Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šonedēļ noskatāma eglīte; izvēles iespējas Bauskā ir

No perfektas formas prāva izmēra šķirnes skaistulēm līdz mazmazītiņām vāzes eglītēm – svētku galvenās rotas izvēle Bauskā ir. Ko pārnest mājās, nosaka vien jūsu ieplānotais budžets.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» apzināja egļu iegādes vietas Bauzes tirgū, kokaudzētavas «Dzērves» piedāvājumu degvielas uzpildes stacijā «Circle K», stādu plača «Zemgale» tirdzniecības vietu pie lielveikala «Rimi», pašiem sameklējamu eglīšu audzētavu Jauncodē.

Labāk pērk garākas eglītes

Bauzes tirgū zaļā rota nopērkama pie trim tirgotājiem. Visiem piedāvājumā klasiskās Latvijas eglītes. No Ozolaines un Vecumniekiem atceļojušas mežā nocirstās, savukārt no Brunavas saimniecības «Rāmavas» speciāli audzētās. Pie Olitas no Ozolaines nopērkamas arī sīkaļas vāzei – tiem, kam vietas un naudas tā mazāk. Mazulītes maksā no 1,5 eiro līdz diviem eiro. Pārdevēja atgādina, ka egle, maza vai liela, ilgāk stāvēs, ja tai piedāvāsit «padzerties». Der arī mitru smilšu spainis. Tikai pirms likt ūdenī, vajadzētu stumbra galu svaigi apzāģēt, jo esošais zāģējums būs aizsveķojies. Var arī nedaudz pakasīt nost mizu stumbra lejasdaļā, lai mitrums labāk tiek iekšā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Egļu tirgotāji novērojuši, ka šogad cilvēki labāk pērk tieši garās eglītes vismaz pāris metru augumā. Brunavas egļu tirgotāja Mārīte Saleniece teic, ka garās populāras, jo cilvēki tās vēlas turēt un rotāt ārpus telpām, lai šajā drūmumā būtu kas gaišāks. Viņa arī atklāj, ka pašas prāvākās ir augušas vismaz desmit gadus.

Tirgotāji par pieprasījumu nesūdzas un paredz, ka daudzi vēl pirms pašas svinēšanas steigs sagādāt svētku rotu. Vidējo līdz lielo eglīšu cena atkarībā no garuma tirgū ir no pieciem eiro līdz pat 30.

Nepārturēt siltumā un neiekaltēt

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tie, kam interesē egles podiņos, var lūkot pēc vietējās kokaudzētavas «Dzērves»,  kas Vallē, piedāvājuma degvielas uzpildes stacijā «Circle K». Kokaudzētavas īpašnieks Māris Kaminskis stāsta, ka tirdzniecības vietai piegādātas gan baltegles, gan sudrabegles. Sadarbība ar degvielas stacijām esot jau vairāk nekā 20 gadu, un tās ideja – automašīnas, kas uzpildās stacijās, piesārņo gaisu, bet eglīte, ja tā pēc svētkiem turpina augt, ražo skābekli. 

Cenas šogad esot pieaugušas pavisam minimāli, un, atkarībā no eglītes izmēra, tās variē no 20 līdz 50 eiro. Māris gan jokojot piebilst, ka dārgākās jau esot paprāvi koki, kurus kopā ar podu nez vai vidēja sieviete viena pati automašīnā varēs iecelt. Arī pieprasījums pēc eglītēm podos esot līdzīgs kā pagājušā gadā.

Māris kliedē mītu, ka podiņu egles neaugot un visām esot apcirstas saknes. Te svarīgākais – nepārturēt kociņu siltā telpā. Ienesam eglīti uz Ziemassvētkiem iekšā, bet pēc Jaunā gada svinībām to vajadzētu jau gatavot izstādīšanai, pamāca «Dzērvju» īpašnieks. Kamēr eglīte istabā, to nevajadzētu turēt pie sildelementiem – radiatoriem, kamīna, tāpat nevajadzētu likt podu tieši uz siltajām grīdām. Visu laiku jāatceras, ka egles sakņu kamolam jābūt mitram. Ja kociņu plānots ilgāk turēt telpās, tad papildus eglei ļoti patiks skuju aprasināšana. Pieturoties tikpat siltam laikam kā pašlaik, uzreiz pēc svētkiem egli var izstādīt. Savukārt lielākos mīnusos to derētu pirms tam nedaudz aklimatizēt kādā vēsākā telpā. Māris teic, ka eglītes, īpaši jau baltegles, augs, ja vien ar tām pareizi apiesies. Esot klienti, kuri jau vairākus gadus iegādājas šādas egles un tās pēc tam bez bēdu aug piemājas teritorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Formas tīkotājiem

