Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Stelpē norisināsies Latvijas motokrosa čempionāts

Svētdien, 20. augustā, lielākā daļa pašmāju un tuvāko kaimiņvalstu motobraucēji pulcēsies “Pīlādžu” mototrasē Stelpē, kur notiks Latvijas motokrosa čempionāta 5. posms. Gandrīz visās klasēs galvenā cīņa par titulu ir tikai sākusies, portālu informēja Latvijas Motosporta federācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatzīmē, ka šī trase savulaik uzņēmusi pasaules čempionātu blakusvāģu klasē, kā arī šeit rīkoti Eiropas čempionāta posmi kvadricikliem, dāmām un junioriem. 

Kā MX1 klases līderis uz Stelpes posmu dodas pērnā gada Eiropas čempions Toms Macuks (Rodeo MX), kura kontā pa aizvadītajiem četriem posmiem iekrāti 163 punkti. Macuka tuvākais sekotājs sezonas kopvērtējumā ir Rainers Žuks (KTM Motofavorīts), kurš no līdera atpaliek 56 punktus. Trešo pozīciju ar 97 punktiem pagaidām ieņem titulētais lietuviešu sportists Domantas Jazdauskas (Rodeo MX). Diemžēl savainojuma dēļ atlikušie sezonas posmi ir jāizlaiž “MX Moduls” braucējam Kārlim Kalējam, kuru uz vienām sacensībām aizvietoja divkārtējais Latvijas čempions MX1 klasē Kārlis Sabulis, taču par Sabuļa dalību Stelpē pagaidām nav informācijas. Tāpat šogad MX1 klasē Latvijas čempionāta ieskaitē vismaz vienā posmā piedalījušies bijušie vai esošie MXGP braucēji kā Lauris Freibergs (F.F.F. sporta klubs), Tanels Leoks, Andero Lusbo, Hardi Roisorgs, Gerts Krestinovs, Karels Kutsars un Tomass Šileika (Saldus motoklubs).

Cīņā par Latvijas čempiona titulu MX2 klasē intrigas vēl joprojām saglabājas. Pēc aizvadītajiem četriem posmiem pašreizējais līderis ir Edvards Bidzāns (Rodeo MX), taču viņam pa pēdām min Uldis Freibergs (Rodeo MX), kurš no līdera atpaliek vien 10 punktus. Tāpat arī Mairis Pumpurs (MX Moduls) tabulā atrodas turpat blakus abiem “Rodeo MX” braucējiem un ir gatavs pacīnīties par pirmo vietu sezonas kopvērtējumā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

MX2 Junioru klasē dominē Emīls Solovjevs (Kristera Serģa motoklubs), kurš uzvarējis pilnīgi visos aizvadītajos Latvijas čempionāta posmos. Otro vietu ieņem Ralfs Vindigs (Motokurzeme), bet trešajā pozīcijā iekārtojies igaunis Robins Krūse. 

Iespējams, visneprognozējamākā klase ir Dāmu klase, kurā saspīlējums cīņā par čempiones troni turpina kāpt. Lai arī līdere ar 163 punktiem ir lietuviete Paula Bertašiūte, uz viņas pozīciju tabulā mērķē vēl četras braucējas, kuras jau vairākkārt trasē šosezon apliecinājušas, ka neļaus lietuvietei tik vienkārši tikt pie Latvijas čempiones titula. Punktu ziņā vistuvāk Bertašiūtei ir Patrīcija Bērziņa (AMK Bieriņi), kura divreiz šogad apsteigusi Paulu un kāpusi uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena. Latvieti no lietuvietes šobrīd šķir 19 punkti. Tāpat cerības cīņā par augstākā kaluma medaļu nav zaudējušas Karlēna Randvera no Igaunijas un Estere Tračuma (MX Delveri), kuras kopvērtējuma tabulā šobrīd sastājušās viena aiz otras. Diemžēl atlikušajos posmos trasē neredzēsim vēl vienu no TOP5 braucējām Sāru Vinteri (Jāņa Vintera Moto Team Riga), jo sportiste guvusi savainojumu. 

