Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Staigāšanas izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai” iedzīvotāji nostaigājuši aptuveni 365 400 kilometru; rekordiste pēc pirmās nedēļas izaicinājuma ir rundāliete Gita Muceniece

Pirmajās divās nedēļās Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) rīkotajā staigāšanas izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai” 43 Latvijas pašvaldībās iedzīvotāji nostaigājuši aptuveni 365 400 kilometru, aģentūru LETA informēja SIF pārstāve Ilze Sarkanābola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajās divās nedēļās staigāšanas izaicinājumā aktīvi iesaistījās 12 039 dalībnieki, taču ar katru dienu šis skaitlis turpina pieaugt. Vērtējot pēc dalībnieku skaita, lielākā komanda patlaban ir Rīgā, un to veido 1159 dalībnieki. Tad seko Valmieras novads ar 592 dalībniekiem, Liepājas valstspilsēta ar 568 dalībniekiem, Tukuma novads ar 449 dalībniekiem, Madonas novads ar 427 dalībniekiem, Saldus novads ar 484 dalībniekiem un Ogres novads ar 483 dalībniekiem.

Taču, neraugoties uz mazāku dalībnieku skaitu, nostaigāto soļu ziņā aktīvākā komanda ir Daugavpils valstspilsētā. 97 dalībnieki nedēļā vidēji nogājuši 58 050 soļu. Savukārt Varakļānu novadā 62 dalībnieki nostaigājuši 50 568 soļus. Alūksnes novadā 286 dalībnieki nostaigājuši 46 063 soļus, Siguldas novadā 303 dalībnieki pieveikuši 45 666 soļus, savukārt Ādažu novadā 245 dalībnieki nostaigājuši 45 420 soļus.

Teju divu nedēļu laikā 43 Latvijas pašvaldībās iedzīvotāji nostaigājuši 511 559 420, kas būtu 212 reizes apiet apkārt Latvijai vai desmit reizes – apkārt pasaulei. Aplūkojot kopējo statistiku, kopš izaicinājuma sākuma Latvijas iedzīvotāji vidēji dienā nostaigājuši 4100 soļu. Savukārt veselības ekspertu ieteiktais minimums ir 10 000 soļu jeb aptuveni 8 kilometri dienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starp desmit aktīvākajiem soļotājiem pirmajā nedēļā trīs dalībnieki bijuši no Ogres, divi dalībnieki no Bauskas novada, Jelgavas valstspilsētas, Tukuma novada, Mārupes, Madonas un Ķekavas novada. Rekordiste pēc pirmās nedēļas izaicinājuma ir no Bauskas novada – rundāliete Gita Muceniece, sakrājot 385 984 soļus jeb nedēļā nostaigājot aptuveni 280 kilometrus. Bauskas novadā dalībnieki pēc teju divām nedēļām esot jau aptuveni 212 reižu apkārt Latvijai nogājuši, informē pašvaldībā.

Lai piedalītos veselīga dzīvesveida izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai”, nepieciešams lejupielādēt lietotni “Walk15”, jāizvēlas konkrēta pašvaldība, kurā tiks fiksēti soļi.

Staigāšanas izaicinājuma “Miljoni soļu Latvijai” mērķis ir ne tikai motivēt Latvijas iedzīvotājus veselīga dzīvesveida atbalstīšanā ziemā, bet arī veidot ikviena iedzīvotāja piederības un kopienas sajūtu savai pašvaldībai. Izaicinājums darbojas virtuāli, un tajā aicināts iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Attēlā – Gita Muceniece. Foto: Ivars Bogdanovs/ “Bauskas Dzīves” arhīvs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.