Perfektas koniskas formas (nu tādas kā no skatloga) eglītes ar ļoti biezu zarojumu, turklāt ne tikai Latvijas klasiskās, bet arī Dānijas baltegles ‘Nordmann’ piedāvā stādu plača «Zemgale» tirdzniecības vieta pie lielveikala «Rimi». Egles šeit gan cirstās, gan podiņos. Tiesa – par ideālo formu, kura tāda top tikai tad, ja vairākkārt gadā tiek veidota, nāksies šķirties no pietiekami lielas summas. Egļu cena šajā tirdzniecības vietā ir no 35 eiro. Pārdevējs Kaspars teic, ka pieprasījums esot labs, un pircēju iecienītākās ir tieši dāņu eglītes. Viņš gan nav novērojis, ka kāda izmēri kociņus izvēlas vairāk, pērkot dažādu veidu. Turklāt dažs pircējs pērk pirmo, ko ieraudzījis, bet ir arī tādi, kas jau trīs reizes nāk aplūkot un izvēli vēl nevar izdarīt.

Pats savu eglīti nolūkot

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt tiem, kas egles iegādi grib savienot ar tās meklēšanas prieku, ir iespēja doties uz egļu audzētavu Jauncodē. Tās saimnieks Jānis Eriņš gan teic, ka piemērotākais laiks, kad zeme uzsalusi, apkārt patīkams balts sniegs un pieturas nelieli mīnusi, palaists garām, tagad nākšoties brist dubļus. Jānis pārdoto egļu statistiku nezina, jo šis vairāk esot hobijs, nevis bizness. Viņš uzsver, ka vairāk tas ir kā pasākums, kad ģimene var kopā pavārtīties sniegā un papikoties, bet finālā vēl arī aizvest mājās svaigi zāģētu egli, kura noteikti nenobirs pēc pāris dienām.

Jānis audzē vācu šķirnes sudrabegles ar biezām skujām. Vecākajām esot jau 14 gadu. Tādas, atkarībā no augšanas apstākļiem, var būt pat piecmetrīgas. Taču cilvēku ierastā izvēle esot sešus līdz deviņus gadus veca eglīte, kas izstiepusies divu, divu ar pusi metru garumā. Eglēm vainagi veidoti netiek, jo tas prasītu pamatīgu darbu un tad eglīti par adekvātu cenu pārdot nemaz nevarētu. Jāņa audzēto egļu cena ir, sākot no 30 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (17)

 1. Necirtīsim eglītes priekš Ziemassvētkiem! Kristus kults nav tā vērts, lai šī kulta dēļ iznīcinātu dabu.

  11
  13
 2. es ieliku egļu zaru vienkarši vāzē un viss, lai eglites mežā aug, cik ilgs laiks aiet, kamer viena tada izaug!!?? un pec tam tapat metam aaraa, skujas birst atri, ilsetas dzivoklos itseviski, tajau maksligo labak,un ja grib skuju smaržu, pakvepimna kadu zarinu un viss . dzivosim taupigi un eko.

  18
  3
 3. Ko taupa taupītājs,to laupa laupītājs.Kamēr ekoloģēsieties un knapināsieties atnāks ārzemnieks un biznesa vārdā iznīcinās visu pa tīro.Zāģējiet kamēr vēl ir.

  7
  7
 4. Te ir runa nevis par taupību, bet gan par domāšanas veidu. Vienkārši pagāni (politeisti; daudzdievji) atrodas tuvāk dabai. Un mūsu senči kokus necirta, lai svinētu Ziemas saulgriežu svētkus. Tad labāk ir nolikt pašizceptu maizes klaipu uz svētakmeņa savā privātajā mežā par godu senajiem Baltu tautu Dieviem un Dievietēm.

  3
  7
 5. Vairs nesvinu nevienus svētkus,jo fundamentāli svarīgākais cilvēks ir mūžībā un apdāvināt ģimenes locekļus kuri pārējā laikā netur pat mazāko rūpi nav vajadzības,ir arī tā!

