Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Starptautiskajai «Paldies» dienai pateicības kartītes top Iecavas jauniešu centrā

Šodien, 11. janvārī, visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā «Paldies» diena, lai atgādinātu to, cik svarīgi ir būt pateicīgiem ik dienas. Par godu svētkiem Iecavas jauniešu centra dalībnieki dienu pirms «Paldies» dienas gatavoja kartītes saviem tuvajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iecavas jauniešu centrā valdošā rosība dzirdama jau ēkas kāpņu telpā, jo ir jau ap diviem pēcpusdienā, un bērni ieradušies, lai darbotos. Brīdī, kad centrā ierodas «Bauskas Dzīve», šeit puiši spēlē videospēles, galda spēles, kā arī sacenšas precizitātē galda biljardā.

Jauniešu centrā puiši spēlē gan videospēles, gan galda spēles. Foto – Ivars Bogdanovs

«Par godu «Paldies» dienai mēs sarīkojām šādu kartīšu izgatavošanas nodarbību, jo ikdienā ne vienmēr sanāk pateikt, piemēram, mammai paldies, jo liekas, ka tas bez atgādināšanas ir pašsaprotams,» par nodarbības ideju pastāsta Iecavas jauniešu centra vadītāja Sandra Upelniece, «uz sienas ir izvietoti piemēri ar dažādām kartītēm, kādas iespējams izgatavot, bet bērni, protams, var īstenot arī savas idejas. Mēs viņiem palīdzam un atbalstām, kā vien varam, kā arī nodrošinām dažāda veida materiālus.»

Puikas uz kartīšu izgatavošanu pierunāt ir grūti, taču meitenes, kuras ierodas Jauniešu centrā, uzreiz sēžas pie galda un ir gatavas veidot radošās pateicības. Kāda jau ir izraudzījusies, kādu apsveikumu veidos, kāda rauga pēc idejām internetā, kādai visas kartītes liekas tik skaistas, ka grūti izlemt, kura būs tā īstā, taču ar jaunatnes darbinieču – Sandras un Jolantas Baltrušaites – palīdzību, īstenojas katra bērna vēlme un redzējums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Sandra Upelniece. Foto – Ivars Bogdanovs
Jolanta Baltrušaite. Foto – Ivars Bogdanovs

«Pats galvenais šī gada virziens jaunatnes nozarē ir «Latvijas Jauniešu galvaspilsētas» plāni un ieceres,» teic S. Upelniece, «bet, protams, neaizmirsīsim arī par mūsu, Iecavas jauniešu centra, tradīcijām.» Viena no tradīcijām ir skolēnu nodarbinātība, kas tiek īstenota Nodarbinātības valsts aģentūras projektos. Iecavas jauniešu centram tradicionālas ir arī Radošās dienas, kuru laikā tiek plānotas dažādas aktivitātes par noteiktām tēmām, piemēram, sportu, dabu, mākslu un tamlīdzīgi. Vēl īpašas nodarbības, kas norisinās jauniešu centrā, ir meistarklases meitenēm pirms izlaidumiem. Jaunietes iepriekš piesakās nodarbībai, kuru laikā saņem padomus no speciālistes par to, kas kurai labāk piestāv, kādas krāsas tērpu un frizūru izvēlēties, kā arī citus sievišķīgus «knifus» lielajai dienai.

«Vidēji katru dienu telpās ierodas aptuveni 30 bērni un jaunieši, bet, protams, ne vienlaicīgi, jo katram bērnam ir savs dienas grafiks,» par ikdienu pastāsta S. Upelniece, «mums šeit ir silts, kā arī blakus atrodas Mūzikas un mākslas skola, tāpēc bērni var nākt starplaikā starp mācību stundām un nodarbībām Mūzikas skolā uz šejieni vai arī gaidīt šajās telpās autobusu uz mājām.» J. Baltrušaite atzīst, ka viņi visi ir kā viena liela ģimene, jo, laikam ejot, jau ir iegaumēti bērnu nodarbību grafiki Mūzikas un mākslas skolā, kā arī autobusu saraksti, tāpēc visi cits citu «uzpasē», lai nekas netiktu nokavēts vai aizmirsts.

Lai strādātu ar jauniešiem, S. Upelniece par svarīgu atzīst radošumu, nebaidīšanos no trakām idejām, jo katrai no tām esot iespēja pielāgoties, lai izveidotu to par atbilstošu, kā arī jābūt vērstam uz attīstību. «Jauniešu jomā nekas neapstājas, viss attīstās, un tāpēc ir jāseko līdzi visām tendencēm, kas jauniešus interesē,» uzskata S. Upelniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz dienas beigām Iecavas jauniešu centra telpās kopumā tapa 16 kartītes, kuras bērni un jaunieši dāvinās kādam savam tuviniekam, lai pateicības dienā pateiktu tik ļoti svarīgo un vērtīgo «paldies».

Uzziņai

11. janvārī visā pasaulē tiek atzīmēta Starptautiskā «Paldies» diena, kas sākusies pēc ANO un UNESCO iniciatīvas. Pats vārds «paldies» radās aptuveni 16. gadsimtā no frāzes «Dievs sargā», tādējādi vārds nozīmē atzinību un pateicību.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.