Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šogad Latvijā dzēsti jau 508 meža ugunsgrēki, Bauskas novadā – četri

Valsts meža dienests informē, ka šogad reģistrēti un dzēsti jau 508 meža ugunsgrēki. Kopējā izdegusī meža zemes platība 607 ha, no tiem 105 ha jaunaudzes un 362 ha īpaši aizsargājamās dabas teritorijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk – 262 ugunsgrēki ar izdegušo platību 492 ha – dzēsti Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā, kam seko Dienvidlatgales virsmežniecība ar 82 ugunsgrēkiem un izdegušo platību 19 ha. Valsts meža dienests piedalījies arī 64 citu ugunsgrēku dzēšanā, 11,7 ha platībā likvidējot ugunsgrēkus ārpus meža teritorijām, informē Iveta Pavziniuka, Valsts meža dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste.

Neskatoties uz to, ka pēdējā laikā ir lijis, Valsts meža dienests aicina joprojām ievērot īpašu piesardzību, izmantojot uguni mežā. Šogad pirmajā pusgadā jau ir pārsniegts pēdējos trijos gados izdegušo meža platību apjoms gada griezumā.

2023. pusgadā 508 ugunsgrēkos izdeguši 607 ha meža, 2022. gadā kopumā 391 ugunsgrēkā izdedzis 221 ha meža, 2021. gadā kopumā 466 ugunsgrēkos izdeguši 505 ha meža, 2020. gadā kopumā 581 ugunsgrēkā izdeguši 528 ha meža.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt tieši Bauskas novadā šogad bija divi meža ugunsgrēki Dāviņu pagastā 0,067 ha platībā un divi meža ugunsgrēki Vecumnieku pagastā 0,031 ha platībā, «Bauskas Dzīvei» precizē Iveta Pavziniuka. 2022. gadā Bauskas novadā dzēsti seši meža ugunsgrēki 0,44 ha platībā.

Valsts meža dienests atgādina, ka no 2023. gada 1. maija ir noteikts kārtējais meža ugunsnedrošais laikposms visā valsts teritorijā. Tas paredz vairāku būtisku ugunsdrošības noteikumu ievērošanu, tostarp aizliegumu nomest degošus vai gruzdošus priekšmetus, kurināt ugunskurus neatļautās vietās, kā arī braukt ar mehāniskajiem transportlīdzekļiem ārpus ceļiem. Dienests aicina iedzīvotājus izvairīties no uguns izmantošanas mežā, jo neuzmanīga rīcība ar uguni un ugunsgrēki, kas izceļas cilvēka darbības, bezdarbības vai ļaunprātīgas rīcības dēļ, joprojām ir galvenais meža degšanas iemesls, kas ir vidēji 90%.

Valsts meža dienests nodrošina ugunsapsardzību visos Latvijas mežos. Dienesta rīcībā ir 40 jaudīgas specializētas meža ugunsdzēsības autocisternas, kas izvietotas meža ugunsdzēsības stacijās visā Latvijā. Dzēšanas darbus veic kvalificēti dienesta darbinieki, izmantojot arī īpaši aprīkotus apvidus auto ar dzēšanas iekārtām, kvadriciklus, dronus. Lai operatīvi atklātu meža ugunsgrēkus, no ugunsdzēsības torņiem tiek veikta uzraudzība, ko nodrošina gan torņu dežuranti, gan videonovērošanas kameras.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Meža ugunsdzēšanas darbi notiek ciešā sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, tādēļ, pamanot meža ugunsgrēku, nekavējoties jāzvana 112.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas uzrauga meža apsaimniekošanu, medību un dabas aizsardzības reglamentējošo normatīvo aktu ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību. Dienests uztur Meža valsts reģistru, kur tiek apkopota informāciju par mežu, tajā notiekošo saimniecisko darbību, medībām un medījamiem dzīvniekiem. Valsts meža dienestamisija ir rūpēties par atbildīgu meža apsaimniekošanu un saglabāšanu nākamajām paaudzēm.

Foto:saimnieks.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.