Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tiesa pasludina saīsināto spriedumu krimināllietā pret kādreizējo SIA “Dzīvokļu komunālā saimniecība” vadītāju Jāni Feldmani

Zemgales rajona tiesā Tukumā 16. janvārī atklātā tiesas sēdē izskatīja krimināllietu pret kādreizējā pašvaldības uzņēmuma SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» valdes locekli Jāni Feldmani. Tiesas sēde notika 16. janvārī, spriedums tika pasludināts 17. janvārī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

J. Feldmanis tika apsūdzēts pēc Krimināllikuma 179. panta pirmās daļas, 196. panta otrās daļas, 180. panta pirmās daļas. Lietu Zemgales rajona tiesā Tukumā izskata tiesnese Adrija Kasakovska. Krimināllietā prokurore ir Ļena Lukinska. Apsūdzētā aizstāve ir zvērināta advokāte Inta Tūmane.

Tiesa pasludināja saīsinātu spriedumu, tiesa nosprieda: J. Feldmani atzīt par nevainīgu pret viņu celtajā apsūdzībā pēc Krimināllikuma 179. panta pirmās daļas, 196. panta otrās daļas,180. panta pirmās daļas un attaisnot. Atcelt piemēroto drošības līdzekli – uzturēšanos noteiktā vietā, portālu informē Sanita Skulme, Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Jelgavā.

Prokurors, apsūdzētais, cietušais, aizstāvis vai pārstāvis desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu. Saīsinātais spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā pēc tam, kad beidzies termiņš lūguma iesniegšanai par pilna sprieduma sastādīšanu un lūgums nav iesniegts. «Vienlaicīgi norādu, ka pašlaik spriedums nav stājies spēkā,» uzsver S. Skulme.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmajā instancē tiesa pasludina saīsinātu spriedumu, kas sastāv no ievaddaļas, aprakstošās daļas un rezolutīvās daļas, bez motivācijas daļas. Pilnu spriedumu, ietverot tajā motivācijas daļu, tiesai ir pienākums taisīt tikai pēc lietas dalībnieku lūguma. Tādēļ arī tiesa saīsinātajā spriedumā iekļauj teikumu «prokurors, apsūdzētais, cietušais, aizstāvis vai pārstāvis desmit dienu laikā no saīsinātā sprieduma pasludināšanas dienas var rakstveidā iesniegt tiesai lūgumu par pilna sprieduma sagatavošanu», skaidro S. Skulme.

Motivācijas daļā tiesa norāda ne tikai pierādījumus, uz kuriem pamatoti tiesas secinājumi, bet arī atbildību pastiprinošus vai mīkstinošus apstākļus un to vērtējumu, piemērotā soda motīvus un, ja nepieciešams, arī motīvus atsevišķu pierādījumu noraidīšanai vai apsūdzības grozīšanai. Saīsinātais spriedums nav pārsūdzams un stājas spēkā pēc tam, kad beidzies termiņš lūguma iesniegšanai par pilna sprieduma sastādīšanu un lūgums nav iesniegts.

Foto: No arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (7)

 1. Kāda jēga no raksta, ja nav minēti fakti par ko cilvēks tika apsūdzēts, vien panta numuri. Laikam raksta autorei savulaik Jānis būs ko nodarijis, vai tieši otrādi, neizdarijis?

  10
  6
 2. Iecavniekiem gan ir ko atcerētie ko šis darbonis sastrādāja.Bet kā spēja izvairīties no soda,lai paliek tiesnešu ziņā!!!

  20
  4
 3. Feldmanus veiksmīgi apzaga derpeles večuks, uzcēla māju un piečakarē tiesu. LV maigā tiesu vara

  25
  3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.