Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Teātru festivālā Ludzā augstu novērtēts Rundāles jauniešu un režisores darbs, izcelti Īslīces aktieru kostīmi

Brīvdabas izrāžu festivāls «Vazums 2024» («Vezums») šogad notika jau 14. reizi, un tas Ludzā pulcēja 163 aktierus no 16 kolektīviem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Bauskas Dzīve» jau rakstījusi iepriekš, ka šī festivāla iedibinātāja ir bijusī Gailīšu pagasta kultūras dzīves vadītāja Ligita Valijeva. Festivāls «Vezums» pamīšus notiek vienu gadu Uzvarā, nākamo gadu – Ludzā. Uzvarā bija pērn un būs nākamgad.

Ludzas novadpētniecības muzejā no 7. līdz 9. jūnijam festivālā no Bauskas novada piedalījās: Bauskas Tautas teātris, Svitenes, Īslīces, Uzvaras teātris un no Rundāles – Kandavas lauksaimniecības tehnikuma Saulaines struktūrvienības audzēkņu un teātra studijas «Savējie» apvienība «Jauni cilvēki», informē organizatori – izglītības un kultūras veicināšanas biedrība «KIRA».

Kā uzsver festivāla idejas autore un organizētāja Ligita Valijeva, jāatceras, ka amatierteātros darbojas nevis profesionāli aktieri, bet cilvēki, kuri ikdienā strādā pavisam citās profesijās, un teātris ir daļa no viņu brīvdienām, vakariem, daļa no viņu dzīves. Tie ir cilvēki, kas paši no sirds darbojas ar prieku un sagādā emocionālu pārdzīvojumu skatītājiem. Festivāls ir domubiedru satikšanās, draudzība, pieredzes apmaiņa, mūsu pilsētas iepazīšana – tie ir skaisti svētki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivālam ir uzticīga žūrija – Latvijas teātra pasaulē atzītas autoritātes: Aina Matīsa, Haralds Ulmanis, Māra Liniņa. Tika vērtēta režija, scenogrāfija, kostīmi, muzikālais noformējums un izrāde kopumā. Katrā izrādē tika atrasta tā īpašā “odziņa”, kas padarīja šo uzvedumu īpašu. Profesionāļi, analizējot darbus, izteica savus ieteikumus, kas turpmāk var palīdzēt režisoriem.

Rundāles jauno amatieraktieru apvienība “Jauni cilvēki” kopā ar režisori Lilitu Lauskinieci Ludzā. Foto no Rundāles multifunkcionālā centra kultūras zāles albuma.

Festivālā žūrijas vērtējumā par labāko tika atzīts Rundāles apvienības «Jauni cilvēki» literāri muzikālais uzvedums pēc R. Blaumaņa darbu motīviem, režisore Lilita Lauskiniece. Šis rundāliešu iestudējums saņēma arī Igora Malzuba atsūtīto simpātiju balvu. Igors pats savulaik spēlēja Isnaudas amatierteātrī, bet tagad dzīvo ārzemēs.

Režijā augstāko punktu skaitu saņēma četri režisori: Lilita Lauskiniece (Rundāle), Ludmila Stančika (Rīgas Tehniskās universitātes studentu teātris „Kamertonis”), Valentīna Kaļāne (Žīguri), Ligita Valijeva (amatierteātris „Caurvējš”).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Amatierteātris “Dadži”. Foto avots: http://ludzasmuzejs.lv

Labākie teātra kostīmi – amatierteātrim “Dadži” no Īslīces A. Siliņa lugā “Aijā žūžu, lāča bērni” (rež. Evita Novicka).

Īpaši tika novērtēta ukraiņu meitene Darja Saņina Rundāles jauniešu kolektīvā – par savas kultūras saglabāšanu, bagātinot latvisko vidi.

Projektu finansiāli atbalstīja Ludzas novada pašvaldība un Valsts kultūrkapitāla fonda „Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma”.

Titulattēlā: festivāla labākā izrāde – Rundāles apvienības «Jauni cilvēki» literāri muzikālais uzvedums pēc R. Blaumaņa darbu motīviem. Režisore Lilita Lauskiniece. Foto: Ludzas novadpētniecības muzejs. Avots: http://ludzasmuzejs.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.