Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Slidotavu atvēršanu Bauskas novadā kavē laikapstākļi; mākslīgā ledus laukumu pagaidām nebūvēs

Sals uz dīķiem un upēm sāk veidot ledus kārtu, taču tas nav pietiekami biezs, lai uz tā varētu baudīt slidošanas un hokeja priekus. Temperatūras svārstības liedz uzliet ūdeni un izveidot slidošanai piemērotu ledu novada brīvdabas slidotavās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Slidotava ik gadus tiek ierīkota Iecavā, Rīgas ielā 3c, aiz baznīcas pie upes. «Ledus tiks liets tad, ja būs sals. Tagad aukstums it kā ir, bet nepieciešams noturīgs sals, kurš pieturas vismaz divas trīs dienas,» stāsta biedrības «Iecavas hokeja klubs» pārstāvis Dainis Kravals, «tagad it kā temperatūra pazeminājās, bet prognozē atkal plusus. Dārdzība arī ietekmē slidotavas ierīkošanu. Ja būs iespēja, mēs esam gatavi ledu liet jau tūlīt pat – sūkņi un viss nepieciešamais mums ir, tāpēc liesim, lai cilvēki var atpūsties, priecāties, spēlēt hokeju un slidot.» Slidotavai ir gan borti, gan arī vārti hokejam, sieti un apgaismojums.

Hokeja klubs “Iecava” rūpējas par ledus laukuma ierīkošanu Iecavā. Foto: no arhīva.

Mežotnes pagasta Garozā ziemas priekus baudīt slidotavā būs iespējams turpat, kur parasti – aiz bijušās Mežotnes internātskolas. «Slidotava šogad būs, vienīgi bija sarežģījumi ar bortiem – tie ir veci, un vējš vienu malu izgāza,» stāsta atbildīgais par slidotavu Mežotnes pagasta Garozā Gvido Kalnmalis, «tagad bortus esam piecēluši, un, kad sasals ledus, tad salabosim kārtīgi.»

Slidotavas uzplūdināšana paredzēta jau drīz, kad gaidāms ilgnoturīgāks sals. «Uzplūdināšana nav ātrs process, jo nepieciešamas vairāk nekā 100 tonnas ūdens, kuru iegūstam no blakus esošā dīķa,» stāsta G. Kalnmalis, «nākamajā nedēļā lēnu garu sāksim, lai jau uz nedēļas nogali slidotava var sākt piesalt.» G. Kalnmalis pastāsta, ka slidotavā vienmēr ierodas liels pulks apmeklētāju un citreiz pat sanāk tā, ka ne visiem ir vieta. «Reizēm ledus pie mums ir pat gludāks nekā hallēs,» lepojas G. Kalnmalis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Valsts svētku dienā, 18. novembrī, hokeja un slidošanas cienītāji tika aicināti uz Uzvaras hokeja laukuma sagatavošanu sezonai. Tika izravēta cauraugušā zāle, novāktas lapas, ieklāts segums. Foto: no albuma.

Gailīšu pagasta slidotavā, kura atrodas Kamardes ielā 1, blakus bērnudārzam, sagatavošanās darbi jau paveikti, un nu sāksies ledus liešana. «Slidotava ir sagatavota ledus liešanai, bet iepriekš zeme vēl bija silta, tāpēc ledus kusa nost,» teic Aleksandrs Gurkovskis, «tagad asfalts, visdrīzāk, jau būs atdzisis, tāpēc sākšu liet ledu. Laikapstākļus sola mainīgus, bet pieredze rāda – jo ātrāk to procesu sāks, jo labāk.»

A. Gurkovskis pastāsta, ka process ir laikietilpīgs, tāpēc labāk liešanu sākt agrāk, lai interesentiem pēc iespējas ātrāk ir iespēja izmantot slidotavu. «Slidotāju parasti ir daudz, it īpaši sākumā, kad visi ir nocietušies pēc slidotavas,» teic A. Gurkovskis, «laikam ejot, situācija izlīdzinās, un tad jau tiek visi, kuri vēlas slidot.»

SIA «Vides serviss» tehniskais direktors Raimonds Bitins informē, ka slidotavas izveide ir atkarīga no laikapstākļiem – gaisa temperatūras, kas pašlaik nav labvēlīga ledus liešanai. Uzņēmums jau vairākus gadus slidotavu ierīko Vītolu ielas iekšpagalmā pilsētā, un tur tā plānota arī šogad, taču R. Bitins labvēlīgus laikapstākļus slidotavas ierīkošanai neprognozē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Lai lietu ledu, gaisa temperatūrai vismaz divas nedēļas jānoturas aptuveni mīnus desmit grādus pēc Celsija, lai zeme caursalst,» skaidro R. Bitins, «citādāk no zemes nāk siltums un ledus vienkārši nesasalst. Izskatās, ka šoziem stabila gaisa temperatūra slidotavas ierīkošanai mūs arī negaida vismaz līdz janvāra vidum, ja prognozēm, protams, var ticēt.»