  11
  3
 6. Skolnieciņam jādodas pieredzes apmaiņā pie Ziemeļamerikas indiāņiem.Man viens paziņa bija un atgriezās tik tiešām garīgi apgaismots un ar lielu pietāti pret dabu.

 7. tad neaudzēsim un nekausim mājlopus, neplūksim ābolus, nešķīsim skābenes un citas vegānu iecienītas lapas, nesēsim un nestādīsim kultūraugus, jo mēs taču iznīcinām pirmatnējo dabu, kā šeit spriež ne viens vien sektants. Diemžēl, šiem sektantiem nav saprotams, ka eglīšu audzēšana pārdošanai ir tāds pats bizness, kā tūkstošiem hektāru džungļu iznīcināšana pasaulē, lai izaudzētu, piemēram, viņu tik iecienītos banānus, dažādai izmantošanai….

  13
 8. kas, kā šeit iepriekš paudi, īstenībā esi students, kura tēvs “simtlatnieku” programmā pāris gadus viens pats šeit mūrējis kaut kādu sienu. Tad pastāsti, kur šī tava tēva mūrētā siena atrodas, par kuru viņam nav samaksāts, par ko sūdzējies pašam Briseles Dombrovskim un piesauci dievieti Temīdu. Tad kuri it tie, tavuprāt, tie baltu tautu Dievi un Dievietes, nosauc kaut vienu, ja vari? To personāžu, kas minēts daiļliteratūrā, vari nedieviskot.

  3
  1
 9. Ak šausmas, ka tādas latviski bez kļūdām rakstīt neprotošas skolotājas māca mūsu bērnus!

  7
  1
 10. Atbilde uz delavera 22.12.2023. 14:44. Z-amerikas indiāņu dzīve ir viņu dzīve. Es šajā dzīvē piedzimu kā balts, kā latvietis. To, ko krustneši un kristīgie misionāri te izdarīja 12. gadsimtā, es varu censties izlabot 21. gadsimtā.

  6
  2
 11. Atbilde uz skolnieciņ 22.12.2023. 15:07. Nu, LU visticamāk dzeltenajā mapītē manā personas lietā ir ierakstīts, ka es esmu ieciklējies uz sociālo taisnīgumu un patiesības meklējumiem. It visu es esmu sūtījis no sava studenta e-pasta. Bet tev jau patīk zoboties. Tak padzīvo ar trūcīgā statusu un kļūsti par dabaszinātņu vai inženierzinātņu maģistru.

 12. 15:07 Dievu un Dieviešu ir daudz. Ja es rakstu uz Briseles ierēdņa darba e-pastu, tad es atsaukšos uz dievišķā likuma un kārtības Dievieti Temīdu. It īpaši, ja iet runa par ”Simtlatnieku programmu”, kur no likumības nav nekā. Tāpēc es drīkstu pieklājīgi un zolīdi nerrot pie varas esošos no sava LU e-pasta. Vecāki mani atbalsta. Un pret nelikumībām vienmēr ir jāiebilst, pat ja kādam tas liekas nevietā un margināli. Demokrātijas būtība ir tāda.

 13. Pēdējā laikā daudz sektanti parādījušies komentāros! Kas notiek? Biedri trūkst?

 14. Kristietība ir monopolizējusi Ziemas saulgriežu svētku un gada nogales svētku svinēšanu. Kristus kults to visu ir savācis sev. Bet kāpēc dēļ kristīgajām iegribām ir jācieš eglītēm? Es svētajam Nikam jeb Santa Klausam neticu. Toties es ticu sentēvu Dieviem. Priecīgus Ziemas saulgriežus! Lai Dievi mūs svētī!!!

 15. Visu šajā dzīvē nevar nopirkt par naudu-patiesu interesi,rūpes un beznosacījumu mīlestību nevar!Un ja preference tikusi izdarīta izteikti vairāk viena bērna virzienā,tad acīmredzot tāda ir bijusi vēlme dzīvi noslēdzot,jo ne viss ir izmērāms izglītības sasniegumos,perfektos CV ierakstos,bet nespējai pieņemt cilvēka patieso rakstura būtību,jā ar visu tieši kā tas ir visas dzīves garumā,cilvēka personības kontrastus-to ko visi pārsvarā sevī vēlas,tad citus par to apbalvo tas ir tā!

 16. Izskatās pēc komentāriem 🤔muļķu bars savācies🤣🤣visi tik gudri par 🌲🌲🌲🌲😆

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.