125 cc klasē situācija ir pavisam saspringta – TOP3 braucējus vienu no otra šķir tikai viens punkts. Ar 126 punktiem līderos izvirzījies igaunis Romeo Pikands, bet tūdaļ aiz viņa vietas ieņēmuši “MX Moduls” braucēji Markuss Kokins un Markuss Ozoliņš. Kokinam ir 125 punkti, savukārt Ozoliņam 124 punkti. Šī trio cīņai arī pievērsta vislielākā uzmanība, jo cits šīs klases vadošais sportists Tomass Šaicāns (Saldus motoklubs) guvis savainojumu un vairs nevarēs iesaistīties cīņā par Latvijas čempiona titulu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

85 cc klasē TOP3 ir sekojošs – līderis ar 141 punktu ir Jēkabs Hufolejs (Kristera Serģa motoklubs), viņam pa pēdām min ar 125 punktiem Sebastians Olsens (Rodeo MX), bet trešais pagaidām ar 110 punktiem ir Artūrs Vinters (KTM Motofavorīts). Jāpiezīmē, ka Vintera pozīcija nav tik droša kā izskatās, jo tikai trīs punktu attālumā no viņa atrodas Adrians Drozds (CAMK Latgale), kurš, lai arī ne reizi šosezon nav kāpis uz goda pjedestāla, brauc ļoti stabili. 

Pašu jaunāko sportistu konkurencē dominē dvīņu brāļi Cīruļi. Ar 178 punktiem līderis ir Martins Cīrulis (IK Auseklis), bet otro vietu ieņem šā gada pasaules čempions 65cc klasē Patriks Cīrulis (MX Moduls), trešais pagaidām ir Gregors Lotus no Igaunijas, taču ļoti tuvu TOP3 atrodas arī Rainers Grasis (Saldus motoklubs), kurš gatavs jebkurā brīdī iesaistīties cīņā par Latvijas čempiona titulu.  

Ieskatoties Kvadriciklu klasē varētu domāt, ka intrigas cīņā par 1. vietu ir beigušās, taču tas, iespējams, ir maldīgs priekštats. Šobrīd ar 163 punktiem izteikts līderis ir Kārlis Neija (KTM Motofavorīts), kurš starp trīskārtējo Latvijas čempionu Matīsu Palēvicu (Rodeo MX) izveidojis 40 punktu atstarpi, bet šo vīru starpā visi jautājumi nav atrisināti. Palēvicam ļoti neveiksmīgi bija Dobeles un Apes posmi. Dobelē Matīsu pievīla tehnika, bet Apē piedzīvoja iespaidīgu kritienu, līdz ar to dodot pamatīgi handikapu Neijam. Stelpē šī cīņa starp abiem līderiem turpināsies. Trešajā pozīcijā sacensību kopvērtējumā šobrīd iekārtojies Kārlis Lizanders (Saldus motoklubs), kura kontā šobrīd 110 punkti. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Blakusvāģos priekšā visiem izvirzījušies Māris Rupeiks ar Kasparu Liepiņu (MX Moduls), kuri Latvijas čempionātā pēdējo reizi triumfēja 2017. gadā. Otrie pagaidām ir lietuvieši Tomass un Mantvidas Baltuši, savukārt trešo pozīciju saglabā brāļi Daniels un Bruno Lielbārži (KTM Motofavorīts), lai arī aizvadījuši tikai divus posmus. Tā kā Lielbārži šosezon akcentu likuši uz dalību pasaules čempionātā, uz viņu trešo pozīciju mērķē Jonas Pirtinas/Viktorija Vareikate, kā arī brāļi Jānis un Pēteris Jegorovi (Motoklubs “Ape”).  

Visus Latvijas motokrosa čempionāta posmus, arī šo no Stelpes, tiešraidē varēs vērot televīzijas kanālā “Best4Sport TV” .

Foto:Publicitātes foto

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.