Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šovakar Latvijas Televīzijas erudīcijas spēlē «Gudrs, vēl gudrāks» – trešdaļa finālistu no Bauskas novada

Šodien, 27. oktobrī, pulksten 18.50 kanālā LTV1 tiks translēts raidījuma «Gudrs, vēl gudrāks» sesto klašu fināls. No sešiem finālistiem erudīcijas spēlē Bauskas novadu pārstāvēs divi skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Raidījuma «Gudrs, vēl gudrāks» sesto klašu finālā šogad piedalās Līga Zaķe no Vecumnieku vidusskolas un Jānis Mārcis Grīnvalds no Codes pamatskolas.

Līga Zaķe. LTV publicitātes foto.

Vecumnieku vidusskolas direktores vietniece Ingrīda Tamane sestās klases audzēkni Līgu Zaķi raksturo kā uzņēmīgu, centīgu un draudzīgu. «Līga ir arī neatlaidīga, jo uz šo konkursu pieteicās arī piektajā klasē. Piedalīties viņa nolēma pati, viņas ģimene viņu atbalsta, un arī viņas vecākā māsa vairākas reizes ir piedalījusies šajā konkursā. Iespējams, vecākās māsas iespaidā arī Līga vēlējās izmēģināt savus spēkus,» finālisti raksturo I. Tamane, «tas Līgai bija jauks piedzīvojums – piedalīties kopā ar klasi šajā raidījumā. Vecumnieku vidusskolas skolēni bieži izvēlas iesaistīties šajā konkursā, mūsu iestādē tas ir populāri.»

I. Tamane atzīst, ka šis konkurss ir paredzēts bērniem, kuri spēj izturēt spriedzi, būt atvērti un nekautrēties no publikas un kamerām, jo šis konkurss nav tāds kā, piemēram, olimpiādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Jānis Mārcis Grīnvalds. LTV publicitātes foto.

Codes pamatskolas direktore Laila Jurcika stāsta, ka Jānis Mārcis Grīnvalds ir ļoti zinātkārs un erudīts puisis. «Ja Jānis Mārcis kaut ko nezina, tad tūliņ sāks meklēt informāciju internetā, lai to noskaidrotu,» tā L. Jurcika, «skolā tajā laikā, kad notika raidījuma ierakstīšana, valdīja pacilāta gaisotne. Kad tika filmēta vizītkarte, parādīja interesantas lietas, piemēram, kā Jānim Mārcim iet drošas braukšanas pulciņā.» Jānis Mārcis dara daudz – piedalās konkursos, dzied, dejo, darbojas Jaunsardzē un iesaistās dažādās citās aktivitātēs.

«Viņš jau no pirmās klases nepacietīgi gaidīja, kad varēs piedalīties šajā konkursā, un izmēģināja veiksmi arī pagājušajā gadā, taču finālā neiekļuva,» stāsta L. Jurcika, «no Bauskas novada finālā ir divi skolēni – iedomājieties, visa lielā Latvija, bet finālā viena trešā daļa no Bauskas novada!» Codes pamatskolas skolotāja Inga Eglīte arī esot liels atbalsts jaunietim, jo bieži Jāni Mārci mudina piedalīties dažādos pasākumos un konkursos.

«Gudrs, vēl gudrāks» ir Latvijas Televīzijas viktorīnas žanra raidījums, kurā skolēniem jāatbild uz dažādiem jautājumiem, kas saistīti ar mācību vielu, aktuālām tēmām mūzikā, mākslā, vēsturē, politikā, kā arī citās jomās. Erudīcijas spēle Latvijā tiek īstenota jau 11 gadus, un tā kļuvusi par iemīļotu pārraidi daudzās ģimenēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Titulattēlā – grupa Latvijas 6.klašu audzēkņu – pirmā pusfināla dalībnieku, kuru vidū Jānis Mārcis Grīnvalds no Codes (otrajā rindā pirmais no labās) un Līga Zaķe no Vecumnieku vidusskolas (pirmajā rindā otrā no kreisās). LTV publicitātes foto.

Video – finālistu vizītkartes iespējams noskatīties šeit:

Līga Zaķe: https://www.facebook.com/gudrsvelgudraks/videos/335556108884297

Jānis Mārcis Grīnvalds: https://www.facebook.com/gudrsvelgudraks/videos/1392538881611142

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.