Šodien norisināsies sporta stipendijas ieguvēju sveikšanas pasākums, aģentūru LETA informēja Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP). Pasākums notiks plkst.14 Grostonas ielā 6b otrā stāva zālē.
Stipendijas peišķirtas diviem sportistiem no Bauskas – 1300 eiro saņems ūdensmotosportists Nils Rets Slakteris, bet 700 eiro stipendija atvēlēta Bauskas novada vieglatlētei Gerdai Kerijai Dreimanei.
Kā ziņo LETA, dalību pasākumā apstiprinājuši Kendija Aparjode, Edvards Atelsons, Kitija Bogdanova, Katrīna Gasiņa, Marija Goberga, Gustavs Griezītis, Vanesa Jasa, Rihards Kahanovičs, Katrīna Kalniņa, Karīna Kārkliņa, Jānis Kaurāts, Samanta Krampe, Elza Ķuze, Taiga Lazdāne, Mārcis Osis, Maksims Pjazings, Ričards Plāte, Andris Sarksņa, Matīss Saulīte, Sandijs Siliņš, Nils Slakteris, Elizabete Vīksne, Viktorija Ziediņa.
Izvērtējot 94 sportistu pieteikumus, sporta stipendija 2023./2024. studiju gadam piešķirta 52 studējošiem sportistiem. Kamaniņu braucējas Elīna Ieva Vītola un Kendija Aparjode saņems augstāko stipendiju – 2000 eiro, vieglatlēte Agate Caune – 1800 eiro.
Stipendiju ieguvēji pārstāv 20 sporta veidus, viņu vidū ir astoņi florbolisti, septiņi orientieristi, seši kamaniņu braucēji, pieci basketbolisti, pieci vieglatlēti, četri peldētāji, pa diviem distanču slēpotājiem, smaiļotājiem un sporta deju dejotājiem, kā arī pa vienam sportistam no biatlona, bobsleja, brīvās cīņas, daiļslidošanas, frisbija, hokeja, kanoe airēšanas, krosmintona, sporta vingrošanas, ūdens motosporta un volejbola.
Visvairāk stipendiju ieguvēju studē Rīgas Tehniskajā universitātē – 14, Latvijas Universitātē – 12, biznesa augstskolā “Turība” – četri, pa trīs – Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē, Rīgas Stradiņa universitātē, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolā “RISEBA”, kā arī citās augstskolās.
Sporta stipendija tiek piešķirta no valsts budžeta līdzekļiem, lai sekmētu augstākās izglītības iestādēs studējošo augstas klases sportistu duālās karjeras iespējas, apvienojot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, popularizējot studentu sportu un veicinot sportistu sagatavošanu dalībai Latvijas izlasēs attiecīgajos sporta veidos. Stipendija ir izmantojama stipendiātu augstākās izglītības apguves un sportiskās meistarības izaugsmes sekmēšanai.
Lēmumu par Sporta stipendijas piešķiršanu pieņem LSFP valde, pamatojoties uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, vērtējot sportistu sekmes un sportiskos sasniegumus saskaņā ar konkursa nolikumu. LSFP Sporta stipendiju komisiju veido pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta, Latvijas Olimpiskās komitejas, Latvijas Augstskolu sporta savienības un Latvijas Sporta federāciju padomes.
2000 eiro stipendiju saņems Elīna Ieva Vītola un Kendija Aparjode (kamaniņu sports), 1800 eiro stipendija tiks Agatei Caunei (vieglatlētika), bet 1700 eiro stipendija – Artūram Dzirkalim (krosmintons), Oliveram Bulgačam (pludmales volejbols). 1500 eiro stipendiju saņems Renārs Birkentāls (biatlons), Gustavs Griezītis (florbols), Kristiāns Rubīns (hokejs), Elza Ķuze (orientēšanās), Matīss Saulīte (orientēšanās), bet 1300 eiro stipendiju – Viktorija Ziediņa (kamaniņu sports), Nils Rets Slakteris (ūdens motosports), Samanta Krampe (distanču slēpošana).
