Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Staigāšanas izaicinājumā Zemgalē līderos Bauskas novads

Staigāšanas izaicinājumā “Miljoni soļu Latvijai!” kustīgākās pašvaldības titulu ieguvusi Varakļānu novada pašvaldība, par aktīvāko pašvaldību Zemgales plānošanas reģionā atzīta Bauskas novada pašvaldība, portālu informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Ilze Sarkanābola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa precizē, ka divus mēnešus 43 Latvijas pašvaldībās norisinājās SIF rīkotais staigāšanas izaicinājums “Miljoni soļu Latvijai!”. Gandrīz 20 000 Latvijas iedzīvotāju kopīgiem spēkiem nostaigājuši teju 6 miljardus soļu jeb vairāk nekā 4 miljonus kilometru. Sīvā cīņā, komandu vietu sadalījums mainījās teju katru dienu. Pirmajā mēnesī līderos bija Bauskas novada pašvaldība, bet pēcāk attālinājās no pirmā trijnieka.

SIF norāda, ka viens no šīs iniciatīvas galvenajiem mērķiem bija ne tikai motivēt Latvijas iedzīvotājus veselīga dzīvesveida atbalstīšanā, bet arī veidot ikviena iedzīvotāja piederības un kopienas sajūtu savai pašvaldībai. SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce atzīmē, ka kopīgas aktivitātes un mērķu sasniegšana veicina emocionālo labsajūtu un piederības sajūtu vietējai kopienai, kas ir būtiski saliedētas sabiedrības veidošanā.

Vērtējot komandu jeb pašvaldību rezultātus pēc aktīvo dalībnieku vidējā soļu skaita, par izaicinājuma “Miljoni soļu Latvijai” uzvarētāju un aktīvāko pašvaldību atzīta Varakļānu novada pašvaldība. Taču, skatoties reģionālajā mērogā, Zemgales plānošanas reģiona aktīvākā komanda bijusi Bauskas novada pašvaldība (izaicinājuma laikā 608 dalībnieki vidēji nostaigājuši 383 435 soļus). Otro vietu reģionā ieguvusi Jēkabpils novada pašvaldība (338 dalībnieki ‒ 375 847 soļi), trešo vietu ieņem Jēkabpils valstspilsētas pašvaldība (471 dalībnieki ‒ 370 599 soļi), bet TOP 5 noslēdz Dobeles novada pašvaldība (587 dalībnieki ‒ 358 496 soļi) un Jelgavas novada pašvaldība (414 dalībnieki ‒ 352 011 soļi).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Miljoni soļu Latvijai” izaicinājumā piedalījās 19 126 cilvēki no 43 Latvijas pašvaldībām. Pastaigās, skrējienos un kustībā kopīgi noieti 4 136 328 km. Tas būtu kā 116 reizes apiet apkārt Latvijai vai 2403 reizes – apkārt pasaulei. Ja šo attālumu veiktu ar auto, būtu radīti 745 000 kg CO2 izmešu. Latvijas iedzīvotāji vidēji nedēļas laikā nostaigājuši vairāk nekā 35 896 soļus jeb vidēji dienā – 5128 soļus.

“Par spīti sniegam un aukstumam, atkusnim un ledum, esam sasnieguši un pat trīskārt pārsnieguši iecerēto soļu skaitu. Sabiedrības integrācijas fonds izsaka lielu pateicību un novērtē ikkatra “Miljoni soļu Latvijai” izaicinājuma dalībnieka iesaisti. Šis izaicinājums iesaistīja teju 20 000 iedzīvotājus visā Latvijā, dažādos vecumposmos un ar dažādu fizisko sagatavotību. Jāuzteic arī pašvaldības, kas ar savu aktīvo līdzdalību apliecināja to, ka kopīgiem spēkiem varam sasniegt ievērojamus rezultātus un veidot stiprāku, saliedētāku sabiedrību,“ tā izaicinājuma rezultātus vērtē Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce.

Pēc kopējo nostaigāto soļu skaita izaicinājuma līdere ir Rīgas valstspilsētas pašvaldība ar 462 347 933 soļiem, kam seko Liepājas valstspilsētas pašvaldība ar 287 941 159 soļiem, Valmieras novada pašvaldība ar 271 345 562 soļiem, Saldus novada pašvaldība ar 267 786 638 soļiem un Ogres novads ar 265 766 690 soļiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vērtējot pēc dalībnieku skaita, lielākās komandas izaicinājuma noslēgumā ir Rīgas valstspilsētas pašvaldība ar 1761 dalībnieku, kam seko Liepājas valstspilsētas pašvaldība ar 908 dalībniekiem, Valmieras novada pašvaldība ar 907 dalībniekiem, Saldus novada pašvaldība ar 827 dalībniekiem un Ogres novads ar 810 dalībniekiem.

Gandrīz katrā pašvaldībā bija izteikti līderi, un individuālie rezultāti ir ļoti līdzīgi.

Visvairāk soļu nogājis dalībnieks no Dienvidkurzemes novada, kam seko dalībnieks no Jelgavas valstspilsētas, savukārt trešajā vietā – Ogres novada komandas pārstāvis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izaicinājums “Miljoni soļu Latvijai” norisinājās no 2023. gada 23. decembra līdz 2024. gada 29. februārim.

Foto: Pexels.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.