Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tiesas sēdē atklājas, ka Iecavā veikta patvaļīga būvniecība

Zemgales rajona tiesā Tukumā ceturtdien, 8. jūnijā, aizritēja vēl viena tiesas sēde krimināllietā pret kādreizējā pašvaldības uzņēmuma Iecavā SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» valdes locekli Jāni Feldmani.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietu Zemgales rajona tiesā Tukumā izskata tiesnese Adrija Kasakovska. Krimināllietā prokurore ir Ļena Lukinska. Zemgales rajona tiesā Bauskā notika saslēgšanās videokonferences režīmā, proti, tiesnese atradās Tukumā, savukārt prokurore, apsūdzētais Jānis Feldmanis, viņa aizstāve Inta Tūmane, cietušā pārstāvji bija Bauskā. 

Ceturtdien, 8. jūnijā, turpināja krimināllietas iztiesāšanu Jāņa Feldmaņa apsūdzībā pēc Krimināllikuma 179. panta pirmās daļas, 196. panta otrās daļas un 180. panta 1. daļas. Tiesas sēdi apmeklēja viens klausītājs, kurš sacīja, ka «doktora disertācijas sakarā pēta šīs tēmas».

Tiesnese Tukumā ar videokonferences palīdzību sēdes dalībniekiem Bauskā sacīja: «Lietas izskatīšanā tika izsludināts pārtraukums, lai dotu iespēju aizstāvībai iepazīties ar cietušā iesniegtajiem dokumentiem. Uz šodienas tiesas sēdi tika aicināta lieciniece (kas varētu komentēt grāmatvedības dokumentus – red.), telefoniski viņa bija apstiprinājusi savu ierašanos, savukārt 7. jūnijā paziņoja, ka viņa nevarēs ierasties uz tiesas sēdi, jo ir saslimusi, ir izsniegta darba nespējas lapa. Otrs liecinieks pašlaik nav Latvijā, bet būs vēlāk vasarā. Lūdzu aizstāvības viedokli par turpmāko pierādījumu pārbaudi!»

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tika izlemts tomēr vispirms nopratināt šos divus lieciniekus, tikai pēc tam uzklausīt cietušā pārstāvi un apsūdzēto. Savukārt cietušā pārstāve aktualizēja jautājumu par Sila ielā 6 Iecavā veikto darbu legalitāti. Pēc sēdes pārtraukuma tiesnese paziņoja par lietas materiālos atrasto, proti, 2020. gada 8. jūnijā nams apsekots un konstatēts, ka daudzdzīvokļu mājai ir nomainīts jumta segums bez būvniecības dokumentācijas saskaņošanas ar Būvvaldi, tādējādi veiktie būvdarbi ir klasificējami kā patvaļīga būvniecība.

Tiesnese nobeigumā pauda, ka lietas izskatīšana ir atliekama, lai nodrošinātu divu liecinieku nopratināšanu. Nākamā tiesas sēde plānota 8. augustā plkst. 14, kad gaidīs lieciniekus.

Attēlā – Zemgales rajona tiesas ēka Tukumā, kur skata J. Feldmaņa lietu. Foto: Tiesu administrācija, no tiesas.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Cirks.Kas tad cietušie?Būvvalde?Lietus kurš netiek cauri jumtam?Podam vāku bez saskaņošanas ar nevar mainīt.Kad nav ko darīt… .

  26
  15
 2. Stabam arī var piesieties ,kāpēc viņš stāv ,tur ,kur stāv.
  Cietušie ir tie Sila ielas 6 iemītnieki ,jo tagad lietus netek jumtam cauri ,
  A , tur laikam uz tā jumta ir tie izsaimniekotie līdzekļi

  17
  15
 3. Papīru nav, jumtam ir jātek. Papīrs mūsu valstī ir galvenais. Tomēr daudzos gadījumos papīrus ražo ” studenti” un “nosacītais jumts” turpina tecēt un prasīt naudu.

  11
  14
 4. Galīgs sviests – bet jumts stāv lietus ūdeni nelaiž. Kad būvēja Bauskas pili – arī patvalīga būvniecība ? Pils stāv vēl šodien pat bez būvuzraugu papīriem.

  15
  10
 5. Kurš ir bijis Kurmenē? Katoļu pāvests Medutiņš nodarbojas ar nelikumīgo celtniecību visās malās. Vai viņš ir sodīts????? Noteikti korumpēti valsts darbinieki neko neredz un nedzird…….

  9
  6
 6. Patvaļīgas būvniecības spilgtākais paraugs ir ar stutēm atstutētais grausts, kuru grib atdzīvināt kā sociālo māju blakus Bauskas sociālo kantorim. Nemaz nebūvē atbilstoši projektam, kuru projektējot projektētāji pat neesot bijuši graustam tuvumā. Papīri bija, zīmogi bija, bet jēgas no tiem nebija.

  4
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.