Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

“Tas ir kaut kas no dinozauru laikiem!”; Valles pamatskolas direktors aicina pārtraukt skolotāju apdāvināšanu

Tuvojoties izlaidumu laikam, skolēnu vecāku starpā arvien vairāk paceļas diskusijas par to, ko dāvināt skolotājiem un vai vispār ir nepieciešams kaut ko dāvināt? Skarbs viedoklis par šo tēmu ir Valles pamatskolas direktoram Jānim Viegliņam, ziņo portāls 1188.lv.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sociālajā vietnē “TikTok” viņš publicējis savas pārdomas. “Es nesaprotu, kāpēc ir jāvāc kaut kādas dāvanas kaut kam,” saka Viegliņš. “Piedodiet, mīļie skolotāji saņem algu, strādā, labi dara savu darbu, noved bērnus līdz konkrētam rezultātam. Tā pateicības mānija, ka par to noteikti vēl kaut kas ir jādod, manā skatījumā, to vajadzētu izskaust!” uzskata Viegliņš.

“Ir jāpieņem, ka cilvēkiem par savu darbu jāsaņem kvalitatīvs atalgojums. Visi skolotāji un direktors zina, uz kurieni es nācu, zina savu algu un ar to rēķinās. Šī pateicību lieta ir kaut kas arhaisks no dinozauru laikiem, tā tam nevajadzētu būt,” skarbs ir direktors.

Problēma bieži vien ir tajā, ka klasē ir atsevišķi ļoti turīgi bērnu vecāki, bet citiem ar finansēm ir daudz sliktāk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
@vieglins

ATKĀRTOŠOS! Ne vecākiem, ne skolēniem nav jāapdāvina skola vai skolotāji, direktors. Šis ir mūsu darbs. Var pateikt vienkārši paldies un vēl kādus labus vārdus. 🙂 Ok….max ziedi, ja tik ļoti liela vēlme. Arī pļavā lasītie skaitās. ♬ original sound – Janis Vieglins

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (21)

 1. Pats esi no dinozauru laikiem un paldies Dievam tev nav varas pār tradīcijām! Savu nabadzību nevajag afišēt.

  7
  42
 2. Dāvana ir cieņas izpausme un piemiņai.Nelaime,ka latvietis mantkārīgais ar dāvanu saprot-visdārgāko,viskrutāko.Lai tik varētu pats izrādīties.Būtu labāk pamācījušies no citām valstīm.Dāvanas nozīme ir simbolismam,atcerei.

  28
  3
 3. Mans viedoklis, mēs katrs izvēlamies profesiju – tā kas man patiks un kuru gribēšu strādāt (protams dzīvē notiek visādi, dzīve ievieš korekcijas), bet tomēr, vai skatāmies – apgūšu profesiju, tādu kurā dāvina dāvanas. Kāpēc jādāvina dāvanas skolotājiem un citu profesiju darītājiem ne dāvina. Mīļie skolotāji, ja jums ir par grūtu darit savu darbu, nu nomainiet profesiju. Katrā klasē ir vecāki kuri var atļauties nest naudu dāvanām un tādi kuri nevar. Mēs katrs saņēmām algu attiecīgi par savu darbu.

  41
  6
 4. Esmu laimīgs cilvēks, jo negaidu nevienu dāvanu. Puķes varu nopirkt vai izaudzēt tieši tādas, kādas patīk man pašai. Mazas dāvaniņas nopirkt varu atļauties pati. Lielajām – sakrāšu. Esmu patiesi laimīgs cilvēks!

  24
 5. Tas ir loti aizskaroši, ka daudzi domā tāpat kā Jūs – ka skolotāji sagaida vai pat pieprasa dāvanas. Jā, simboliski, ar nozīmi, no sirds- tas taču katram ir patīkami. Bet tik traki un tik tālu ir aizgājis tieši VECĀKU ambīciju un izrādīšanās dēļ . Un zinu, ka daudzas mammas pēc vecāku sapulces ir raudājušas par summu, ko skaļais vairākums vai daži ir pielēmuši Ziemassvētkos vai izlaidumā ar domu vai pat frāzi – ko, mēs (resp. – jūs) kādi nabagi? Un saprātīgais mazākums spiests padoties. Savukārt es esmu raudājusi, saņemot dārgu dāvanu. Nevajag, tas ir pat sāpīgi. Pat, ja kāds tā gribējis no sirds, zinu, ka to gribējuši tikai daži. Šī trakā apdāvināšanas prakse ir jāizbeidz, un labāk ar saprātu.

  30
 6. Pamēģiniet nepiedalīties dāvanu vāksanā. Noēdīs jūsu bērnu bez sāls. Protams ka tas ir vājrprāts principā.

