Pirmdiena, 26. janvāris
Ansis, Agnis, Agneta
weather-icon
+-11° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
BauskasDzive.lv ikona

Stelpē būs budēļu masku meistarklases

Sestdien, 4. februārī, Stelpes pamatskolā būs budēļu masku gatavošanas meistarklase. To vadīs Bārbeles folkloras kopas «Tīrums» folkloriste Irita Vimba.

Šādas meistarklases rīko, lai kvalitatīvāk sagatavotos 25. februārī iecerētajām Meteņu svinībām Vecumnieku novadā. Vēl viena meistarklase plānota 18. februārī Vecumnieku tautas namā. Interesentus ar jaundarinātajiem tērpiem pēc tam aicinās uz svētkiem.
Pasākumā piedalīsies arī 18. starptautiskā masku tradīciju festivāla viesu kopas no tālākām zemēm. Aicināti arī vietējie iedzīvotāji un kaimiņi no līdzās esošajiem novadiem. Visi kopā pieskandinās novadu ar budēļu un ķekatu izsaucieniem un citu tēlu rituālajām darbībām.

Meteņdienas svinību programmā paredzētas daudzveidīgas aktivitātes – tēlu izdarības lauku sētās, Meteņu tirgus, masku gājiens no Vecumnieku centra līdz Jaunajam ezeram, Meteņu svinības ezera krastā un danču vakars Vecumnieku tautas namā. Plašāka informācija – mājaslapā vecumnieki.lv.

Vecumnieku novadā Meteņdienas svinības sākās 2015. gadā, kad novadu pieskandināja 16. starptautiskais masku tradīciju festivāls. 2016. gada februārī Vecumniekos tika svinēti Meteņi, kas norisinājās pasākumu cikla «Meteņi Vecumnieku novadā» zīmē.

BauskasDzive.lv ikona Komentāri

BauskasDzive.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.