceļu,” teic Ata Kronvalda fonda prezidents Henriks Danusēvičs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņš vērsa uzmanību, ka šogad ir manāms kritums talantīgo skolēnu apmācībā un virzībā uz zinātni, kas varētu būt daļēji saistīts ar skolu reformas problēmām – tās atņemot laiku, spēkus un līdzekļus darbam ar talantīgajiem skolēniem.

Ata Kronvalda fonds ir nodibinājums, kura uzdevums ir Latvijas talantīgāko skolēnu apzināšana un viņu izglītības sekmēšana. Tā dibinātāji 1988.gadā bija Izglītības ministrija, Jauno zinātnieku un speciālistu padome, jaunatnes firma “Kontakts,” kā arī virkne jauno zinātnieku un pedagogu – talantīgo skolēnu vasaras nometnes “Alfa” rīkotāju. Fonds tika oficiāli reģistrēts 1993.gadā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (6)

 1. Bauskas Valsts ģimnāzija veiksmīgi atbrīvojās no talantīgiem skolotājiem! Kur palika Solvita Lauzēja? Aija Vanaga? Daiga Telnere? Vija Cerusa? un citas…

  17
  6
 2. Nu nevar salīdzināt Rīgas skolas, kurās skolēnus uzņem ar atlasi ar tām, kuras strādā ar pāri palikušajiem. Kaut kur jau arī viņiem jāmācās.

  6
  1
 3. Ko runāt par reitingiem .
  Tūlīt novadā nebūs kur bērnus ar speciālām vajadzībām likt !
  Okmaņ paps parūpēsies likvidēt visu.
  Droši zinu.Man pateica no IN.
  Kas būs ?Vecāki rosamies protestam!

  4
  3
 4. Tātad, IN pērn izvirzītais mērķis par atbalstu ikviena izaugsmei netika īstenots un metodika pilnīgi nestrādā.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.