Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tiesas sēde krimināllietā pret kādreizējo SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» vadītāju Jāni Feldmani turpināsies aprīlī

Zemgales rajona tiesā Bauskā trešdien, 8. martā, aizritēja tiesas sēde krimināllietā pret kādreizējo pašvaldības uzņēmuma SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» valdes locekli Jāni Feldmani.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lietu izskata tiesnese Marina Ribina, apsūdzību uztur prokurore Ļena Lukinska. Bija ieradies apsūdzētais, kā arī cietušā pārstāvji Gita Kravala un Andris Kalvāns. Gaidīja arī četri liecinieki no pieciem, jo piektais miris. Bija arī apsūdzētā aizstāve advokāte Inta Tūmane. Tiesas sastāvam noraidījums nebija pieteikts.

Apsūdzību uzturēja prokurore Ļ. Lukinska: «Jāņa Feldmaņa apsūdzība nodota tiesai par to, ka viņš, būdams uzņēmējdarbībā atbildīgais darbinieks, kas pieņem lēmumus, kas saistoši citām personām, tiesīgs rīkoties ar uzņēmējsabiedrības mantu, finanšu līdzekļiem, ļaunprātīgi izmantojis savas pilnvaras, prettiesiski iegūstot mantu, piesavinoties, tādējādi izdarot kaitējumu uzņēmējdarbības interesēm. Tas izdarīts mantkārības nolūkā. Ar savu rīcību Jānis Feldmanis izdarīja noziedzīgu nodarījum, kas paredzēts Krimināllikuma 179. panta 1. daļā un 196. panta otrajā daļā. SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (turpmāk – DZKS) nodarījis mantisko kaitējumu par kopējo summu 4064,98 eiro. Turklāt Jāni Feldmani apsūdz par SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» naudas piesavināšanos 2019. gada 11. februārī 300 eiro apmērā.»

Uz tiesneses jautājumu, vai apsūdzētais atzīst savu vainu, J. Feldmanis atbildēja noraidoši. Viņš neatzina arī kaitējuma atmaksāšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tika izlemts pārbaudīt pierādījumus, nopratinot cietušo un lieciniekus, kā arī pārbaudot lietas materiālus. Jautājumus uzdeva gan cietušā pārstāvei, gan četriem lieciniekiem – divām mājas Sila ielā 6 Iecavā iedzīvotājām un diviem DzKS darbiniekiem, kas, padodot materiālus un kārtojot stalažas, dažbrīd palīdzēja strādniekiem, kas mainīja konkrētā daudzdzīvokļu nama jumtu, rekonstruēja skursteņus un siltināja bēniņus. Tieši iespējamās nelikumības šo darbu veikšanas un apmaksas sakarā bijušas par pamatu krimināllietai.

Tiesas sēde turpināsies 19. aprīlī plkst. 10, kad paredzēts nopratināt uzaicinātos nākamos septiņus lieciniekus.

Foto no «Bauskas Dzīves» arhīva. «Bauskas Dzīve» jau vēstījusi, ka 2019. gada 2. janvārī pēc paša iniciatīvas no SIA «Dzīvokļu komunālā saimniecība» (DzKS) vadītāja amata pienākumu pildīšanas atkāpās uzņēmuma valdes loceklis Jānis Feldmanis ( fotogrāfijā no labās). Viņš bija Iecavas DzKS valdes loceklis no 2013. gada.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. neko neatceras, neko nedarīja, neko nezina: mērķtiecīgi pūš ziepju burbuļus, eleganti cenšas radīt šaubu miglas mākoņus.

    37
    2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.