Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Tiesneša darbnespējas uz nenoteiktu laiku atliek sprieduma sagatavošanu lietā par liegumu Iecavas pagastā ierīkot šautuvi

Tiesneša darbnespējas Administratīvajā apgabaltiesā lēma uz nenoteiktu laiku atlikt sprieduma sastādīšanu lietā par liegumu ierīkot šautuvi Bauskas novada Iecavas pagastā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiesā informēja, ka jauns sprieduma sastādīšanas datums tiks noteikts, tiklīdz tiesnesis atsāks pildīt darba pienākumus.

Šī nav pirmā reize kad sprieduma sagatavošana šajā lietā tika atlikta. Iepriekš bija plānots, ka spriedums tiks sastādīts pērnā gada 30.novembrī, tomēr Administratīvās apgabaltiesas tiesneses komandējuma dēļ nav bijis iespējams sastādīt spriedumu iepriekš paziņotajā datumā.

Tatjana Ņeploho administratīvajā tiesā pārsūdzējusi toreizējās Iecavas novada dome lēmumu neļaut veidot atklātā tipa šautuvi īpašumos “Sildedži” un “Prelūdes”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Administratīvās rajona tiesa Jelgavā noraidīja Ņeploho pieteikumu, un tagad lietu apelācijas instancē izskatīja Administratīvā apgabaltiesa.

Lēmumu neļaut ierīkot šautuvi pašvaldība savulaik pieņēma, ņemot vērā būvvaldes, ministriju un citu iestāžu atzinumus.

Sporta šautuves darbības rezultātā sagaidāms troksnis, kas ietekmētu apkārtējo lauku viensētu iedzīvotājus, tādēļ Bauskas novada būvvalde, lai pieņemtu lēmumu par šo būvniecības ieceri, izsludināja publisko apspriešanu. Viedokli anketās izteica 458 respondenti, tai skaitā 98 ārpus toreizējā Iecavas novada dzīvojošie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ieceri atbalstīja 104, tai skaitā 74 ārpus novada dzīvojošie, daļēji atbalstīja viens, neatbalstīja 353 iedzīvotāji, tai skaitā 24 ārpus novada dzīvojošie.

Pašvaldībā skaidro, ka arī Veselības inspekcijas ieskatā, realizējot ieceri, netiktu ievērotas normatīvo aktu prasības attiecībā uz sabiedrībai drošu un veselīgu dzīves vidi. Savukārt Valsts vides dienests (VVD) pašvaldības rīcībā nodeva apjomīgu dokumentu paketi, no kuras izrietēja, ka Ņeploho un viņas pārstāvji ir maldinājuši gan VVD, gan būvvaldi, gan pašvaldību attiecībā uz objekta pielietojumu.

Būvniecības ieceri neatbalstīja arī Aizsardzības ministrija un Valsts drošības dienests.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau ziņots, ka trešās kategorijas atklāto šautuvi bija plānots izvietot 12,8 hektāru teritorijā. Katru šaušanas sektoru bīstamo zonu bija plānots sānos ierobežot ar trīs metrus augstiem necauršaujamiem aizsargvaļņiem un piecus metrus augstu aizsargvalni katra šaušanas sektora galā, kas kalpotu par šāviņa uztvērējvalnis. Aizsargvaļņi kalpo arī trokšņa slāpēšanai.

Šautuvi bija plānots izvietot tā, lai maksimāli izmantotu brīvo zemi un saglabātu mežus, kas kalpotu kā papildu trokšņu un drošības barjeras. Objektā tika paredzēta treniņšaušana, mācību šaušana un šaušanas sporta sacensības.

Sociālajos tīklos vietējie iedzīvotāji pauda bažas, ka šautuve radīšot pārāk lielu troksni.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Laikam ”slima” ir tieslietu sistēma – nav ierindā viens tiesnesis – nozīmē citu un viss notiek, bet nē -jautājums tielietu ministram – kas notiek?

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.