Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sociālo un veselības aprūpes pakalpojumu ēkai Bauskā nosvinēti spāru svētki

Sabiedrībā balstītu sociālo un veselības aprūpes pakalpojumu ēkai Bauskā, Slimnīcas ielā 4, nosvinēti spāru svētki, informēja Bauskas novada pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spāru svētki tiek atzīmēti būvniecības procesa brīdī, kad ir pabeigti visi nozīmīgākie būvkonstrukciju darbi un jumta nesošā konstrukcija. Saskaņā ar tradīciju ēkas augstākajā punktā tika piestiprināts vainags, kurš, atbilstoši sezonai, vīts no skuju koku zariem. Uz svinīgo brīdi bija pulcējušies būvdarbu veicēji, ēkas saimnieki un lietotāji – Bauskas novada pašvaldības, sociālā dienesta un pašvaldības kapitālsabiedrības SIA “Zemgales mutes veselības centrs” pārstāvji.

Ēku plānots pabeigt nākamā gada vasaras saulgriežos. Pēc darbu noslēgšanas ēkā sniegs pakalpojumus Bauskas novada sociālais dienests un SIA “Zemgales mutes veselības centrs”. Visā ēkā tiks nodrošināta vides pieejamība. Katram pakalpojumam paredzētās telpas būs nodalītas viena no otras un ar atsevišķām ieejām ēkā.

Ēkas pārbūve un atjaunošana tiek īstenota trīs Eiropas Savienības attīstības fonda un pašvaldības līdzfinansētos projektos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Artūrs Dulbe, Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists

Viens no tiem ir projekts “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā”, kura gaitā divstāvu ēkas daļā tiks izveidoti grupu dzīvokļi personām ar garīga rakstura traucējumiem ar 16 pakalpojuma vietām un pakalpojums “Atelpas brīdis” personām ar garīga rakstura traucējumiem ar četrām pakalpojuma vietām.

Projektā “Energoefektivitātes paaugstināšana sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu ēkai Bauskā, Slimnīcas ielā 4” un projektā “Energoefektivitātes paaugstināšana veselības aprūpes pakalpojumu ēkai Bauskā, Slimnīcas ielā 4” tiks uzlabota energoefektivitāte un samazināti pašvaldības izdevumi par energoapgādi.

Pārbūves darbi sociālo pakalpojumu ēkas daļā tika sākti maijā, savukārt ēkas daļā, kur tiek sniegti zobārstniecības pakalpojumi, darbus varēja uzsākt šī gada augustā. Ir pārbūvētas ēkas būvkonstrukcijas, pabeigta komunikāciju izbūve un jumta konstrukcijas abām ēkām, uzsākta ēkas teritorijas labiekārtošana. Ziemā turpināsies jumta izbūves darbi, iekšējo elektrotīklu izbūve, tiks sākta logu un durvju montāža un fasādes izbūve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Artūrs Dulbe, Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists

Ēkas teritorija pēc pārbūves tiks labiekārtota. Teritorijā tiks izbūvēta liela autostāvvieta uz Slimnīcas ielas pusi, savukārt iekšpagalmā starp kokiem tiks ierīkotas pastaigu taciņas, kā arī teritorija tiks papildināta ar apstādījumiem. Iekšpagalms tiks aprīkots ar dekoratīvu apgaismojumu un soliņiem.

Nākamajā gadā paralēli būvniecības procesam paredzēts izsludināt iepirkumus un iegādāties projektā “Deinstitucionalizācijas plāna īstenošana Bauskas novadā” paredzēto aprīkojumu un mēbeles.

Atbilstoši atklāta konkursa rezultātiem objekta būvniecību veic SIA “Ekoteh būve”. Būvdarbu līgumsumma ir 2 749 655 eiro ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN), darbu izpildes termiņš – 12 mēneši. Darbu būvuzraudzību objektā atbilstoši iepirkuma rezultātiem nodrošina SIA “Akorda” par kopējo līgumsummu 21 731 eiro ar PVN. Ēkas pārbūves projektu izstrādāja SIA “KPB Projektētājs.LV” arhitekts Ivars Bebris, kuri veic arī ēkas pārbūves autoruzraudzību par kopējo līgumsummu 1815 eiro ar PVN.

SIA “Ekoteh būve” reģistrēta 2008.gadā, liecina “Firmas.lv” dati. Uzņēmuma apgrozījums 2021.gadā bija 3,35 miljoni eiro, peļņa 40 000 eiro. SIA “Akorda” reģistrēta 2004.gadā, apgrozījums pērn bija 1,63 miljoni eiro, peļņa 145 310 eiro. Savukārt SIA “KPB Projektētājs.LV” reģistrēta 2015.gadā un tās apgrozījums 2021.gadā bija 195 639 eiro, bet peļņa – 24 902 eiro.

Foto: Artūrs Dulbe, Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.