Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šogad Ēnu dienā visvairāk jaunieši ēnojuši policijas darbiniekus

Šogad izglītības organizācijas “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”) organizētajā Ēnu dienā visvairāk jaunieši vēlējušies ēnot policijas darbiniekus, informēja “JA Latvia” pārstāvji. Uz policijas inspektora vakanci tika saņemti 392 pieteikumi, savukārt uz iepriekšējo gadu līderi – programmētāja vakanci – tika saņemts 301 pieteikums. Pieprasītas bija arī gaisa kuģa pilota, fizioterapeita, arhitekta, gaisa kuģa stjuarta, ķirurga un žurrnālista profesijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Policijas inspektors bija arī ēnu devēju piedāvātākā profesija – skolēniem tika piedāvātas 139 vakances. Kā norāda “JA Latvia” pārstāvji, šogad ar dažādām profesijām skolēnus iepazīstina 1997 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 10 991 vakanci.

Trešdien, 5. aprīlī, Ēnu dienā Valsts policijā kopumā piedalījās ap 400 jauniešu no visas Latvijas. Skolēniem bija iespēja iepazīties un gūt priekšstatu par dažādu Valsts policijā strādājošu amatpersonu ikdienas darbu, tā specifiku, pienākumiem, kā arī noskaidrot, kas ir jādara, lai pēc vidusskolas beigšanas iestātos Valsts policijas koledžā un kļūtu par policistu. Šogad pieprasītākā profesija, ko jaunieši izvēlējās «ēnot», bija policijas inspektors, informē Elīna Priedīte, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste.

Īpaši lielu uzmanību, tāpat kā pagājušajā gadā, piesaistījis Valsts policijas kinologu un hipologu darbs. Ar dienesta suņiem un zirgiem tika rādīti paraugdemonstrējumi, un policisti sniedza atbildes uz interesējošajiem jautājumiem gan par četrkājaino policistu lomu Valsts policijas darbā, gan citiem specifiskiem jautājumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Valsts policija

Daļa jauniešu Rīgā dienu pavadīja, «ēnojot» Valsts policijas pretterorisma vienību «OMEGA». Viņiem bija dota iespēja ne tikai aprunāties ar vienības pārstāvjiem, uzzināt par viņu ikdienu, darba specifiku un bīstamību, bet arī apskatīt ekipējumu un izspēlēt dažādas jau iepriekš iestudētas situācijas, kad nepieciešams aizturēt ļaundari vai neitralizēt kādu sprādzienbīstamu priekšmetu.

Jaunieši ieskatījās kriminālpolicijas inspektora un izmeklētāja darba ikdienā, piedaloties aizdomās turētās personas pratināšanā, kā arī izbraucot uz ceļu satiksmes negadījuma vietu. Jaunieši atzina, ka piedalīšanās šādos notikumos ļāvusi viņiem labāk izprast policista pienākumus un lielo atbildību.

Liela daļa jauniešu šogad bija pieteikušies «ēnot» Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē, kur viņiem bija iespēja ne tikai aprunāties ar pārvaldes priekšnieku un viņa vietniekiem, bet arī dienas sākumā kopīgā pasākumā piedalīties dažādās aktivitātēs, vērot paraugdemonstrējumus, kā arī iepazīties ar Speciālā uzdevuma bataljona ekipējumu. Pēcāk jaunieši devās «ēnot» Reaģēšanas nodaļas, Izmeklēšanas nodaļas un Prevencijas nodaļas inspektorus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Valsts policijas

Jaunieši bija izvēlējušies «ēnot» arī citās Latvijas pilsētās – Rīgā, Daugavpilī, Balvos, Gulbenē, Alūksnē, Tukumā, Liepājā, Ventspilī un citviet. Kopumā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē viesojās aptuveni 90 «ēnas», no kurām 16 bija Bauskā (7. – 12. klases skolēni), «Bauskas Dzīvei» precizē E. Priedīte.

«Jaunieši izrādīja lielu interesi par policijas darbu, aktīvi uzdeva jautājumus par iestājeksāmeniem, par mācību procesu, par darba apstākļiem, veicamajiem ikdienas darbiem. Jaunieši labprāt iesaistījās visās aktivitātēs, apskatīja policijas iecirkni un tajā esošo aprīkojumu,» stāsta E. Priedīte.

«Ēnotāji» varēja iepazīties ar Valsts policijas Reaģēšanas nodaļas un Izmeklēšanas nodaļas, kā arī ar Prevencijas nodaļas inspektora darba pienākumiem. Jauniešiem tika piedāvāts iejusties kriminālistikas eksperta jomā un apskatīt, kā arī pašiem pamēģināt noņemt pirkstu nospiedumus no dažādiem priekšmetiem. Jauniešiem piedāvāta iespēja paviesoties Valsts policijā un iejusties policista lomā esot patikusi, un daži bērni izteikuši domu, ka savu nākotni vēlētos saistīt ar Valsts policiju.

Ēnu diena jauniešiem sniedz iespēju iepazīt konkrētas nozares un profesijas, palīdz izprast savas intereses un potenciālās karjeras iespējas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.