Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Sūdzas par Iecavas Sila kapsētas nesakoptību

Laikraksta «Bauskas Dzīve» redakcijā vērsās iecavniece Ruta, kurai Iecavas Sila kapsētā ir dzimtas kapi. Viņa rādīja arī pērn un šogad tur uzņemtus foto, kas raksturo situāciju, par ko stāsta sieviete.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Vairāk nekā divus gadus kapos stāv vēja izgāztas priedes celms ar saknēm. Stumbrs jau sen savākts, bet celms joprojām stāv netālu no maniem dzimtas kapiem. Vairāki iedzīvotāji, kam kapos tuvinieki, par to ir neapmierināti, tālab pērn lūgumu novākt šo celmu ar saknēm uz lapiņas piespraudām pie kapličas durvīm. Nekāda reakcija nesekoja. Un pašlaik jau tur palaikam jau kādi veido atkritumu krātuvi. Tā ir viena problēma.

Otra – par Eiropas Savienības (ES) naudu kapsētā ir uzstādīts žogs, lai meža zvēri neizēstu apstādījumus. Priekšpuse veidota ar zaļajiem paneļiem, stingrāka, tālāk – no ruļļa. Bet sēta ir izplēsta tieši tur, kur iet uz mežu. Kur skatās kapu apsaimniekotājs?! Patiesībā gan domāju, ka šādi ES nauda ir izlietota nelietderīgi, varēja labāk kaut ko pilsētā izdarīt, jo ir kapu apmeklētāji, kas atstāj vaļā vārtiņus, un stirnas tāpat nāk un izēd robus tūjām. ES nauda iztērēta, un pašlaik nevienam neinteresē, vai meža dzīvnieki te nāk vai nenāk.»

Foto: no albuma

Vienreiz gadā kapos tiekot pļauta zāle, «bet sienu pēc tam neviens nesavāc, to dara tikai pie kapličas un vārtiem», tomēr ir arī daudz atstātu kapu kopiņu, par kurām neviens nerūpējas. Pļaušanas reizē tiekot «nogrieztas» arī margrietiņas, kas «skaisti zied vienā kapu stūrītī». Arī kā Sila ielas iedzīvotāja Ruta ir neapmierināta ar SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» darbu, jo nama apkārtni nekopjot sētnieks, «kad kādam no mājas apnīk nekārtība nama tuvumā, tas pats to satīra». «Pilnīgi nekam nederīgs, «ēdelīgs» aparāts,» par apsaimniekošanas uzņēmumu pikti teic iecavniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Situāciju Sila kapos skaidro Sarmīte Avota, SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» ainavu uzturēšanas speciāliste, dārzniece: «Celms tiks novākts, ziemā to nevarējām izdarīt. Celms atrodas kapu vidū, un tur ar tehniku nevar piebraukt, turklāt tad arī visi bļautu, ka brauc pa kapu kopiņām un izbraukā kapsētu. Lai ko darītu ar celmu, arī žogs ir jādemontē. Tomēr šī problēma tiks risināta.»

Savukārt žogam uzgāzies koks, radot pārrāvumu. Arī tas tiks saremontēts, sola S. Avota. «Kur žogs nav uzlikts, tur tiek saskaņotas īpašuma tiesības, jo daži kapi ir svešā teritorijā. Tāpēc viss ir procesā. Tur tāpēc nevar vēl uzlikt. Šaipus žoga nav, jo stirnas pa vienu pusi ienāk, bet citur netiek ārā. Pērn tādi bija trīs gadījumi, kad tās ienāk un pēc tam netiek no kapiem ārā. Cenšamies kapus sakopt. Ja kādam tie nešķiet pietiekami kopti, var arī mums pieteikties palīgā,» teic dārzniece. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (25)

 1. Kāds laikam uzdevis uzdevumu,sameklēt un uztaisīt neglaimojošus rakstus par Iecavas DZKS.Kurais jau raksts🤣tas nav tā,šitais nav tā…🤣🤣slima suņa murgi🤔viena tante teica, un jācep raksts avīzē🤣🤣🤣sagājuši ķirsī….