Lai sagatavotu slidotavu, nepieciešami borti, kā arī ūdens jālej katru dienu, lai tā biezums sasniegtu vismaz desmit centimetrus, un tad divas reizes nedēļā slidotava jāuztur – jānotīra un jāuzlej jauna virskārta. «Tam vajadzīgi atbilstoši laikapstākļi, bet pašlaik nesalst,» atzīst R. Bitins.

Bauskā slidotava tiek ierīkota Vītolu ielas iekšpagalmā. Pagaidām nekas neliecina, ka šeit varētu tikt ierīkota slidotava. Foto: www.bauskasdzive.lv

Bauskas apvienības pārvaldē norādīja, ka par slidotavas ierīkošanas izmaksām šobrīd ir pāragri runāt, jo nav zināms, ne cik gara būs slidotavas “sezona”, ne cik daudz ūdens tiks izlietots, ne cik bieži ledus kārta būs jāatjauno un laukums jātīra no sniega vai iedzīvotāju samestajiem akmeņiem un atkritumiem. Slidotavas uzturēšanas darbu veikšanai tiktu piesaistīti cilvēki, kuri veic algotu pagaidu sabiedrisko darbu, skaidroja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada administrācijas Sporta nodaļa informēja, ka nākamā gada pašvaldības budžetā netiek plānots iekļaut līdzekļus slidotavas ar mākslīgo ledu projektēšanai un būvniecībai. Par ilgtermiņa plāniem – ir jāvērtē pašvaldības budžeta iespējas un iedzīvotāju vajadzības, vēlmes un pašvaldības noteiktie prioritārie projekti visā novadā.

Iepriekš pašvaldībā norādīja, ka mākslīgā ledus laukuma izbūve un uzturēšana prasa lielus finansiālus ieguldījumus. Piemēram, Pasta salas slidotava Jelgavā izmaksājusi pusmiljonu eiro. Pašas vienkāršākās slidotavas izveidei un uzturēšanai nāktos atvēlēt desmitiem tūkstošu eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (11)

 1. Beidz, beidz, manuprāt, šādas lietas kādu mazu procentu daļu jauniešu attur no sūdu vārīšanas.

  13
  2
 2. Rekā vienā rakstā četri laukumi, trīs būs pieejami slidotājiem, ceturtais, Bauskā gaida salu… Jo lielāka alga, jo resnāka pakaļa

  10
  1
 3. Ja piegriezīs apkuri tad aizsals pilsētas baseins.Iesim slidināties un uzraut hoķīti tur!

  7
  1
 4. ja jums “pasniedz” Okmaņa runu pie ķīniešu industrijas “brīnuma”- viņu rūpnīcās tapušās plastmasas skujām, iestiprinātām dzelzs rāmī un turpat tapušām gaismiņām egles un uzraksta “Bauska” izcelšanai, ja jums parāda “gaismiņas” Karpa dārzā, Mēmeles ielā un vēl citur, ja jūs varat aizbraukt un palūkoties Mežotnes “baznīcas” monitorā, un redzēt vēl citus “brīnumus” tūkstošu, desmitiem tūkstošu vērtē. Tad kur nu vēl atliks kas aktīvai atpūtai, tai, kas tiešām veldzē ne tikai “sirdi un dvēseli” kā arī atstāj iespaidu uz projektos iesaistīto banku kontiem, bet dod reālu labumu baušķenieku veselībai un pat drošībai. Vien, tā Jelgavas slidotava Pasta ielā baušķeniekiem sanāktu, ja tos katru gadu izķēzītos simtu tūkstošus tiešām liktu lietā, lietā kas lielākoties vajadzīga tieši bērniem, ne nomāta ķīniešu plastmasas egle, lielākoties vienreiz aplūkojama

  16
  3
 5. Nu slikti gan,jo Bauskā jau bērniem un jauniešiem nav tagad vispār ko darīt! Agrāk uz bijušā dīķa bērni gan iemāccījās slidot,gan lielākie spēlēja hokeju,un visiem bija labi.Tagad bērni klīst apkārt daarot blēņas,vai sēž telefonos.Žēl gan,ka mūsu pilsētas vadoņi to nesaprot,un par to nedomā.

  7
  1
 6. Bricis oponētu.Tik stabils ziemas periods kā šī gada beigās vairākus gadus nav redzēts. Pat viltotais -20? grādu ziemas logu šķidrums pa nakti sasalst sprauslās. Apriebušies tie viltotāji.

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.