Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tiesa sāks skatīt krimināllietu pret kādreizējo SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” vadītāju Jāni Feldmani

Trešdien, 14. decembrī, Zemgales rajona tiesa plāno sākt skatīt krimināllietu, kurā apsūdzēts kādreizējais pašvaldības uzņēmuma SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” valdes loceklis Jānis Feldmanis, portālu informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jānim Feldmanim celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 179.panta pirmās daļas, t.i., par svešas mantas prettiesisku iegūšanu vai izšķērdēšanu, ja to izdarījusi persona, kurai šī manta uzticēta vai kuras pārziņā tā atradusies (piesavināšanās), kā arī pēc Krimināllikuma 196.panta otrās daļas, t.i., par uzņēmuma vai organizācijas atbildīga darbinieka, t.i., personas, kurai uzņēmumā vai organizācijā ir tiesības pieņemt lēmumus, kas saistoši citām personām, vai tiesības rīkoties ar uzņēmuma vai organizācijas mantu vai finanšu līdzekļiem, kā arī uzņēmuma vai organizācijas pilnvarotas tādas pašas personas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras vai tās pārsniedzot, ja ar šīm darbībām radīts būtisks kaitējums un pēc Krimināllikuma 180.panta pirmās daļas, t.i., par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā.  

S. Grinšpone precizēja, ka lieta tiks izskatīta atklātā tiesas sēdē. Kamēr nav spēkā stājies galīgais nolēmums šajā lietā, ar krimināllietas materiāliem var iepazīties tikai personas, kurām šādas tiesības paredzētas procesuālajos likumos.

“Bauskas Dzīve” jau vēstījusi, ka 2019. gada 2. janvārī pēc paša iniciatīvas no SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) amata pienākumu pildīšanas atkāpās uzņēmuma valdes loceklis Jānis Feldmanis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Viņš pauda savu vēlēšanos, un es demisiju pieņēmu. Man negribas sīki skaidrot, bet mums radās domstarpības par termiņu neievērošanu. Izveidojušās vairākas parādsaistības, tiek kavēti dažādi maksājumi, ko novada iedzīvotāji neņem vērā. Mēs daudz ko pārspriedām, lai problēmu novērstu un visu sakārtotu. J. Feldmanis to apņēmās atrisināt, bet nekā. Viņš darīja, ko varēja, ir apķērīgs, bet man gribējās, lai darbi rit raitāk. Mēs visu izrunājām, un tā bija abpusēja vienošanās,” 2019. gada sākumā “Bauskas Dzīvei” skaidroja tolaik Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks.

J. Feldmanis Iecavas DzKS valdes loceklis bija no 2013. gada.

Foto: lsm.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (28)

 1. Ak tātad tiesās kā bijušo vadītāju, tad jau kārtīgas ziepes savārīja, bet uzraugi acis aizvēra.

  18
 2. Kur skatījās tas pats Mačeks ar savu revidenti Eiduku,ja kas tāds gadiem bija iespējams. Komunālo jurku arī nepieskatīja un vis turpinājās.. cik naudas zemē trubās ierakts ,tur jau siltumu no Rīgas varēja atvilkt

  23
 3. Par nolaidīgu amatpersonu bezdarbību saukt pie atbildības un piedzīt nodarītos zaudējumus no Iecavas domes vadības, grāmatvedības, juristiem, kuri bija turpat blakus un prettiesiski piesedza Feldmanis.

  23
 4. tāpēc, ka tiesiskumu uzraugošā amatpersona ar nevainojamu reputāciju var turpināt amatpersonas darbu valsts kontrolē

  17
 5. Kvalitatīvi kapitālsabiedrības pārvaldības dokumenti, kuros ir definēti mērķi, kuri izriet no tiesību aktiem un pašvaldības plānošanas dokumentiem, noteikti konkrēti uzdevumi, termiņi, darbības un budžeta plānošanas sasaiste, kā arī atbilstoša iekšējā kontroles sistēma un darbības uzraudzības un novērtēšanas kārtība, nodrošina likumīgu un lietderīgu rīcību ar pašvaldības un tās kapitālsabiedrības mantu un finanšu līdzekļiem???????????

  16
  1
 6. Jautri uzdzīvoju par Iecavas iedzīvotāju budžeta naudu un iepūtiet un pierādiet!

  17
  1
 7. Mačeku vakar rādīja TV partijas, kura neinteresējas par efektīvu nacionālo ekonomiku, kongresā.

  6
  3
 8. Ko tad sīkā Iecava ar kaut kādu sīknaudu! Rīgā viss notiek, tarifi, biržas, miljoni un varbūt miljardi. Kad Rīgā kādu tiesās?

  11
  1
 9. Feldmanis Bauskā, uz Draudzības ielas glaunu villu uzcēlis par Derpeles pensionāriem nozagto pensiju un pansionātam nozagto saimniecības naudu

  20
  2
 10. Neceri.Tādiem kā viņš nekas nepieder,ne māja,ne mašīna,ne sieva.Pliki un nabagi.

  5
  12
 11. Kāpēc netiek publiskota informācija par personām, kas ir aizdomās turamās personas par zvērīgajām slepkavībām, kas ir notikušas Bauskas novadā? kāpēc nepublisko Vārdus uzvārdus un personīgo bildi, šādām personām????

  8
  3
 12. Te vairākiem rakstītājiem var kriminālatbildība iestāties. Jādomā, ka var nākties atbildēt!

  1
  11
 13. Kāpēc tiesā konkrēto pilsoni? Kāpēc netiesā citus konkrētus pilsoņus? Ir modē visādu rangu un sfēru darboņu bezkaunīga muldēšana un nekā nedarīšana vai stipri negatīva darīšana.

  10
  2
 14. pirms nolasīsiet spriedumu, lūdzu ņemt vērā to, ka viņš ir kurls un nevarēja dzirdēt savu sirdsapziņas balsi, kas viņu brīdinātu un atturētu no noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas.

  13
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.