  11
  5
 2. Nu skaidrāks par skaidru ,ka speciāli sameklētas it kā nebūšanas pēc Okmaņa ,,kunga” pasūtījuma

  7
  5
 3. Jā izskatās ka tādas Rutas nemaz nav.Jo cik esu bijis viss vienmēr ir sakopts un nodrošināts,ūdens,smilts,atkritumu konteineri ir idejāli. Tādēļ gribētu to cilvēku satikt pie kapiem, lai parādītu kur ir problēma. Tukša muldēšana, un kauns par Bauskas Dzīvi,ka raksta tādas lietas nepārliecinoties.VIENA TANTE TEICA!!!FuFU

  20
  4
 4. Kā nav kauna sadomāt šādu rakstu ,lai tik ieriebtu Iecavas namu pārvaldei ,Sila kapi vienmēr smuki sakopti ,man arī tur guļ mīļi cilvēki ,tāpēc regulāri turp eju ,un nekā tamlīdzīga tur nav ,tāpat kā tādas Rutas nemaz nav ,nu Okmaņa pasūtījums nomelnot

  8
  4
 5. Gribētu pieteikties palīgā , mani sauc Andris tālruņa Nr . +4791253112 ir arī whatsApp

  3
  1
 6. Vajadzētu ielikt mazos vārtiņus , lai stirnas nenāk un nestaigā pa kapiem un neēd puķes

  4
  2
 7. Jā ! Pēc šiem komentāriem es saprotu cik mums ir stulbi , aprobežoti ļautiņi , kuri nespēj pat atšķirt par ko iet runa , bet sajauc kopā peļu sūdus ar putraimiem un grib iestāstīt , ka tie ir augstākā labuma putraimi ! 🤣 Un vēl šī muļķīgā dārznieces attaisnošanās ka ziemā celmu nevarēja novākt, kaut gan pēc fotouzņēmumiem jau vien var saprast ka tie ir uzņemti dažādos gadalaikos , tātad izgāztais celms jau tur atrodās ilgtermiņā. Nu man gan pēc šiem komentāriem vien jau uzskatās , ka komentētāji ir pašu komunaļščiku aizstāvji kur paši sev dzied slavas dziesmas un iepin iekšā Okmani , kam ar to visu nav nekāda sakara !!!

  7
  5
 8. Un tāda RUTA ir , dzīvāka par dzīvu un tā esmu ES un šo rakstu pasūtiju ES par patieso realitāti ar visiem maniem uzņemtajiem foto , bet patiesība jau kož acīs ! Un ja tas skaitās sakopts pēc celma aizvākšanas , kā tur patreiz uzskatās , tad es esmu baletdejotāja! Un varu atbildēt šim ABC komentētājam , tas nav humors , bet reāls cilvēks kurš dzīvo Norvēģijā un kuram stipri atšķirās domāšana no Latvijā dzīvojošiem !

  4
  3
 9. Andris .G. Nu nav humors , es nesen biju lv radiņi man nav tajos kapos , bet biju aizgājis pie Zilā kalna Martas! Būšu atkal lv 02.05.23. Un pilnīgi nopietni šis ir mans tāl.Nr . +4791253112 lūgums tik naktī nezvanīt 😉

 10. Vai baletdejotājai Rutai nav ienācis prātā ,ka pati arī varētu pielikt roku sakopšanā ?
  Nu nē ,ka tik pasūdzēties
  Ja jau kaut kas blakus saviem dzimtas kapiņiem nesakopts tad tak var tos zarus aiznest pašai uz atkritumu konteineru .
  Tā parasti normāli cilvēki dara .

  5
  4
 11. Tev GARĀMGĀJĒJ ar prātiņu viss kārtībā ? , sen jau varēji to celmu uzlikt sev uz muguras un aiziet !

  4
  2
 12. Jānim
  Man viss ar prātiņu kārtībā , bet Tev gan laikam nav smadzeņu saprast uzrakstīto , bija rakstīts par zariem ,nevis celmu (bildē tak redzami ,ka zari samesti virsū tam celmam ) ,un tā Ruta tieši tā arī rakstīja, ka celmam jau kaut kas uzmests ,tā kā pats padomā…..

  1
  2
 13. Aūū Garāmgājēj un visi pārējie “”atbalstmehānismi ” – garāmskrējēji , kapmirtes utt. , sākumā izlieniet ārā no tiem saviem aizsargslēpņiem un tad pārgudri pakomentējiet ,aiz segvārdiem jau mēs visi esam varenspēcīgi un gudri.Speciāli Tev “Garamskrējēj” paskaidrošu, Jānim ar smadzenēm viss ir kārtībā , bet Tev gan tā pavāji, jo Tu nēsi spējīgs pat saprast par kuru laika posmu manā komentārā iet runa un atvaino to atstāto neaizvākto betona gabalu , kas atstutēts pret vecajiem vārtiem Tu vari iet un zobos aiznest pats . Ja nav spējīgi aizvākt ar traktortehniku kura bija kapsētā iebraukusi aiz sevis atstājot protektoru , tad man viņa tā kā nebūtu jāizvāc !

