Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Skopa informācija par kapitālsabiedrību reorganizācijas gaitu

Bauskas novada dome rīkoja tikšanos ar Misas ciema iedzīvotājiem, lai veidotu diskusiju par topošās Bauskas novada apvienotās kapitālsabiedrības izveidi. Visdrīzāk, neapmierinātas palika abas puses – iedzīvotāji tā arī nenoticēja, bet pašvaldības pārstāvji nepārliecināja.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka Misas un Iecavas vairāk nekā 900 iedzīvotāji parakstīja kolektīvo iesniegumu ar prasību atcelt kapitālsabiedrību reorganizāciju tajā veidolā, kā tas ir paredzēts novada domes lēmumos. Bauskas novada domes sēdē 30. martā deputāti lēma uz iesniegumu atbildēt, izveidojot komisiju iesnieguma izskatīšanai, kuras sastāvā ir deviņi Bauskas novada domes pārstāvji, trīs Bauskas novada kapitālsabiedrību pārstāvji un iedzīvotāju kolektīvā iesnieguma pārstāve Vanda Vēvere.

Savs sakāmais tikšanās reizē Misas tautas namā bija arī kolektīvā iesnieguma pārstāvei Vandai Vēverei. Foto: Uldis Varnevičs

30. marta vakarā Misas tautas namā notika pašvaldības pārstāvju tikšanās ar iedzīvotājiem, kuras laikā tika skaidrots Bauskas novada pašvaldības kapitālsabiedrību reorganizācijas process. Sapulcē piedalījās Bauskas novada domes izpilddirektors Ivars Romānovs, audita un kapitālsabiedrību uzraudzības nodaļas vadītājs Dainis Rijkuris un SIA «Bauskas ūdens» kapitālsabiedrības vadītājs Dzintars Cāzers, kurš arī nozīmēts par kapitālsabiedrību reorganizācijas procesa vadītāju.

Izņemot Dz. Cāzeru, abi pārējie tikšanās dalībnieki nesniedza nevienu konkrētu atbildi uz iedzīvotāju jautājumiem. Dz. Cāzers iezīmēja, ka plānots samazināt kapitālsabiedrību administrācijas darbinieku skaitu no 59 līdz 21, savukārt tehnisko darbinieku skaitu palielināt. Viņš uzsvēra, ka visā apvienotajā novadā neesot neviena inženiera, kas var veiksmīgi darboties ar ūdenssaimniecību sistēmām, – divi bijuši, viens pensijā, otrs aizgājis uz Dobeli, bet viņš jau esot sarunājis speciālistu, kas būšot vietā. Norādīja, ka esot līdzīga kapitālsabiedrību apvienošanas pieredze Jelgavas novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Misas iedzīvotājus uzrunāja SIA «Bauskas ūdens» kapitālsabiedrības vadītājs Dzintars Cāzers, kurš arī nozīmēts par kapitālsabiedrību reorganizācijas procesa vadītāju. Foto: Uldis Varnevičs

Diemžēl daudzi citi skaidrojumi izklausījās neveikli un brīžiem arī neprofesionāli. Dz. Cāzers norādīja, ka avārijas brigādi plānots izvietot Bauskā. Kad iedzīvotāji prasīja, cik ātri šī brigāde varētu atbraukt līdz Misai, tad minēja, ka 40 minūtēs un pat ātrāk, jo pat veiklāk šoreiz līdz Misai esot atbraukuši visi trīs pašvaldības pārstāvji.

Iedzīvotāji gan norādīja uz interesantu sakritību – grants seguma ceļus līdz Misai uz visām pusēm nogreiderējuši divas dienas pirms tikšanās, un novada domes pārstāvjiem nav bijusi iespēja izbaudīt šo ceļu «kvalitāti» pilnībā, kamēr paši iedzīvotāji vienmēr rēķinās ar daudz lielāku braukšanas periodu nekā 40 minūtes.

