Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

«Šķūnīši ņirdz par mums»; Bauskas vecpilsētas iedzīvotājiem vēsturisko vērtību atjaunošanai trūkst līdzekļu

Kārtējo tikšanos šomēnes rīkoja Bauskas vecpilsētas un novada kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas un attīstības komisija, kas reizē sarīkoja arī Bauskas vecpilsētas šķūnīšu apskati. Secinājums viens – nemainīgi trūkst personas, kas strādātu ar vecpilsētas teritoriju.

Ļoti lēni, bet pamazām notiek dažādi Bauskas vecpilsētas teritorijas sakārtošanas darbi. Skaidrs, ka ir objekti, kur tie rit diezgan ātri, bet kopējais temps uz vecpilsētas atjaunošanas fona ir pārlieku gauss. Komisijas izveide procesu ir paātrinājusi, bet galvenās problēmas tomēr nav izzudušas.

Viss pusceļā
Komisija tikšanos 7. oktobrī sāka pie Plūdoņa ielas 54. nama šķūnīšiem. Stāsts ir ļoti sens un komisijai zināms, jo jau pirms gada turpat pulcējušies kopā ar Bauskas novada būvvaldi un pašvaldības policijas pārstāvjiem. Pagājis gads, bet nekas nav mainījies.

Namu apsaimnieko SIA «Vides serviss». Uzņēmuma valdes loceklis Uģis Saukums atzina, ka 12 dzīvokļu nams ir starp pozitīvajiem piemēriem – apsaimniekošanas naudu regulāri maksā, mājai ir uzkrājums. Bijis plāns nojaukt šķūnīšus un ievilkt gāzes apkuri, bet šī gada notikumi likuši pārdomāt. Bijusi arī doma atteikties no apsaimniekotāja un sākt rūpēties par namu pašiem, bet arī to neizdarīja. Tā viss pusceļā palicis, stāstīja U. Saukums. Savulaik esot bijis arī plānots šķūnīšus pārbūvēt, bet Bauskas novada būvvaldi nav apmierinājis piedāvātais projekts, un viss tā arī palicis.

Atbildīgo nav
Tagad daļa šķūnīšu teritorijas ir sabrukusi un kļuvusi par nelegālu miskasti. U. Saukums norāda, ja nojaukšanas darbus veiks SIA «Vides serviss», tas varētu izmaksāt apmēram 6000 eiro.

Komisijas locekļi vērtēja, ka vajadzētu panākt, lai iedzīvotāji izlemj nojaukt, jo būve ir gan bīstama, gan bojā skatu. Izrādījās, ka īsti nav neviena, kas pat sodu varētu uzlikt, – pašvaldības policijai trūkst saistošo noteikumu. «Atzinums jau bija, ka tas ir vidi
degradējošs objekts, ka tas ir jānovērš. Bet būvvaldei darba ir ļoti daudz – Iecava, Vecumnieki, tagad Rundāle, ar lielajām ēkām netiekam galā. Laiku varam veltīt tik, cik mums ir. Aprakstām, kas ir degradējošās lietas, tad lūdzam sakārtot, atjaunot vai pārbūvēt, iekonservēt,» informēja Bauskas novada būvvaldes vadītāja Dace Putna.

«Šķūnīši ņirdz par mums,» tā atzina viens no komisijas dalībniekiem. Beigās vienojās, ka SIA «Vides serviss» rosinās ideju par nojaukšanu un aicinās uz sapulci arī biedrības «Bauskas vecpilsēta» pārstāvjus.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties BauskasDzive.lv abonementu:

"BauskasDzive.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē BauskasDzive.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā BauskasDzive.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Nabadziba nirdz..paldies par pieradijumu.tadu skunisu ir pilna latvija..ari nabagu pilna latvoja.kuri cinas par izdzivosanu..paldies par zemajiem ienakumuem augstu inflaciju kadas hav nekur eiropas savienibas valstii..kur tie lidzekli atrocities.to nav.atliek skunisus parverst par kurinamo lai ziemu izvilktu

  24
  3
 2. vai tad tie šķūnīši nav savulaik privatizēti, jeb ir bezsaimnieka manta? Kā vienā, tā otrā gadījumā jau sen kā sarakstīti likumi, kā rīkoties ar “degradētām teritorijām”, Vien intereses nav no novada “saimnieku” puses, jo šajā gadījumā nekādu naudu “apgūt” nav iespējams, pat “varenajam” priekš kafijas nesanāks, un kur nu vēl tev….

