Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Stiprākais ugunsdzēsējs glābējs Latvijā – jelgavnieks

Sacensībās «Stiprais ugunsdzēsējs» Jelgavā par 2022. gada stiprāko ugunsdzēsēju glābēju Latvijā kļuva Jelgavas daļas pārstāvis Kristaps Ansons, savukārt vienību vērtējumā uzvarēja Jelgavas daļas komanda, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Titulu «Stiprākā ugunsdzēsēju glābēju komanda 2022» ieguva Jelgavas daļas vienība. Viņiem pavisam nedaudz piekāpās 7. daļas komanda, bet trešo vietu ieguva Jēkabpils daļas vienība. Foto – VUGD.

Piektdien, 12. augustā, sacensībās 68 dalībnieku konkurencē otro vietu izcīnīja Rīgas reģiona pārvaldes 7. daļas ugunsdzēsējs glābējs Tomas Jaunzems, bet sīvā cīņā trešo vietu ieguva Dobeles daļas komandieris Artūrs Rožkovs.

Uzvarētāji individuālajā vērtējumā: Kristaps Ansons, Tomas Jaunzems un Tomas Jaunzems. Foto – VUGD.

Visu startējošo dalībnieku rezultāti tika vērtēti arī trijās vecuma grupās. Vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem pirmo vietu ieguva Dobeles daļas pārstāvis Artūrs Rožkovs, otrajā vietā ierindojās Aizkraukles daļas pārstāvis Armands Laurinaitis, bet trešajā – Rīgas reģiona pārvaldes 6. daļas pārstāvis Emīls Pētersons. Savukārt vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem par uzvarētāju kļuva Kristaps Ansons no Jelgavas daļas, bet otro vietu ieguva Tomas Jaunzems no 7. daļas, savukārt trešo – Matīs Spalva no Valmieras daļas. Vecuma grupā virs 40 gadiem startēja trīs dalībnieki. Pirmo vietu ieguva Kaspars Grābens no Jelgavas daļas, otro – Gatis Stilba no Skrundas posteņa, bet trešo vietu – Almants Kalniņš no Talsu daļas.

No mūsu novada piedalījās Bauskas daļas vada komandieris Jānis Paškevics un Vecumnieku posteņa komandieris Visvaldis Janelis. Vecuma grupā no 18 līdz 29 gadiem Vecumnieku posteņa komandieris ieguva 12. vietu, bet vecuma grupā no 30 līdz 39 gadiem Bauskas daļas vada komandieris ieguva 18. vietu, precizē V. Gribuste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas daļas vada komandieris Jānis Paškevics sacensībās. Foto – VUGD.

V. Janelis par aizvadītajām sacīkstēm teic: «Piedalījos pirmo reizi, jo tādas sacensības Latvijā nebija bijušas. Nebiju speciāli trenējies, bet jāskrien, kamēr jauns. Pārbaudījumi bija diezgan grūti, pats smagākais beigās, kad esi noskrējies, piekusis, bija 90 kg smaga manekena vilkšana 25 – 30 metrus. Tas bija smags, neparocīgs un slīdēja ārā. Par rezultātu esmu priecīgs, jo tādās sacīkstēs man nebija pieredzes. Nākamreiz vajag tikai patrenēties, jo nu jau ir priekšstats, kā tur ir. Salīdzinot ar citām, šis vairāk ir izturības variants, kas tuvināts mūsu darba ikdienai. Visās situācijās vajag izturību, bet jo īpaši lielos ugunsgrēkos, kad vispirms jāglābj cilvēki un jānosargā no liesmām blakusēkas, kad jārīkojas ātri un nav laika atpūsties vai padzerties. Tikai, kad briesmas novērstas, var par to domāt.»

Komandu konkurencē startēja 18 Latvijas un Lietuvas ugunsdzēsēju glābēju komandas. Titulu «Stiprākā ugunsdzēsēju glābēju komanda 2022» ieguva Jelgavas daļas vienība. Viņiem pavisam nedaudz piekāpās 7. daļas komanda, bet trešo vietu ieguva Jēkabpils daļas vienība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību «Stiprais ugunsdzēsējs» distance veidota, balstoties uz Eiropā un ASV populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju glābēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību. Distance sastāv no pieciem posmiem – uzkāpšanas tornī, nesot šļūteņu saini, šļūteņu rituļa uzvilšanas uz torņa augšējās platformas, spēka pārbaudes, sitot ar āmuru pa sliedi, ar ūdeni pilnas šļūtenes vilkšanas un gandrīz 90 kg smaga manekena nogādāšanas līdz finišam. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsēja glābēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli tuvu imitēti tie apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā.

Sacensībās piedalījās vairāk nekā 90 dalībnieki no Latvijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Lietuvas Ugunsdzēsības un glābšanas departamenta.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Nevis Tomas Jaunzems, bet gan Tomass.. vai arī Toms…( Tomas ir lietuviešu vārds,latviski – Toms – Tomam vai Tomass – Tomasam).

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.