Tāpat Dz. Cāzers interesējās par apsaimniekošanas maksu Misā, kas zināmā mērā arī izsauca iedzīvotāju izbrīnu, jo viņi tomēr gaidīja, ka pašvaldības pārstāvji ieradīsies vairāk sagatavoti. Kad nosauca skaitli 35 centi par kvadrātmetru, viņš atzina, ka maksa esot salīdzinoši normāla, aptuveni kā Rīgā. Kā liecina Rīgas domes pilsētas attīstības departamenta dati, tad zemāk par 35 centiem apsaimniekošana Rīgā bija tālajā 2007. gadā, kad bija 30 centi, bet pēdējos gados dzīvojamā fonda apsaimniekošanas maksa vidēji mēnesī Rīgā ir no 58 līdz 66 centiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudziem jautājumi radušies par Dz. Cēzara apstiprināšanu SIA “Bauskas ūdens” vadītāja amatā. Bauskas novada domē skaidroja, ka uz vakanto SIA “Bauskas ūdens” valdes locekļa amatu tika rīkots konkurss, ziņojums par tā norisi publicēts Bauskas pašvaldības mājas lapā 2022. gada 10. decembrī. Dz. Cāzers konkursā uzvarēja, tomēr, ņemot vērā izmaiņas darba apjomā un reorganizāciju, pilnvarojuma līgums ar viņu noslēgts tikai šā gada martā.

Bauskas novada domē apgalvoja, ka konkursa ietvaros tika vērtēta visu kandidātu, tostarp arī Dz. Cāzera reputācija. Pašvaldība noraidīja iespēju “Bauskas Dzīvei” iepazīties ar atsauksmēm par Dz. Cāzeru.

Ņemot vērā apjomīgās izmaiņas veicamajos pienākumos, Dz. Cāzeram atalgojums noteikts 4500 eiro pirms nodokļu nomaksas. Pilnvarojuma līgums ar viņu noslēgts līdz šā gada 31. decembrim. Atbilstoši reorganizācijas plānam, konkursu uz jaunās kapitālsabiedrības valdi plānots izsludināt 2. decembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vaicājot, kālab uzņēmumu apvienošana sākta uz SIA “Bauskas ūdens” bāzes, ne uz SIA “Vides serviss” vai cita uzņēmuma, Bauskas novada domē paskaidroja, ka, izvērtējot kapitālsabiedrības un to sniedzamos pakalpojumus konstatēts, ka SIA “Bauskas ūdens” struktūra, lietvedības prakse, izmantotās datubāzes un sistēmas ir vispiemērotākās, lai tās izmantotu kā pamatu pārējo kapitālsabiedrību pievienošanai.

Vairāk par skaidrojumiem un diskusijām lasiet «Bauskas Dzīves» 4. aprīļa numurā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (49)

 1. L
  ietvedības prakse vispiemērotākā- vai par Vides servisa pašlaik sniegtajiem pakalpojumiem veidojot rēķinu maksāsim vēl 2 euro?

  3
  1
 2. Info “Jūlim”, apsaimniekošanas administratīvās izmaksas svārstās no 0,25 – 0,35 +PVN, tātad esošā apsaimniekošanas maksa knapi sedz sadaļu, ka Jums Misā ir apsaimniekotājs. Viss pārējās ir izmaksas nāk klāt: sētnieks, zāles pļaušana, jebkurš darbs, kaut vai lampiņas ieskrūvēšana – materiāls + darbs + transports…

 3. Misiniekiem apsolīja tarifus nemainīt divus gadus un noasfaltēt ceļu avārijas brigādēm.

 4. 1) Apsaimniekošanu jāatdod dzīvokļu īpašnieku ziņā un atbildībā, pašvaldībai nav jāveic šī funkcija;
  2) Misenieki var nebrēkt par Īslīces parādiem – tūlīt viss novads dabūs maksāt par ieguldījumiem viņu nesakārtotajās siltumtrasēs. Nez, vai Misā ir kaut viena renovēta daudzdzīvokļu māja? Cik mājām ir veikts vismaz energoaudits?

