Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Svitenē ievēl iedzīvotāju padomi

Otrdienas, 23. janvāra, balsojumā Svitenes pagasta iedzīvotāju konsultatīvajā padomē ievēlēti visi seši iepriekš izvirzītie kandidāti. Pieci kandidāti katrs saņēma 15 klātesošo balsis, bet viens – četrpadsmit. Tāpat nolemts, ka padome sešu locekļu sastāvā būs pietiekama iedzīvotāju interešu pārstāvniecībai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpmāk vietējā un novada pašvaldībā par pagasta ļaužu interesēm būs jāiestājas Svitenes tautas nama vadītājai Sandrai Kerēvicai, Inai Čekavai, kura ikdienā darbojās Svitenes muižā, un Gundegai Kaulenei, kura ir kultūras dzīvē aktīva sviteniete jau vairāk nekā 40 gadus.

Maruta Štelce-Kaulene padomē pārstāvēs jauno paaudzi, kam ļoti rūp pagasta labiekārtošana, padarot to par patīkamu dzīvesvietu. Savukārt Vitai Reinfeldei ir daudzu gadu veiksmīga pieredze sabiedriskajā sektorā, projektu izstrādē un finansējumu piesaistē dažādu iniciatīvu īstenošanai. Padomē darbosies arī Laura Upīte, kura balsojuma dienā bija apslimusi.

Foto: Ivars Bogdanovs

Rundāles apvienības pārvaldes vadītājs Aigars Sietiņš atzina, ka Svitenē padomes kandidātu izvirzīšanā iedzīvotāji esot bijuši atsaucīgi. Salīdzinājumā Viesturos tas nav izdevies. Viņš atzinīgi vērtē visas apstiprinātās kandidātes un sagaida aktivitāti no iedzīvotāju puses. Kaut nākas atzīt, ka pagastā vīrieši nav bijuši īpaši aktīvi un padomē viņi nav pārstāvēti, tomēr A. Sietiņš uzsver, ka no Svitenes kandidātēm var daudzi pamācīties, kā jāstrādā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc balsojuma rezultātu paziņošanas «Bauskas Dzīve» interesējas pie ievēlētajām kandidātēm, kas būtu pirmās Svitenes pagastam svarīgās problēmas, kuras vēlētos aktualizēt pašvaldībā. Maruta Štelce-Kaulene atzina, ka pašlaik, kūstot sniegam, nepatīkami secināt, ka cilvēki, kuriem ir suņi, neievēro noteikumus un nesavāc aiz saviem mājdzīvniekiem. Ne reizi vien vietējiem bērniem, tumsā dodoties uz skolas autobusu, nācies iekāpt suņu izkārnījumos. Tāpat suņi tiekot laisti ārā bez pieskatīšanas. Jau tiekot risināta, taču arvien aktuāla ir arī bezsaimnieku kaķu problēma. Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem trūkstot stāvlaukumu automašīnām.

Savukārt Svitenes iedzīvotāja Gunta Novika, kura bija ieradusies nobalsot, sarunā laikrakstam atzina, ka sāpīgs jautājums ir jauno ģimeņu un bērnu trūkums pagastā, taču viņa apzinās, ka jauniešus bez darba vietām piesaistīt būs grūti. Viņa vēlētos, lai padome tiešām ar sirdi un dvēseli pildītu savus pienākumus.

Jaunievēlētās padomes pārstāvēm jau bija zināma kandidatūra padomes priekšsēdētājas amatam – tai tikšot virzīta biedrības «Mums pieder pasaule» valdes locekle Vita Reinfelde, jo augsti tiekot vērtēta viņas pieredze un darbība pagasta labā.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzšinējo sadarbību ar pagasta pārvaldi padomes locekles vērtē kā sekmīgu – parasti problēmas izdodas atrisināt. Viņas arī pauda gandarījumu, ka padomei apstiprinātas visas kandidātes, jo tas nodrošinās gan viedokļu dažādību, gan ideju daudzveidību.

Svitenes pagasta kopsapulcē par kandidātiem balsoja 20 sapulces dalībnieki, no tiem 18 bija vēlēttiesīgi. Saskaņā ar likuma prasībām divu iedzīvotāju balsojumi tika anulēti, jo viens, pēc iesniegtās informācijas, nebija vēl sasniedzis 16 gadu vecumu, otram nebija pilsoņa statusa.

Foto: Ivars Bogdanovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (12)

 1. vai Svitenes pagastā vien 20 iedzīvotāju, jeb tik to ir pagastā no budžeta algu saņemošo, piespiedu kārtā ieinteresēto?

  21
  4
 2. Ja ir vēlētas bezmaksas iedzīvotāju padomes,tad kāda jēga no vēlētājiem. algotajiem prātu izkūkojušajiem vīriņiem-deputātiem Bauskas domē?

  28
  5
 3. Atgādina kokektivizācijas sākumu pēc 2.pasaules kara.
  Nu bet domei,pēc deputātu vecuma spriežot,padomju laiki ir tuvi

  12
  3
 4. vietējās rokdarbnieces atradušas jaunu nodarbošanās veidu… Vīriešiem, izskatās, joprojām pietiek ar trim “pulciņa” dalībniekiem, un uz šādām spēlēm tie nav pierunājami

  12
 5. Interesanti, kas izvirzīja šos cilvēkus? Ar muti Rīgā, ar darbiem aizkrāsnē. Iznīcināt pensionāru iekoptās puķu dobes, to gan daži no viņiem prot.

  8
  1
 6. Tā pēc kara dibināja kolhozus! Par tām padomēm pašiem nāk smiekls. Izvirzījām tautas priekštāvjus, ievēlējām deputātos, bet strādāt negrib. Tad nu lai tauta pati kuļas kā māk, bet gudrie priekšstāvji saņems naudu un smagi pūtīs!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.