Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Šovakar – Zemes stunda; Bauskā ielu apgaismojumu neizslēgs, jo visu gadu ekonomēts

Šodien plkst.20.30 Pasaules Dabas fonds (PDF) aicina iedzīvotājus atzīmēt Zemes stundu, izslēdzot apgaismojumu un veltot stundu Zemei, portālu informēja PDF komunikācijas vadītāja Daina Šteinberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Akcijā katru gadu iesaistās arī daudzas pašvaldības, samazinot ielu un ēku apgaismojumus, kā arī organizējot pasākumus vietējiem iedzīvotājiem. 

Bauskas novada domē skaidroja, ka Bauskas apvienības pārvalde elektroenerģijas patēriņu ielu apgaismojumam visā apvienības teritorijā, ieskaitot arī pagastus, ir ekonomējusi visa gada garumā – izslēdzot katru otro vai trešo gaismekli mazākas intensitātes vietās. Pagastos ielu apgaismojums tiek izslēgts pilnībā uz trīs vasaras mēnešiem – no 1. jūnija līdz 31. augustam. Ņemot vērā, ka dalība Zemes stundā var sadārdzināt pašvaldības izmaksas vairāk maksājot uzņēmējam par uzstādītā režīma pārregulāciju, nekā būs ieekonomētās elektroenerģijas izmaksas, tad Bauskas apvienības pārvalde ielu apgaismojuma darbības režīmu nemainīs.

Akcijā iesaistīsies vairākas Bauskas novada izglītības iestādes. Āra apgaismojums tiks izslēgts Bauskas Valsts ģimnāzijas, Uzvaras pamatskolas, Skaistkalnes vidusskolas, Misas pamatskolas un Valles pamatskolas teritorijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaisma šovakar izdzisīs arī Īslīces pagasta Rītausmu parkā, portālu informēja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

PDF direktors Jānis Rozītis skaidro, ka Zemes stunda ir simbolisks brīdis, kurā ikviens aicināts aizdomāties par to, cik nozīmīga ir daba, cik atkarīgi no tās ir cilvēki, un izprast, kādi izskatās bioloģiski daudzveidīgi meži, pļavas un ūdeņi. Šīs 60 minūtes ir laiks, kad pārvērtēt, ko ikviens varētu darīt savādāk, lai saudzētu planētu un dzīvību uz tās. Tie var būt mazi un ikdienišķi soļi, bet tikai kopā cilvēki var panākt pozitīvas pārmaiņas.

Šī gada Zemes stunda tiek rīkota pēc vēsturiskā Kuņminas un Monreālas COP15 nolīguma, ar kuru pagājušā gada decembrī pasaule apņēmās līdz 2030.gadam apturēt bioloģiskās daudzveidības samazināšanos. PDF brīdina, ka satraucoši un bezprecedenta dabas izzušanas tempi apdraud sugu izzušanu, un arvien vairāk cilvēku visā pasaulē var zaudēt savu dzīves telpu un piekļuvi tādām pamatvajadzībām kā pārtika, tīrs ūdens un dzīves vide. Tāpēc šī Zemes stunda ir svarīgāka nekā jebkad agrāk, lai nodrošinātu, ka 2023.gads ir pārmaiņu gads, kas nepieciešams, lai sasniegtu šo izšķirošo 2030.gada dabai labvēlīgo mērķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šodien PDF aicina ikvienu doties dabā gan organizētos pārgājienos, gan individuāli, lai iepazītu Latvijas dabas daudzveidību un vairotu izpratni par tās nozīmi. Šogad PDF organizē pārgājienu Ieriķu pusē, kuru vadīs alpīnists un “Klimata vēstnieks 2021” Kristaps Liepiņš. Pārgājiens notiks arī Gaujas Nacionālā parka teritorijā.

Zemes stundas laikā plkst.20.30 portālos “TVNET” un “Apollo” varēs noskatīties Zemes stundai veltītā koncerta ierakstu, kurā šogad uzstājās dziedātāja Grēta, čellu trio “Melo-M” un Igo. Tā mērķis ir ne tikai paust solidaritāti un rūpes par Zemi, bet arī aicināt atbalstīt dabas atjaunošanu Ukrainā.

Zemes stundas koncerta laikā apbalvoti Klimata vēstnieki kultūrā un mākslā. Šogad apbalvojumu nominācijā “Dabai draudzīga dzīvesveida vēstnieks kultūrā un mākslā” saņēma rakstniece Laura Vinogradova, savukārt nominācijās “Dabai draudzīgs dzīvesveida vēstnieks sabiedrībā” šogad balvu saņēmuši režisore Krista Burāne un komponists Uģis Prauliņš.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

  1. Ziemā,kad tumšs, viss izslēgts-ekonomē. Nāk gaišākas naktis, vajag ieslēgt gaismu, lai ir vēl gaišāks.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.