  13
  1
 3. Par šo pašvaldības, būvvaldes u.c. bezgalīgo nevarību jau ne tikai šķūnīšiem, pat sunim būtu jāsmejas.

  18
  2
 4. Ja jau šie šķūnīši ir šādā stāvoklī -atkritumu izgāztuves, tātad tie nevienam nav vajadzīgi un kāda tad jēga atjaunot nevajadzīgas lietas? Skaidri redzams, ka tur neviens neko neglabā, arī malku ne. Un vecpilsēta , tā saucamā, jau lielāko tiesu sastāv no privātīpašumiem, kas gan jāatjauno īpašniekiem. Gandrīz uz katru būdiņu un pažobelīti taču kāds pieteicās ar lielām cerībām, ka tas nu ir mans.

  13
 5. Tajā bildē redzamā situācija noteikti nav veidojusies vienā dienā. Vai to nevajadzēja pamanīt kādam no pašvaldības dienestiem? Zinu, ka citās pilsētās par šādu šķūnīti ātri vien pienāk soda rēķins, bet vai tikai te problēma nav tajā, ka šķūnīši pieder pašai pašvaldībai.

  14
 6. te nu biedrībai uz paplātes pienests kultūrvēsturiskais mantojums. Vien dīkt vajag skaļāk, lai biedrībai ar kas tiek no gadiem ilgušas nolaidības, īpašnieku vai viņu pilnvaroto nolaidības.

 7. par ko cepiens—pashi vien bijat pa slinku 30 gados savest valsti kartiba—-nevajag vainot citus sava slinkuma

  2
  1
 8. Mazliet kļūdies – nevis : paši vien bijāt, bet gan : paši vien bijām- arī tu tajā skaitā. Nesaprotu, kāpēc no tevis vienmēr nāk tāds ļaunums jebkurā komentārā pie jebkura raksta, tu laikam esi tāda padomju laika atrauga, kurai asinīs kaut kas no lielkrievu šovinisma, un krievu laika dievināšanas, un sajūta, ka tev dziļi sirdī sāp par to, ka tie krievu laiki sen aiz muguras. Nu norij to krupi un mācies dzīvot bez tiem krieviem un krievu valodas. Jūtu tev līdzi.

  5
  2
 9. Mūsu lielākā bagātība, šķelda, jau veselu nedēļu izkūp pa atvērtiem logiem, dzīvokļos 23 grādi.Iedzīvotāju vienaldzība ir man neaptverama, no Bauskas siltuma skursteņa veļās ārā pārkurināto dzīvokļu” taupība”.

  2
  3
 10. Interesanti, gribu paskatīties uz šiem Plūdoņu ielas miljonāriem, malkas apkure, un šķūnīšus plāno nojaukt par 6k EUR, šos kokmateriālus var izmantot apkurei, nevis utilizācijai.

 11. nu tad jau tu esi istens jaunlatvijas radijums kam loti izteiktas praida noslieces

  1
  1
 12. Man nav skaidrs,tie šķūnīši ir taču privātīpašums,par kuru jārūpējās pašiem īpašniekiem,nevvis jāgaida,kad kāds viņiem tos atjaunos.Ja nevajag,jauciet nost,un punkts! Un par tiem vaļējiem dzīvokļu logiem,un temperatūru dzīvokļos,vai tad nav jāgriežās pe apsaimnekotāja,lai noregulē siltuma padevi aatbilstoši āra temperatūurai,nevajag klusēt,celiet trauksmi,ja par karstu,jo rēķini būs jāmaksā jau pašiem!

 13. Nabadziņš- arī pēc praida tu ilgojies, ne tikai pēc krievu laikiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.