  17
 7. Bērni, dzīvība, drošība. It kā jau nekas pretdabisks, tomēr pareizāk būtu, ja iedzīvotāji zinātu, ka šīs profesijas saņem ļoti labu atalgojumu un nav tāpēc jāmetas un jāziedo un citādi jāpateicas. Pateicība – ziedi un no sirds ir ok, bet tās kolektes un dažreiz uzspēlētās emocijas un apziņa, ka daudziem šajās profesijās atalgojums ir daudz par zemu pret to darbu kas tiek ieguldīts… Nu piemēram – skolotājs pieņemsim saņem 1800 mby mazāk, tai pat laikā komercdarbībā cilvēks ar daudz mazāku atbildību un rezultātiem saņem vairāk. Tas nav pareizi. Ilgi runāts un malts, bet šīm nozarēm algas ir principiāli jāpārskata lai tur lūzt vai plīst. Šobrīd ir vnk ačgārna situācija, jo trīs augstāk pieminētās lietas ir valstī visvērtīgākās.

  6
  1
 8. Manuprāt, vislielākā laime skolotājam ir tad, ja bērns izaug, kļūst pieaudzis un bez jebkādām dāvanām sveicina, iepriecina savu bijušo skolotāju. Vērtīgākā štelle mandomāt.

  12
 9. Es vēl varu piebilst tīri no pieredzes. Skolās, kur ir mācību maksa un kur ir skaidrs ka ir nauda, tur šī kolekšu lieta praktiski nav. Vnk mēs maksājam, izjūtam ka tajā galā nonāk un done. Paralēli skoliņā, kur jūt pa gabalu, ka tur naudiņa nav, ieslēdzas glābēja sindroms un viss lalala. Tāpēc atkārtošos – ka ja alagas būtu wow (un tam tā būtu jābūt), tad šāds raksts un viedoklis dabiski nebūtu. Tātad tomēr jautājums valsts pārvaldei – kas īsti ir par problēmu, ka nav iespējams uztaisīt reformu šajās svarīgākajās nozarēs un tai pat laikā tiek audzēta administrācija. Lai arī nauda liela pie stingras un izlēmīgas rokas atrast varētu – paralēli mainot arī kvalitātes kritērijus pret profesiju pārstāvjiem.

  7
  1
 10. Nu BEIDZOT,ir sākts runāt par to!Pietiek,aiziet jau absurdā!Mugurkaulu vajag ,lai pateiktu stingru NĒ!Kas grib ,lai pērk kaut vai limuzinu.Labi ,ka mūsu laikā tā nebija!

  15
  1
 11. Visas mācību gada laikā saņemtās dāvanas skolotājiem jāparāda gada ienākumu deklarācijā un tad tas izbeigsies, jo dāvana arī ir ienākums, kas pat nav aplikts ar nodokli.

  9
  1
 12. Ja es vēlos pateikt paldies,es to darīšu.Izbeidz taisīt šovu,Viegliņ!
  Bauskas novads izdarījis nepareizas izvēles direktoru amatam.Viens ir Valle,otrs Zālītē.Nu tiešām jāsmej,ko dara,runā.Sapratnes nekādas,ko dara.
  Laikam uz kādu partiju taisās!Vājprāts!

  6
  5
 13. Nu nezinu gan,kur tās milzu dāvanas?
  Viena puķīte???
  2.videnē vācot vecāki strūklakai.
  Kur vēl?Ko murgo??

  3
  3
 14. Es nesaprotu,kur tad notiek tik liela apdāvināšana?Bauskā??Dzirdēju 2.vidusskolā vecāki grib.Kur vēl?
  Arī mūzikas skolā prasīja,bet vecāki paši.
  Viegliņ,netais cirku.

  1
  3
 15. Arī skolotāji izlaidumā dāvā bērniem dāvaniņas un to neviens nelūdz, tas ir tā vienkārši no sirds ! Skolotājiem nav arī bērni jāmodina no rītiem, kad kavē skolu, nav jāizmaksā pusdienas, kas reizēm notiek, nav jāliek aiziet nomazgāt rokas un mute, kad tas atnācis no mājām nemazgājies, nav jādod rakstāmpiederumi, kad tie ir aizmirsti mājās, jā tas ir vecāku pienākums un šo pienākumu sarakstu varētu turpināt, jo par šo visu skolotāji algu nesaņem, bet izdara, tas ir tikai normāli, ka vecāki pasakās ar dāvanu!Un tās mammas, kas parasti rada brēku par dāvanām ir tās, kuru bērniem ir īpaši līdzēts, jo vecāki ir tādi, kādi viņi ir …

  5
  3
 16. Realitātei
  Brēku jau taisa šitais migrētājs no Ķekavas.Manam bērnam un visai klasei bija dāvaniņas no skolotājas!Ko nu?Beidz te Viegliņ!
  Marš un Ķekavu!

  3
  4
 17. Jēziņ!Atslēdziet šim internetu!Besis jau!Kam gribēšu tam dāvināšu!Nepateiksi man.Gribu un dāvinu,beidz te di…

  1
  1
 18. Nu noņemiet šo,lūdzu!
  Piekrītu,ka Bauskas novads izvēlējies dīvainus vdītājus!
  Staigātājus un laimes meklētājus!

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.