Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šovakar “Supernovas” pusfinālā uzstāsies divas baušķenieces

Sestdien, 4. februārī, Latvijas Televīzijas dziesmu konkursa “Supernova” pusfinālā par iekļūšanu finālā sacentīsies 14 žūrijas izvēlētie dalībnieki, tostarp arī divas baušķenieces – Avéi jeb Ieva Kudlāne ar dziesmu “Let Me Go” un Adriana Miglāne, kura konkursam sevi pieteikusi ar dziesmu “Like I Wanna”. A. Miglāne uzstāsies septītā, bet Ievai Kudlānei desmitais kārtas numurs. Tiešraide LTV1 un “Replay.lv” būs skatāma plkst.21.10.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieva Kudlāne atklāj, ka par iekļūšanu konkursa pusfinālā ir patīkami pārsteigta un uztraukta. Pašlaik pusfināliste mācās 12. klasē, kā arī paralēli mācībām strādā Bauskā, vokālajā studijā “Pigoriņi”, ko atzīst par sirdi sildošu darbu. «Mans mūzikas ceļš sākās ļoti agri, jo teju visi manā ģimenē prot dziedāt, un pati sāku dziedāt jau agrā bērnībā,» par ienākšanu mūzikas pasaulē stāsta I. Kudlāne, “šādā mūzikas nozarē, kuru varētu dēvēt par estrādes mūziku, iesaistījos tad, kad man bija 13 gadi un iestājos vokālajā studijā “Pigoriņi”. Ieva piedalījusies dažādos konkursos, un pirmo televīzijas pieredzi viņa ieguva konkursā “Balss pavēlnieks”, kā arī ir piedalījusies TV šovā “X faktors”.

Lēmums par dalību “Supernovā” I. Kudlānei bijis spontāns – nedēļu pirms dziesmas iesniegšanas termiņa beigām. «Kopā ar Raiti Aukšmukstu, kurš man ir liels palīgs mūzikā, radās ideja rakstīt dziesmu “Supernovai”, bet nevis tā, lai uzreiz piedalītos, bet gan vienkārši pamēģināt uzrakstīt dziesmu, ko varētu sūtīt uz atlasi,» stāsta dziedātāja I. Kudlāne, “mēs eksperimentējām un darījām to, kas mums patīk, radot dziesmu. Lai gan dziesma tapa ļoti īsā laikā, tā tomēr ir izdzīvota un ar savu domu.”

Ieva Kudlāne konkursā startēs ar dziesmu “Let Me Go”. Foto: Publicitātes

Ieva teic, ka viņas dziesma «Let Me Go» atspoguļo laika posmu viņas dzīvē, kuram izgājusi cauri un jutusi, ka pati ir mainījusies. «Dziesma rāda tādu kā cīņu ar sevi, ar situācijām, kas notiek apkārt, un centieniem gan izbēgt no šīm situācijām, gan no sevis,» stāsta I. Kudlāne, «manuprāt, tieši šīs dziesmas «odziņa» ir tā, ka katrs to var interpretēt – kādam tā būs par romantiskām attiecībām, kādam par mēģinājumu izbēgt no nelabvēlīgas ģimenes vai par jebko citu, no kā ir vēlme aizbēgt.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runājot par konkurenci, dziedātāja atzīst, ka, viņasprāt, šī gada pusfinālā iekļuvušās dziesmas ir daudz citādākas nekā pērn, turklāt pusfinālistiem jau ir iegūta liela fanu bāze. «Man ir ļoti liels gods būt šo mākslinieku vidū,» atzīst meitene. Par saviem lielākajiem atbalstītājiem I. Kudlāne atzīst Raiti un Ievu Aukšmukstus, labāko draudzeni Danielu Brilovsku, kura palīdzējusi dziesmas rakstīšanā, Agri Daņiļeviču, ar kuru sadarbība līdz šim bijusi īsa, taču viņš palīdzējis un atbalstījis pusfinālisti priekšnesuma sagatavošanā, kā arī liels atbalsts bijis režisors Sandis Kalniņš.

Adriana Miglāne par iekļūšanu konkursa pusfinālā: «Jūtos fantastiski labi, jo dziesmu iesniedzu jau pirmajā dienā, tiklīdz varēja iesniegt. Domāju, ja jau tik ilgi nav nekādas ziņas, tad neesmu tikusi… Bet tad man piezvanīja Lauris Reiniks un, kad paziņoja, tad izjūtas bija neaprakstāmas, un kopš tās dienas priecīgās izjūtas joprojām ir un tikai pastiprinās.» Mērķis piedalīties «Supernovā» A. Miglānei bija jau iepriekš ar domu «kā būs – tā būs», bet dziedātājas prieks par iekļūšanu pusfinālā, ņemot vērā lielo pieteikumu skaitu šogad, ir neviltots.

