Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Spriedīs par Stelpes sākumskolas nākotni

Šodien, 27. februārī, Stelpes sākumskolu apmeklēs Bauskas novada pašvaldības komisija, kura izvērtēs iespējamos risinājumus, lai arī turpmāk nodrošinātu kvalitatīvu izglītību Stelpes pagasta bērniem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē paskaidroja, ka Bauskas novada pašvaldības vispārējās izglītības iestādes “Stelpes sākumskolas” tālākās darbības izvērtēšanai ir izveidota komisija, kuras sastāvā ir Bauskas novada domes deputāti, Vecumnieku apvienības pārvaldes un Bauskas novada administrācijas speciālisti no izglītības, kultūras, sporta un sabiedrības labklājības departamenta, ekonomikas un finanšu departamenta, kā arī juridiskā un iepirkumu departamenta.

Tikšanās laikā tiks runāts par to, kā esošajiem skolas audzēkņiem nodrošināt konkurētspējīgu izglītību un apspriesti ar mācību procesa nodrošināšanu saistītie saimnieciskie jautājumi.

Atgādināsim, ka pērn Stelpes pamatskola tika reorganizēta par Stelpes sākumskolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolas nozīme lauku pagastā ir ļoti liela, “Bauskas Dzīvei” iepriekš uzsvēra skolotāja un Stelpes pagasta kultūras pasākumu organizatore Sandra Neliusa. Viņa stāsta: “Pirmkārt, skola mums ir vienīgais kultūras centrs – nav ne tautas nama, ne baznīcas, ne arī sporta halles, būtībā skola ir vienīgā vieta kultūrai. Otrkārt, mums jau kopš 2009. gada darbojas trīs pamata amatieru kopas – dejotāji, kas divreiz jau piedalījušies Dziesmu un deju svētkos, aktieri un arī dziedātāji. Visus šos kolektīvus vada pedagogi, arī koncertmeistari ir skolotāji, un arī apskaņotājs ir skolas darbinieks.”

S. Neliusa skaidroja, ja skola “izputēs”, tad arī šie pedagogi meklēs darbu citur un kultūras dzīve pamazām izzudīs, jo skolotāju darbs ir smags, un, dzīvojot un strādājot citur, viņiem uzturēt kultūras dzīvi Stelpē būs pārāk grūti vai pat neiespējami.

Sociālajā tīklā “Facebook” ir aizsākta akcija par lauku skolu nozīmīgumu Latvijā. Iedzīvotāji dalās savā pieredzē un pārdomās par izglītības iestādēm laukos.

Pagājušajā mācību gadā, kad izglītības iestāde vēl nebija reorganizēta Stelpes pamatskolā mācījās 65 audzēkņi, no tiem 23 pirmsskolā.  1. – 6. klašu posmā 2022./ 2023. mācību gadā mācības sāka 31 audzēknis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (10)

 1. Aizklapēs ciet, gan jau sen viss ir izlemts. Vecumniekiem Bārbeles skolu arī nevajadzēja, Bauskai nevajag Stelpi.

  20
 2. 😞🙆‍♀️ Visas skolas likvidēs,….🙆‍♀️ Nu itkā līdz ar to…..skolotājiem pēc tam algas cels…… 20 eiro pieliks❓️NETICU…. Tā nebūs….. Kādam….tā skolu likvidācija ir izdevīga…… Gan jsu kādiem migrantiem kur patverties vieta būs…. Ja nav skolas,nav pilsētas un pagasti pazūd no kartes. Skumji…😢ļoti skumji…..

  18
  4
 3. ka nu vairs- tikai ”gara acīm” var iztēloties, kā savulaik izglītības ministrs Rainis ( nekā personīga) norādījis vietu skolas celtniecībai Stelpē. No pirmā acu uzmetiena varētu iedomāties, ka tā kāda bijusī muiža, kur izglītoties kārojošie ievākušies- nē, būve patiešām celta kā skola, kas atbilstoša vietai un tā laika bērnu skaitam…

 4. Būs kā pag. gadsimta 50 – 60 gados kad vidusskolas bija Bauskā , Iecavā, Vecumniekos un Skaistkalnē, varbūt kādu nenosaucu .

 5. 50-jos 60-jos bija arī Svitenes vidusskola. Pilsrundālē arī taču jau 50-jos-60-jos bija vidusskola

 6. Tikai jau nu nelej.Svitenē v-sk. nekad nav bijusi, bet Pilsrundālē uzcēla pēc 1980,gada.

 7. Tas man tomēr ir kas jauns, ka Svitenes v-sk. tiešām ir bijusi no 1949./1950. lidz 1962.g.un likvidēta skolēnu trūkuma dēļ.Par to tikpat kā nav nekādu ziņu nekur.

 8. Latvijai jau neko vairs nevajag – ne lauksaimnieciibu, ne mezus, ne cilveekus.Buus migranti, poligoni,kara baazes.
  Skumji un bailes,kas sagaida naakotnee beernus un mazbeernus.

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.