Otrdien, 20. septembrī, Bauskas iecirknī vērsās iecavnieks, kurš veicis avansa maksājumu 800 eiro apmērā uzņēmumam, kas solījis piegādāt granulas. Saziņa ar pārdevēju notikusi “Whatsapp” lietotnē, un līdz šim brīdim prece nav piegādāta, bet nauda netiek atgriezta. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess, portālu informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.
Valsts policija jau iepriekš izplatīja brīdinājumu, lai iedzīvotāji ir uzmanīgi ar avansa maksājumiem par kurināmo. Policija šogad ir saņēmusi informāciju par 44 krāpšanām, kas saistītas ar kurināmā iegādi. Visvairāk šādu noziegumu ierasti tiek fiksēts gada otrajā pusē, kad iedzīvotāji aktīvi gādā malku, granulas un briketes ziemai.
Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neveikt priekšapmaksu vai avansa maksājumu pirms prece ir piegādāta, iepriekš nepārliecinoties, ka pārdevējs ir uzticams. Ieteicams maksāt par preci klātienē, kad tā jau ir piegādāta. Neparasti zema cena ir signāls, lai informāciju par pārdevēju pārbaudītu sevišķi uzmanīgi, brīdina Valsts Policija.
Novērots, ka krāpnieki ievieto sludinājumus tādās interneta vietnēs kā ss.com un Facebook.com par granulu, brikešu un malkas tirdzniecību, bieži vien norādot zemāku cenu nekā citi pārdevēji. Noziedznieki uzdodas gan par privātpersonām, gan izliekas par zināmu uzņēmumu pārstāvjiem
Par krāpšanas gadījumiem ziņoja arī TV3 raidījums “Bez Tabu”. Lai iemantotu cilvēku uzticību, krāpnieki izsūta rēķinus, kuros vazā arī reālu, godīgu uzņēmumu nosaukumus.
Laima raidījumam stāsta, ka internetā iekārdinājis samērā lēts kokskaidu brikešu piedāvājums. Sazinoties ar it kā tirgotāju, pasūtījusi divas paletes, par tām pirms piegādes samaksājot 560 eiro, pārskaitot naudu uz Lietuvas bankā reģistrētu kontu. Briketes gan Laimai nepiegādāja. Kurināmā materiāla it kā tirgotājs internetā piedāvā iegādāties arī malku un granulas. Laimai viņš nosūtīja rēķinu no it kā SIA “Sters G”, kas ir reāls uzņēmums Gulbenes pusē, kas tirgo koksnes kurināmo. Rēķinā norādītā kontaktinformācija (e-pasta adrese, tālruņa numurs) gan atšķiras no internetā norādītās “Sters G” kontaktinformācijas.
Raidījums sazinājās ar “Sters G” vadību, kas apstiprināja, ka zina par firmas nosaukuma vazāšanu un cilvēku apkrāpšanu.
“Esmu redzējis jau kādus trīs tādus rēķinus. Arī policijā tos rādīju. Ir tāda lieta. Viens cilvēks bija atbraucis pie mums. Var jau viņu saprast, ja aizskaitījuši 700 eiro un gaida, kad piegādās malku, bet malku nepiegādā. Ir bijuši gadījumi pāri tūkstotim eiro. Viss jau ir iesniegts policijā. Jā, tāda lieta ir. Es veicu kontrolpasūtījumu. Lai es varu policijā uzrādīt reālu saraksti. Cilvēki šajā enerģētikas krīzē un badā ierauga vilinošas cenas un acīmredzot zaudē modrību.”
Reklāma