A. Miglāne dzied jau kopš trīs gadu vecuma un ir piedalījusies dažādos konkursos, to skaitā «X faktorā», kur ieguvusi 3. vietu, «Lietuvas balsī», iekļūstot finālā, kā arī citos. Paši pirmie A. Miglānes soļi mūzikā sākās Māras Filipovičas vokālajā studijā «Miljons», un, attīstot dziedāšanu, daudzi gadi tika pavadīti arī Nijoles Berezinas vadītajā vokālajā studijā «Aprīļa pilieni».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Dziesmas «Like I Wanna» izvēle ir mana vēlēšanās cilvēkiem pasniegt ziņu un vēstījumu, ka mums ir jābauda tik, cik vien mēs maksimāli spējam, un mazāk jāuztraucas par ikdienišķiem sīkumiem un problēmām,» teic A. Miglāne, «vairāk jāsaredz dzīvē tās skaistās lietas un jāmēģina tvert mirkļi, lai pēc tam, kad būsim veci, mums ir, ko atcerēties ar smaidu.»

Dziedātāja uzskata, ka ik dalībnieka priekšnesumā ir sava «odziņa», tāpēc grūti komentēt, kāda ir tieši viņējā. «Es varu tikai teikt, ka dziesma ir rakstīta no sirds, nedomājot par standartiem, kas atbilst, kas ne, vai kas patiks vai nepatiks,» tā savu dziesmu vērtē Adriana.

«Mēs katrs esam lieliski, jo, ja ir vieta pusfinālā, tātad katrs to ir absolūti nopelnījis,» par konkurenci izsakās dziedātāja, «manuprāt, nav ne labāka, ne sliktāka, jo mēs katrs esam atšķirīgi, un man patīk, ka mēs esam tik dažādi. Skatītājiem būs interesanti vērot.»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par savu lielāko atbalstu A. Miglāne uzskata savu mammu. «Arī tuvinieki, draugi, sekotāji, no kuriem es jūtu ļoti lielu atbalstu, un, godīgi sakot, sen neesmu izjutusi tik lielu atbalstu kā pašlaik,» teic A. Miglāne. 

LTV pārstāve Anita Jansone skaidroja, ka gan pusfinālā, gan finālā vienlīdz nozīmīga būs skatītāju un žūrijas loma – labākie tiks noteikti skatītāju zvanu un īsziņu balsojuma un žūrijas balsojuma kopvērtējumā.

Konkursa “Supernova” 2023.gada pusfinālā līdz ar baušķeniecēm iekļuvusi grupa “24. Avēnija” ar dziesmu “You Said”, Alise Haijima ar dziesmu “Tricky”, Artūrs Hatti ar dziesmu “Love Vibes”, grupa “Inspo” ar dziesmu “Sway”, Justs ar dziesmu “Stranger”, Katrine Millere ar dziesmu “Beaten Down”, Luīze ar dziesmu “You To Hold Me”, Markus Riva ar dziesmu “Forever”, Patrisha ar dziesmu “Hush”, dziedātājs Raum ar dziesmu “Fake Love”, grupa “Sudden Lights” ar dziesmu “Aijā” un Toms Kalderauskis ar dziesmu “When It All Falls”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dziesmu un izpildītāju iekļūšanu konkursa “Supernova” pusfinālā noteica LTV izvēlētā žūrija, kurā ir Latvijas mūzikas industrijas, pasākumu jomas un televīzijas pārstāvji, kā arī ārvalstu profesionāļi. Drošības apsvērumu dēļ arī šogad LTV žūrijas pārstāvju vārdus atklās tikai pēc starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa maijā.

Eirovīzijas finālā 2022.gada 14.maijā uzvarēja Ukrainas pārstāvji “Kalush Orchestra” ar dziesmu “Стефанія”, tomēr Eiropas Raidsabiedrību savienība (EBU) nolēma 2023.gada konkursa rīkošanu Ukrainas vārdā uzticēt Lielbritānijai.

Konkursa “Supernova” pusfinālisti. Foto: Publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Visskaistāka dziesma ir Adrianai Miglānei,ļoti skaista bals,mēs visi tikai par tevi,superrr!!!👍👍👍

    7
    11
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.