  9
  2
 5. Tak pats dzīvo nerenovētā ēkā un bez enego audita sertifikāta. Enego audits nu galīgi nepalielina iemītnieku ienākumus. Misā visu laiku bija zems siltumenerģijas tarifs , tādēļ to veikt nebija ekonomiski izdevīgi pēc ekonomiskās loģikas.

 6. Šitam fruktam laikam Bauskas novadā lielākā alga. Laikam jau papikam nav tik liela? Nesaprotu, ko tur māžoties – katram vadītājam pa vismaz 5 štukām un miers! Vietniekiem bišku mazāk var atmest!

  9
  1
 7. Kolhoza komunisma nākotne kukurūzas lauku brigadieris ar partorgu un izpilkomitejas sekretāru.

  22
 8. Vai Bauskā nav savu izglītotu speciātistu , kad caurkritušie jelgavnieki iekārto viens otru labi atalgotā ligzdiņā ? Bauska ar šiem spečukiem iet uz nekurieni . Kapēc sameklēts tāds DZ .Cāzers ???

  32
 9. Siltumtrases ne tikai Misā jālabo,jātjauno arī citās novada vietās,ta kā pats nebrēc ja neko nezini. Un maksāsim mēs visi kopā gan par Īslīces parādiem,gan par siltumtrasēm.

  15
 10. Deputāti nespēja pamatoti paskaidrot kāpēc Misai būtu jāpievienojās pie Bauskas. Neizskanēja neviena pārliecinoša fakta, ka Misas iedzīvotāji būs ieguvēji! Galvenā informācija, samazināsim darbinieku skaitu, ar ko ietaupīsim!
  Uzzinājām, ka vadība var atbraukt no Bauskas, caur Iecavu, līdz Misai 15-20 minūtēs! Uzzinājām to, ka tarifs nemainīsies, ko gan jau pēc 20min apgalvoja, ka nesolīja!
  Kā arī, to ka tagadējais namu apsaimniekotājs ir veicis lielu progresu pēdējā gada laikā, ar ir apmierināti Misas iedzîvotāji.
  Secinājums, nav nekur jāpievienojās, kamēr netiks piedāvātas tiešām sakarīgas izmaiņas, kur galvenais ieguvējs ir iedzīvotāji, tad darbinieki un tikai tad vadība ar 4500€ algu!

  20
 11. Vēl bija smieklīgi, ka tika izprintēta 2 gadus veca e-pasta vēstule ar sūdzība, pret Misas kūdrinieku, kas tika nolasīta tā it kā sūdzība tika uzrakstīta pāris dienas atpakaļ. Nelies aprāviens bija deputātu sejās, kad vēstules autors piecēlās ar to pašu vēstuli rokās un pateica, ka paldies, ka beidzot izlasat to, pēc diviem gadiem!

  28
 12. Neliels aprāviens bija deputātu sejās – kurš deputāts tad bija ieradies uz sapulci? rakstā nosaukti tikai darbinieki.
  Atbilde tiem, kas domā, ka zina, kādā mājā dzīvoju – renovētā 😛 (ne pilsētā), un trase uz manu māju arī sakārtota, jo katlumāja pieder pašiem iedzīvotājiem, kuri saprot, ka par savu īpašumu jārūpējas. Energoaudits parāda reālo situāciju siltumpatēriņā un tas nav domāts iedzīvotāju ienākuma celšanai. Arī renovācija nav domāta iedzīvotāja ienākuma celšanai. Ceru, ka daudzdzīvokļu māju īpašnieki skaidri apzinās, ka maksājums 35 centi/m2 mēnesī spēj nosegt tikai pašas minimālākās vajadzības tekošo darbu veikšanai un investīcijām nepieciešamais maksājuma apmērs ir sākot no 1.00 EUR/m2 mēnesī, papildus minētajiem 35 centiem.

