Bauskas novada domes izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti sprieda par Stelpes sākumskolas reorganizāciju, iestādi likvidējot. Plānots, ka ēkā turpmāk atradīsies pirmsskolas izglītības grupas, plāno pārcelt pagasta nodaļas vadību un doktorātu.
Sēdē, kas notika 12. aprīlī, par jautājumu ziņoja izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta vadītāja Antra Ozoliņa. Viņa informēja, ka situācijas izvērtēšanai bijusi izveidota darba grupa, kas tikusies ar vietējo sabiedrību. Darba grupu vadīja deputāts Raitis Ābelnieks, bija arī deputāti Rihards Melgailis, Guntis Kalniņš un Juris Krievs. Savukārt izglītības nodaļas vadītāja Vija Ieleja tikusies ar pedagogu kolektīvu.
A. Ozoliņa informēja deputātus, ka izglītības iestādē mācās 27 skolēni, turklāt visi apvienotajās klasēs. Būtībā tas bija galvenais iemesls, kāpēc pieņemts lēmums par izglītības iestādes slēgšanu. Stelpes sākumskolas direktore esot informēta, ka pašvaldība pārtrauc darba tiesiskās attiecības ar nākamā mācību gada sākumu. Savukārt Stelpes skolas ēkā paredzēts nodrošināt telpas amatierkolektīvu un pulciņu darbībai, kā arī dots uzdevums Vecumnieku vidusskolas direktoram īstenot pirmsskolas izglītības grupas darbību.
«Izglītības un zinātnes ministrijas uzstādījums ir tāds, ka nevar būt apvienotās klases, bet te nākamgad 1. un 2. apvienotajā klasē būtu trīs skolēni. Nevaram taisīt atsevišķu klasi, un līdz Vecumnieku vidusskolai ir 12 kilometri pa asfaltētu ceļu,» pauda R. Ābelnieks.
Deputātu Vilni Gailumu interesēja, kas notiks ar izglītības iestādes pedagogiem. A. Ozoliņa norādīja, ka pedagogi jau tagad daļēji strādā citās skolās, kas nozīmē, ka darbu nezaudēšot, bet pirmsskolas izglītības pedagogi palikšot strādāt.
Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītājs Raitis Ābelnieks norādīja, ka bijusi ideja apvienot ar Vecumnieku vidusskolu, bet Stelpas sākumskolas pedagogi pauduši, ka tādā variantā darba attiecības neturpinās. «Pārsteidza pedagogu attieksme. Saprotu, ka visu laiku bijusi konflikta situācija starp Stelpes skolu un Vecumnieku vidusskolu,» atzina R. Ābelnieks.
Daļa bērnu no Stelpes pagasta jau tagad mācās citās skolās. A. Ozoliņa informēja, ka Vecumnieku vidusskolā mācās 17, Skaistkalnes vidusskolā – seši, Misas pamatskolā – 14 un Valles pamatskolā – četri bērni. «Mēs kā pašvaldība piedāvāsim tikai tuvāko, Vecumnieku vidusskolu. Tā vairs nebūs, ka vadās krustu šķērsu pa novada teritoriju,» pauda R. Ābelnieks.
Iedzīvotāji pauduši uztraukumu, ka skolas ēku pašvaldība privatizēšot. Tomēr domes pārstāvji to noliedza. «Ēku tagad pārņems Vecumnieku apvienības pārvalde. Paliks kultūras dzīve, ir trīs spēcīgi amatierkolektīvi, notiek arī cita veida kultūras pasākumi. Ir iespēja uz šo ēku ar atsevišķu ieeju pārvietot pagasta nodaļu, kas pašlaik atrodas vēl tālāk no ciemata centra, nekā skola,» informēja R. Ābelnieks. Viņš norādīja, ka reizē var atbrīvoties telpas arī doktorātam, kuru nepieciešams ierīkot Stelpes ciemā. «Varbūt radīsies vēl priekšlikumi, kā ēku izmantot. Iedzīvotāju tikšanās reizē izskanēja, ka pašvaldība grib skolas ēku iztirgot, bet ir skaidrs skatījums, ka ēkai jāpaliek pašvaldības vajadzībām, jāizmanto pirmsskolai, kultūras dzīvei un pagasta nodaļai,» pauda R. Ābelnieks.
Valsts sanems no eiropas pabalstu par skolas slegshanu bet uztureshanas izmaksas uzgruzh pashvaldibai—–izkatas ka Stelpes pagasta vaditajs ir totals loozers
Stelpes pagastam jau ilgāku laiku vaditāja nemaz nav.
Stelpes pamatskolā ir izmācījušies divi mani vecākie bērni, aizejot uz vidusskolu, skolotājas maniem bērniem pamanīja ļoti labu līmeni mācībās, pieklājību, komunikāciju. Par to mēs varam pateikties tikai Stelpes pamatskolas pedagogiem un vadītājai. Ļoti žēl, ka tiek likvidētas šādas, tā sauktās, mazās skoliņas.
Tas pats par Mežotnes bijušo sākumsskolu,kuru aizvēra.Tagad pirmsskola kur apmeklē vidēji pāris bērni un ēka stāv praktiski tukša, kur gan jau izmaksas arī nav mazas.
Nolemtībā viss paliek un deputāti neliekas ne zinis.
Pagasta vadītājam nav nekāda sakara ar skolu. Skola ir atsevišķa iestāde ar savu vadītāju. Un neviena no viņām nav vainīga par to, ko lemj deputāti ( “tautas balss un kalpi” ) ministrijas spiediena rezultātā.
Atbilde Anonīmam. Jā IZM pašvaldībām dod norādes,bet Pašvaldību Domes izlemj-atstāt skolas vai nē. Tā bija arī ar Mežgaļu skolu. Dome nolēma un piekrita ministrijai. Tikai par tukšajām telpu uzturēšanām jāmaksā mums iedzīvotājiem. Un vai Domes deputāti padomā par bērniem,viņu vecākiem? Un tad vēl brīnās-kāpēc tik daudzi cilvēki pamet pagastus???