Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šodien sākas Kaucmindes pils izsole

Ar 25 000 eiro sākumcenu šodien sāksies SIA «Cvir» piederošās Kaucmindes pils Bauskas novada Rundāles pagastā izsole, liecina zvērinātās tiesu izpildītājas Zanes Trasūnes paziņojums oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Kaucmindes pils. Foto – www.bauskasdzive.lv

Nekustamais īpašums sastāv no zemesgabala ar kopējo platību 45 900 kvadrātmetri un ēku ar kopējo platību 2905,9 kvadrātmetri. Noslēgts nekustamā īpašuma nomas līgums. Saskaņā ar “Latvijas Vēstnesī” publicēto informāciju izsoles sākumcena noteikta 25 000 eiro, izsoles solis – 500 eiro. Cena ir apliekama ar pievienotās vērtības nodokli. Izsole sāksies šodien, 23. augustā, pulksten 13 un noslēgsies 22. septembrī tajā pašā laikā. Piedzinēji ir Valsts ieņēmumu dienests (VID) un Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde.

„Bauskas Dzīve” jau rakstījusi, ka atjaunotās Latvijas laikā Kaucmindes muižas saimnieki mainījušies vairākkārt. Sākumā tā bija pašvaldības uzņēmuma SIA “Kaucmindes pils” īpašums, tad tā tika pārdota. Gandrīz 15 gadus muiža atradās SIA “Intelco” rokās. Firmas vadības groži piederēja kādreizējā iekšlietu ministra Māra Gulbja tēvam, kurš 2011. gadā 45 procentus īpašuma pārdeva uzņēmējam Ervīnam Isajevam. Nepieredzot prasmīgu saimniekošanu, muiža turpināja brukt par spīti kultūras mantojuma sargu sūtītajām vēstulēm ar ieteikumiem pils glābšanai, un vēlāk – uzliktajiem sodiem. 2016. gadā Māris Gulbis no tēva mantoto pili pārdeva juridisko pakalpojumu sniedzējai SIA “CVIR”, kas neilgi pirms tam bija  pārpirkusi arī Isajeva daļas.

SIA “CVIR” īpašnieces Rūtas Ligeres dzīvesbiedrs Roberts Ligers bija apņēmības pilns sakārtot Kaucmindes muižu un 2017. gada pavasarī žurnālistiem solīja, ka drīz tiks atjaunota nama fasāde un jumts, bet pēc dažiem gadiem pilī tiks izveidots rehabilitācijas centrs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (Pārvalde) Zemgales reģionālās nodaļas vadītāja Elvīra Mantrova „Bauskas Dzīvei” iepriekš atzinusi, ka pēdējos gados bijuši tikai solījumi no īpašnieka puses, un reāli darbi nav sākušies.

Viņa atklāja, ka pavisam nesen Kaucminde apsekota un uz vietas konstatēts, ka nekas te nav darīts. “Šausmīgi latvāņos ieaugusi pils. Sākumā tie auga tikai ēkas aizmugurē, bet tagad latvāņi ir izplatījušies, un katrā ziņā ar steigu būtu jārīkojas, lai ierobežotu to augšanu šajā apkārtnē. Lai arī cik traģiski īpašums izskatās no ārpuses, tas vēl ir glābjams un ir salīdzinoši apmierinošā stāvoklī,” vērtē E. Mantrova.

Viņa norādīja, ka sākotnēji Pārvalde bija pretimnākoša, bet pēdējos divos gados sākusi pielietot represīvas metodes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

 “Vairākkārt uzrunājām īpašnieku, teicām, ka gadās investors vai naudas līnija nobrūk, tas ir tikai saprotami, bet tas nenozīmē, ka neko nevajag darīt. Daudzi ir pierādījuši, ka arī ar saviem spēkiem spēj paveikt pietiekami, taču viss atkarīgs no saimnieka. Kaucmindes gadījumā iniciatīvas un jel kādas darbības no īpašnieka nebija, tālab Pārvalde šogad mērķtiecīgi piemēroja naudas sodus par likuma “Par kultūras pieminekļu aizsardzību” nepildīšanu. Tos savlaicīgi nesamaksājot, parāds attiecīgi nonāca tiesu izpildītāja pārziņā,” stāsta E. Mantrova.

Tiesu izpildītāja pieaicināts sertificēts vērtētājs noteicis īpašuma sākumcenu – 25 000 eiro. E. Mantrova nedomā, ka tā ir pārāk zema, jo labāk, lai jaunais saimnieks naudu ieliek īpašuma atjaunošanā, ne samaksājot nesamērīgi augstu cenu par iegādi vien.

SIA “Cvir” reģistrēta 2011.gadā, un uzņēmuma pamatkapitāls ir 2800 eiro. Uzņēmuma īpašniece ir Rūta Ligere. “Firmas.lv” informācija liecina, ka uzņēmums nav publiskojis 2021. un 2020.gada pārskatus, bet 2019.gadā tas strādājis ar 62 860 eiro apgrozījumu un cietis 8087 eiro zaudējumus. 

Precīzu informāciju par SIA «Cvir» nodokļu nomaksas stāvokli VID nevar sniegt, jo nodokļu maksātājs nav iesniedzis visas deklarācijas, kuras šo stāvokli uz 19.08.2022 var ietekmēt. Tomēr pašlaik no VID pieejamā informācija ir, ka 2022.gada augusta 19.datumā nodokļu maksātājam “SIA “Cvir” 40103428197″ ir VID administrēto nodokļu (nodevu) parāds 23 074,62 eiro apmērā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

  1. Ir valsts, arī pašvaldības ”māksla” nolaist muižu uz grunti un tad lielmanīgi izsolīt – kad meklēs tos ”autorus”?

  2. man liekas ka tur kaut ko saglābt ir nereāli, visas nesošās konstrukcijas ir sapuvušas, cik gadus stāvot bez jumta, vieglāk ir nojaukt, un uzcelt no jauna, jūtu līdzi jaunajam īpašniekam, ja tāds uzradīsies

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.