1100 eiro stipendija piešķirta Karīnai Kārkliņai (sporta dejas), Jānim Kaurātam (smaiļošana), 1000 eiro stipendiju saņems Kitija Bogdanova (kamaniņu sports), Deniss Vasiļjevs (daiļslidošana), Frančeska Bona (kamaniņu sports), bet 900 eiro stipendiju – Sanija Ozoliņa (kamaniņu sports).
800 eiro stipendiju saņems Elizabete Vīksne (smaiļošana), Anastasija Onufrijeva (sporta dejas), Sandis Dzenītis (vieglatlētika), Ričards Plāte (sporta vingrošana), Gustavs Staņa (orientēšanās), Edvards Toms Atelsons (peldēšana), Andris Sarksņa (orientēšanās), Marija Goberga (peldēšana), Rihards Kahanovičs (peldēšana), Lauris Kaparkalējs (distanču slēpošana), Maksims Pjazings (vieglatlētika).
700 eiro stipendija piešķirta Ievai Maļukai (peldēšana), Vanesai Jasai (basketbols), Katrīnai Ancei Gasiņai (frisbijs), Mārcim Jansonam (orientēšanās), Matīsam Timermanim (orientēšanās), Katrīnai Rainai Kalniņai (basketbols), Daniēlam Rafaēlam Sideram (kanoe airēšana), Gerdai Kerijai Dreimanei (vieglatlētika), Luīzei Annai Silai (basketbols), Enijai Paulai Vīksnei (basketbols), Tomam Ķeirānam (florbols), Danielam Bambalam (vieglatlētika), Samantai Bērziņai (florbols), Taigai Lazdānei (orientēšanās), Emīlijai Salacietei (florbols).
600 eiro stipendiju saņems Jēkabs Kalenda (bobslejs), Ramina Mamedova (brīvā cīņa), Sandijs Gabriels Siliņš (florbols), Mārcis Osis (basketbols), Bruno Beķeris (florbols), Edijs Šenbergs (florbols), Klāvs Araks (florbols).
Attēlos – Gerda Kerija Dreimane un Nils Rets Slakteris. Foto no personiskajiem albumiem/ “Bauskas Dzīves” arhīvs.
Vai tiešām miljonāra dēliņam vajadzēja stipendiju no valsts? Vecāki naabagi? Kauna un goda nav? Nils varētu savu stipendiju uzdāvināt kādam Bauskas trūcīgākajam sportistam!!!
Miljonāra dēliņš to nopelnīja ar savu darbu un neatlaidību, kamēr tādi kā Tu stieg skaudības purvos…
Latvijā ir visai daudz talantīgu, trūcīgu vai maznodrošinātu jauniešu, kas augstāko izglītību nevar atļauties vai arī saskaras ar nopietnām grūtībām augstskolā, līdz ar to arī sekmes krītās. Kamdēļ valstīj neatbalstīt šos jauniešus un jaunekļus? Tāda atbalsta vienkārši nav. Nav un viss.
Nils Slakteris ir smuks, jauns vīrietis. Māk lieliski angļu valodu. Ekstraverts puisis. Vai viņš nav domājis filmēties viendzimuma pieaugušo filmās, piemēram, Nīderlandē? Vai arī mīlestības čatos kopā ar draugiem? Jauks, atlētisks jauneklis. Un nauda būs, i prieciņš sev. [sarkasms] [rakstu tā, jo te ir cenzūra]
Vai tiešām bagāto ģimeņu bērniem (nu labi, pieaugušiem, jauniem vīriešiem, kas var maksimā strādāt) ir jādod stipendiju? Šī sporta stipendija tiek pozicionēta kā sociālā stipendija! Ko tad trūcīgajiem šo stipendiju nedod? Man ir 24 gadi. Studēju LU pilna laika klātienē. Esmu arī Maximā stādājis un iepriekš RTU studējis. Viss bija. Bet…. Es gribu sportot. Esmu 165cm garš. Varu nodarboties ar baksetbolu. Iepriekšējās pieredzes sportā man nav. Bet man ir puspabeigts inženierķīmijas bakalaura diploms un trūcīgais statuss. Esmu atvērts jaunai pieredzei. Varu arī Latvijas izlasē sportot trūcīgo vienībā.