 13. Ja tev ir viss labi,mājai ir sava katlu māja māja ir renovēta dzīve izdevusies,ko tu te vispār komentē?

 14. Interesanti, kas dara darbus tagad, ja viens ir pensijā un otrs Dobelē? Ko muļķo tos cilvēkus.. Neticu, ka nav neviena speciālista, kas to kontrolē..

 15. Kolektivās vēstules komisija ir tiesīga pieprasīt atsauksmes par Dzintara atbilstību un sasniegtajiem rezultātiem citās reformās un informēt sabiedrību? Kā arī uzskaitīt reformas izmaksas – atlaišanas pabalsti, gramatvedības jaunās programmas, auditoru izmaksas lielajam kolhozam, jaunās štatu vienības, jo tas viss būs iekļauts tarifu izmaksās, ja šobrīd trūkst speciālistu, tad tas viss būs iemests tarifos un viņi neizbēgami celsies. Šobrīd izskatās ka noēdīs visus Bauskas ūdens uzkrājumus un pazudis, bez saistībām par notiekošo.Stāsta, ka daudzas attīrīšanas iekārtas nedarbojas, tad kāpēc to neuzrāda notekūdeņu ņemtās analīzes?

  12
 16. Vai ūdenssaimnieciba tagad turās tikai uz grāmatvežu zināšanām, ja nav tagad neviena ūdenssaimniecības speciālista?

  13
 17. Manuprāt domes deputātiem būtu jaskaidro tautai par saviem pieņemtajiem lēmumiem. Gaidam uz sapulcēm tos 12 par, lai skaidro kāpēc un pēc kadiem datiem, izvertējumiem tika pacelta roka. Šie kungi jau nav tautas kalpi.

  15
  1
 18. Tātad būs 21 gab. algas saņēmēju, bet inženiera neviena?! Vismaz daži metinātāji , santehniķi, ekskavatoristi, plaša profila celtnieki jums ir? Tātad naudas iekasētāji un tērētāji strīpām vien, bet domātāju un darītāju nav?! Rīgā ir RTU, bet pašvaldību kadri laikam atzīst pārsvarā Turību, bet ķeras pie darbiem, kam ir vajadzīga RTU izglītība. Mēs tik maksāsim, bet beigās būs čiks? Vai arī nauda pazudīs “melnajā caurumā”?

 19. Čīkstētājiem – a kas, te komentāru drīkst rakstīt tikai tie, kam vissslikti.lv? Rakstu, jo esmu Bauskas novada iedzīvotājs.

 20. Zinot kopējo situāciju, k. Nāksies ne pa jokam piepust vaigus-jutu līdz…tados mēslos iegrimt spēj tikai tie, kuri līdz šim ar tiem nav saskārušies…

 21. Tā kā reformatori paši atzīst, ka ūdens, kanalizācijas, gāzes, siltuma, elektrības, celtniecības inženieru viņiem nav, par strādnieku specialitātēm arī nav skaidrs, tad droši vien būs Bauskas pašvaldības ierastais ceļš-ārpakalpojums. Kas Latvijā vinnē ārpakalpojumus? Nu apmēram tādi ” interesanti” darboņi kā armijas paikas konkursā.Tātad pārmaksāsim nežēlīgi. 21 gab. darbinieku bīdīs naudu šurp un turp, bet reāli tehniski domās un strādās citi. Uz nākošo sapulci, ja tāda būs, jāpaņem līdzi elektrības, automātikas, ūdens, siltuma, kanalizācijas shēmu apzīmējumus un jādod ” speciālistiem” lai sāk mācīties. Pie reizes derētu uzdāvināt kādas nopietnas grāmatas par sūkņiem un sūkņu stacijām, hidrauliku, attīrīšanas iekārtām, dažāda veida katliem, spiedtvertnēm, automātiku, elektrību, jumtiem utt. Varbūt varētu būt, ka Bauskas ūdensvada un kanalizācijas shēmas un garenprofili ir pačibējuši, ja ūdensaimniecības inženieru vairs nav. Tātad reāli un praktiski neviens neko nezina , neprot un negrib zināt, bet naudu grib. Tā mēs sapratām no sapulces konspekta. Tomēr dažās esošajās topošā superKUK iestādēs noteikti ir daži inženieri ar tehnisko izglītību, bet viņi nespēs kompensēt neprašu savārīto, turklāt cita profila sfērās.

