Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tiesa skatīs krimināllietu pret kādreizējo SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” vadītāju Jāni Feldmani

Trešdien, 8. martā, Zemgales rajona tiesa skatīs krimināllietu, kurā apsūdzēts kādreizējais pašvaldības uzņēmuma SIA „Dzīvokļu komunālā saimniecība” valdes loceklis Jānis Feldmanis, portālu informēja Zemgales rajona tiesas priekšsēdētājas palīdze Sanita Grinšpone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietas izskatīšana uzticēta tiesnesei Marina Ribina, apsūdzību uztur prokurore Ļena Lukinska. Jāni Feldmani bija plānots sākt tiesāt jau pagājušā gada 14. decembrī. Uz tiesas sēdi bija ieradies apsūdzētais, kā arī cietušā pārstāvji Gita Kravala un Andris Kalvāns. Gaidīja arī četri liecinieki no pieciem, piektais esot miris. Savukārt aizstāve advokāte Inta Tūmane attaisnojošu iemeslu dēļ nebija ieradusies.

Tiesas sastāvam noraidījums nebija pieteikts. Apsūdzētajam ir noslēgta vienošanās ar aizstāvi par piedalīšanos tiesas procesā. Tika jautāts, vai apsūdzētais ir ar mieru lietu skatīt bez aizstāves klātbūtnes. J. Feldmanis nepiekrita. Arī prokurore atzina, ka “apsūdzētajam ir tiesības uz aizstāvību”. Tādējādi tiesas sēde tika atlikta uz 8. martu plkst. 10, šīs lietas izskatīšanai tika rezervēti datumi arī aprīlī un maijā.

Jānim Feldmanim celta apsūdzība pēc Krimināllikuma 179. panta pirmās daļas, t. i., par svešas mantas prettiesisku iegūšanu vai izšķērdēšanu, ja to izdarījusi persona, kurai šī manta uzticēta vai kuras pārziņā tā atradusies (piesavināšanās), kā arī pēc Krimināllikuma 196. panta otrās daļas, t. i., par uzņēmuma vai organizācijas atbildīga darbinieka, t. i., personas, kurai uzņēmumā vai organizācijā ir tiesības pieņemt lēmumus, kas saistoši citām personām, vai tiesības rīkoties ar uzņēmuma vai organizācijas mantu vai finanšu līdzekļiem, kā arī uzņēmuma vai organizācijas pilnvarotas tādas pašas personas izdarītām tīšām darbībām, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras vai tās pārsniedzot, ja ar šīm darbībām radīts būtisks kaitējums un pēc Krimināllikuma 180. panta pirmās daļas, t. i., par zādzību, krāpšanu vai piesavināšanos nelielā apmērā. Lieta tiks izskatīta atklātā tiesas sēdē.

Foto: TV3

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Reālu brīvības atnemšanas kriminālsodu ar visas mantas konfiskāciju, nopratināt domes vadību, auditoru, juristu par iespējamu līdzatbildību, nolaidīgu bezdarbību.

  58
  2
 2. Feldmanis Iecavas pašvaldības namu apsaimniekošanas kantorī jutās kā niere taukos, tika izsaimniekots sistema’tiski, jo lietas piesedza pats galvenais pašvaldības dūzis, ar degvielas kannām tika manīts itin bieži benz;intankā, ( varbūt pat ir saglabājušies video)Šeftmanis, kad sāka pakaļa svilt, iemanījās savā vietā iebīd’t savu dēliņu!

  20
  1
 3. Ja jau tik labi visu zini par izsaimniekošanām, jāiet par liecinieku! Kāpēc jāmeklē kautkādi ieraksti no degvielas uzpildes stacijām?Kāpēc neziņojāt uzreiz atbildīgajām institūcijām, ka tiek izsaimniekots? Neziņošana par likumpārkāpumu arī ir noziegums!

  8
  10
 4. Visu atceros. Ir nācies saskarties…varbūt arī tādēļ Īslīces ūdens iebrauca tādos parādos. pēc R. K. Nāca ielikteni- Rīgas blēži…pēcāk jau plapataji, nemākulīgi un āksti…

 5. Pats vainīgs…nepadalījās ar “pareizajiem” cilvjiem. Tāpat, kā šautuves projektētāji . Šaubos, ka tika vākti pret-paraksti no jaunsargiem, zemessargiem, medniekiem…

  4
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.