Vidusskolu es pabeidzu ar vidējo atzīmi 8 balles. Un man bija kaudze makulatūras ar novada mācību priekšmetu olimpiādēm un vienreiz es biju valsts mācību priekšmetu olimpiādē. Nostartēju viduvēji, reitingā biju pa vidu. Draudzīgā aicinājuma fonds manus pieteikumus stipendijai ignorēja. Arī Vītolu fonds mani ignorēja. Un es to visu sasniedzu ar TRUCĪGĀ STATUSU. Izņemot manus vecākus, neviens cits man nepalīdz. Kamdēļ pret miljonāru bērniem visi stipendiju fondi ir tik labiņi?
Taisnībai 19.12.2023. 12:45. Darbs un neatlaidība ir laba lieta. Skaudības purvi ir slikta lieta. Tad kāpēc trūcīgos, kam dokumentos ir trūcīgā statuss un ledusskapis triju sociālo darbinieču klātbūtnē izkratīts, nepiešķir it nevienu stipendiju? Reāli ar trūcīgā statusu ir grūtāk sasniegt vidējo atzīmi virs 7 ballēm nekā bez trūcīgā statusa. Man visa veida stipendijas izpalika, lai gan pieteikumus sūtīju. Un cik tad Cēsīs to trūcīgo, kas RTU MLĶF studēja ķīmijas tehnologos? Baigi daudz jau nav. Bet es tur studēju. Tagad es studēju citur. Sanāca patērēties līdz nelabumam. Bet nu šoakadēmiskogad man būs unikāls bakalaura diploms, kur C daļas kredītpunkti pārsniegs A daļas kredītpunktus. Gudrie un NEtrūcīgie vienaudži ir jau sen ar maģistriem. Bet es bakalaurs. RTU it visi ķīmiķi izlidoja, kursu neviens neabsolvēja. Ķīmijas tehnologos 20 absolventi no 60 budžeta grupas studentiem. Cēsu RTU filiālē man sameloja, ka RTU ir budžeta vietas un stipendijas. Jā, ir. Bet tur viss kurss izlido. Nekas. RTU man darbu Maximā ieskaitīs kā praksi 4KP apjomā. Jo RTU attīstības fonds manu prakses pieteikumu noignorēja. Un internetā es nopublicēšu patiesi sūdīgu atsauksmi par RTU latviski un angliski, lai vietējie ārzemnieki zina. Stipendijas aiziet tur, kur aiziet. Vel saucas atbalsts tiem kam grūti. Hā-hā! Pie varas esošie melo vienā melošanā. Visu nosaka rezultāts. Un kur ir labie rezultāti, tur trūcīgo nav a priori.
Skolniek, domà, ko raksti publiskà vidē! Tu neesi anonīms!
Liene, es apzinos, ka esmu publiskā vidē un arī VPN vai Tor interneta pārlūku es nelietoju. Rakstu no savas viedierīces. Citreiz manu segvārdu zog visādi Latvijas nīdēji un krievijas apjūsmotāji, bet pie tā es esmu pieradis. Tāpat kad par RTU es publicēšu atsauksmi, es lietošu savu īsto vārdu. Mani pamatskolā pazemoja, vidusskolā sociālo darbinieču trijotne kratīja manas ģimenes ledusskapi. Bet brīvpusdienas un stipendijas nedeva. Un universitātē es studēju izdzīvošanas režīmā. Nabadzība ir mana draudzene vienlaikus arī sieva. Es nekā nebaidos. Un no miljonāriem, policijas es nebaidos. Pabeigšu LU, un no sava LU e-pasta sporta stipendiju fondam un ministrijai uzrakstīšu it visu, ko es domāju par izglītības nepilnībām Latvijā. Tagad es nekašķēšos, jo LU ir jāpabeidz. Bet kad bakalaurs kabatā, tad pieklājīgi es drīkstu klātienē viņiem iesniegt savu atsauksmi.
Liene, par dzīves netaisnībām ir jārunā, citādi valsts tev kāps uz galvas. TAP portāla sabiedriskajā apspriešanā ir foršāk nekā rakstīt anonīmajos komentāros, jo neviens tevi tur neparodēs un digitālo identitāti nezags. Bet es rakstu arī te.