  11
 22. Koment. par ieprieksejo, parprodukciju -cieņa. Neviens man neiestāsis , ka pašiem savu spec. Nav…bet kom. Tiešām labs…

 23. Attiecībā par ūdens un kan. Pārvaldību doma bija jau krietnu laiku atpakal- veidot vienu uzņēmumu, atstajot, katrā pagastā struktūrvienību, kura problēmu gadījumā sazinasar centra dispičeri, kura pieņem lēmumu, kam tālāk zinot un kā rīkoties…šodienas domes lēmumi visu kraut viena vezuma- nez vai pat visresnakais zirgs to spēs pavilkt…

 24. Ja BŪ nav diplomēta galvenā inženiera , tad pašlaik Bauskā neko nevar projektēt, dabūt būvatļauju, uzsākt būvdarbus, nodot objektu ekspluatācijā?! Kas raksta un paraksta BŪ tehniskos noteikumus , kas apzīmogo un paraksta citu nozaru visa veida projektus utt.?

  11
 25. Šodien ar diplomu ir par maz. Savulaik ar to saskāros. Prasa sertif. Bet no, kurienes RTU absolvents to lai ņem…domei ir visas tiesības mainīt konkursa nolikumu un izvirzītas prasības…interesanti – vai esošajiem ir atbilstoša izglītība un visi, likuma prasībām, atbilstošie sertifikāti…

 26. Jums, jokainajai Misas tautiņai skaidro vai neskaidro, vienalga neko nesajēdzat. Tikai taurēt zina – ciparus, skaitļus, aprēķinus dodiet… Tas gan izklausās šausmīgi gudri, tikai jēga maza. Varētu padomāt, ka kāds no tiem cipariem ko saprot. Uztaisīs gudru mūli, pakratīs galvu, ar pirkstu pabakstīs papīrā, pēc tam pakasīs pakaļgalu, dziļdomīgi novilks – mjaaa, un viss. Tas nozīmēs – ir ok, mēs pārbaudījām.
  Ieteikums Vēverei – pirms sākt kampaņas ar masu skatiem, vispirms sakārtot savu dzīvi. Plika kā baznīcas žurka, bet gatava kritizēt citus, un mācīt kā dzīvot, kā pelnīt, kā strādāt un tērēt.

  2
  13
 27. Pat Rīgā vairs nav nav ticamu visu esošo inženiertīklu plānu, nav iekārtu shēmu. Deviņdesmitie un prihvatizācija….Tādā Misā, Iecavā un citās pagastu pilsētās tikai vietējais ilggadīgs darbonis zinās, kas kur ir ierakts , un kas jānospiež, kas jāpieskrūvē, kuri vadi jāsavieno, lai kaut kas sūknētu, karsētu, darbotos Pat Bauskā diez vai pēdējie ūdens viesinženieri bija atklājuši visus reālos ūdensvadus un kanalizācijas vadus pilsētā. Relatīvi jaunajai paaudzei plānu un shēmu pareizība nav īpaši svarīga, ka tikai smuki izskatās datora ekrānā. Latvijā visi ir kā apmāti ar visa veida reālās kapacitātes samazināšanu. Piemēram, kā viens metinātājs metinās vienlaicīgi trīs plīsušas caurules trīs dažādos pagastos? Tāpat kā saīsinātā ātrā palīdzība pie trim infarkta slimniekiem dažādās vietās? Tomēr ir jūtams, ka darbs un pozitīvs rezultāts iedzīvotājiem reformatorus interesē vismazāk.Galvenais laikam ir izveidot zināmu finanšu piramīdu un “pareizi” regulēt naudas plūsmas. Vinnēs pirmie naudas tērētāji, citiem laikam paliks “melnais caurums” un mūžīgais parāds. Ja reiz reformatori lauciniekiem nespēj skaidri izskaidrot un pamatot dzīves nepasliktināšanos.