  5
  2
 14. Sunim kad nav ko darīt olas laiza, bet Bauskas dzīve visādus sūdus raksta par par Iecavu un Dzīvokļu komunālo saimniecību! Labi ka Bauskā viss ir tik perfekti ,skaisti un viss ir kārtībā prieks par jums👍nekas drīz vairs nebūs komunālie apvienosies un tad jau mums ar viss būs perfekti un skaisti😁

  4
  2
 15. Nu dien glupo diskusijas , esat jau sen novirzijušies no pamattēmas , bet cits par citu aktīvāks ! Iesaku izlasīt visu rakstu pirms rakstīt glupus komentus , ko cilvēks ar laikraksta starpniecību ir vēlējies atrisināt.

 16. – atkritumus met tie, kas tuvumā ap izgāzto celmu “sakopj” piederīgo kapus,
  – lapiņas pie durvīm varēja atļauties piesist Mārtins Luters,
  – 21.gs. uz anonīmām lapiņām nav jāatbild,
  – žogs uzstādīts par ES fona naudu un projektu, kas tālāk notiek ar žogu, nevienam nav jāatbild, jo naudas nav,
  – vai projektētāji zina cik augstam jābūt žogam, lai stirnas nelektu pāri (līdz šim vairākkārt nācies novākt stirnu paliekas no žoga),
  – par neapzinīgiem vārtu neaizvērējiem, komentāri lieki,
  – kapos zāle tiek pļauta vismaz 4 reizes gadā un no pļāvuma siens neiznāk (Iecavā ir 14 apkopjamas kapsētas),
  – kā minēja dārzniece – čaklas un strādīgas rokas vienmēr ir gaidītas, lai vairāk varētu runāt un rakstīt par pozitīvo.

  4
  3
 17. Ai , pie manu piederīgo kapiņiem netālu arī ir nozāģēts koks ,celms vien palicis ,stāv jau gadu gadiem ,sāk jau apsūnot, bet tikai citos Iecavas kapos.
  Ko tad man darīt arī skriet uz BDz sūdzēties ?
  Man viņš patīk ,var pasēdēt , būtu es Ruta , droši vien jau sen būtu redakcijā .

  5
  3
 18. Ko var cepties ap vienu celmu. Vējš priedi nogāza, paldies Dievam nevienu nenosita, nevienu kapu kopiņu neizpostīja. Tagad viss novākts un sakopts. Lielāka problēma ir paši kapu kopēji, kur tik nemet atkritumus (kā mūs vēl Latvijas valsts meži nav sodījuši), arī savāktos atkritumus negrib šķirot. Vecos futrāļus izmet kur pagadās, krūmus pamanās izraut un aizmest nevietā, tieši sestdienās un svētdienās, kad neviens to nekontrolē. Neviens neievēro arī nospraustās kapu kopu robežas. Regulāri neaizvērtie kapu vārtiņi ir pašu neizdarība. Runājot par Sila ielas apsaimniekošanu gan vēstules autorei, gan žurnālistei bija pienākums noskaidrot kāds ir noslēgtais līgums ar Iecavas DzKS – ko dara apsaimniekotājs un ko var paši mājas iedzīvotāji. Turpmāk novēlu “Bauskas Dzīvei” rats iespēju atrast dzīves notikumos ko pozitīvu un skaistu, jo negatīvais jau tā ir “pilns rublis”.

  12
 19. NĀKOŠĀ KAS ZINA PATIESĪBU , ja Tu tālāk par savu kolhozu būtu bijusi tad zinātu , ka visās valsts institūcijās var atstāt papīra formātā savus iesniegumus un ierosinājumus , Mārtiņa Lutera pazinēja ! 🤣🤣🤣

  2
  1
 20. Cilvēki mīļie, vai jūs stādaties priekšā kā var kapos izraut tādu celmu. Hihi. Varbūt labāk lai paliek. Aizgājējiem mierīgāka gulēšana

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.