  14
 28. Pašvaldība varētu savā lapā publicēt galveno un atbildīgo speciālistu ( kas kaut ko paraksta ) izglītības un sertifikātu sarakstu. Tas iedrošinātu jauniešus ar diplomu, bet bez sertifikāta…

 29. Bauskas ūdens veica komercuzskaites mēraparāta nomaiņu privātmājā. Prasa par to maksāt, lai gan Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumā ir noteikts, ka pakalpojuma sniiedzējam ir pienākums to darīt par saviem līdzekļiem. Super, vai ne? Cik naudas nelikumīgi Bauskas ūdens no privātmāju īpašniekiem ir izkrāpusi?

  9
  1
 30. Droši vien visos pagastos un pilsētās būs jāievieš jauni un vienoti Jelgavas tipa skaitītāji. Par maksu.

 31. TAs Ivaram…Likumdošana mainās. Šeit ir būtiska atskiriba starp privātmāju un daudzdzīvokļu māju…

  1
  1
 32. Ja godīgi- tas ir nožēlojami, ka neesam spējusi šo gadu griezumā sakārtot elementāras lietas…

 33. Citāts no teksta
  “Vaicājot, kālab uzņēmumu apvienošana sākta uz SIA “Bauskas ūdens” bāzes, ne uz SIA “Vides serviss” vai cita uzņēmuma, Bauskas novada domē paskaidroja, ka, izvērtējot kapitālsabiedrības un to sniedzamos pakalpojumus konstatēts, ka SIA “Bauskas ūdens” struktūra, lietvedības prakse, izmantotās datubāzes un sistēmas ir vispiemērotākās, lai tās izmantotu kā pamatu pārējo kapitālsabiedrību pievienošanai.”

  Ko viņi mūld attaisnojoties!!!
  Viņi vispār nezina kādas sistēmas kurā uzņēmumā lieto. Sanāk, ka Bauskas ūdens IT lietojumi derīgi apkures un māju pārvaldes darbībām !!!!! Kurš to ir no domes pētījis???

 34. Citās iestādēs vispirms esošais boss jāpadzen zem galda vai jāizmet, bet BŪ bosa nav, tīra vieta, var ielikt ielikteni. Tāda laikam tā pētniecība.

 35. Latvija esot pirmajā vietā pasaulē komunālo maksājumu dārdzības ziņā. Jūs vispār apjēdzat! Mēs esam turīgāki par visiem skandināviem , vāciešiem un amerikāņiem!!! Tarifi noteikti vēl ir jāceļ! Mēs varam pazaudēt pirmo vietu! Ja vien nenosprāgsim noturot pirmo vietu. Tarifu turētāji cer izdzīvot.

 36. Visnetīrākais un negodīgākais kom. pakalpjumu sniedzējs. Smieklīgi,…. Bauskas ūdens vispiemērotākā lietvefības prakse… Jāsmejas, kādu lietvedību var vest Marina Juberte, bijusī pārdevēja bez ētikas. Jau viens ieliktenis Svētiņš ar apšaubāmu reputāciju bija. Savu brūti ielicis par inženieri, kura atsēž tikai darba stundas, bez reālas darbības. Visiem priv. māju īpašniekiem par nepamatotām naudas izkrāpšanām vajaga vērsties tiesā, ziņot KNAB.Un, kurš ir izvērtējis un atbildēs par Bauskas ūdens klientu personas datu nodošanu apšaubāmas reputācijas
  ārvalsts uzņēmumam Bill. me LTD, kuram valde un īpašnieki ar krievu uzvārdiem un Kipras adresēm. Iedzīvotāji šī uzņēmuma portālā nodod rādījumus.

  3
  0
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.