Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

TĪMEKLĪ: «Ar ezeru ir cauri!»

Vecumnieku Jaunā ezera glābšanas epopejā iezīmēts jauns datums – 17. oktobris. Tad noslēgsies jau trešais iepirkums, kura mērķis ir atrast būvnieku, kurš salabos cauruli, pa kuru savukārt plūdīs ūdens uz Jauno ezeru no Vecā ezera. Vai neplūdīs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domē jau 23. septembrī atvēra piedāvājumus par Vecumnieku Jaunā un Vecā ezera savienojošās ūdensvadu caurules remontdarbiem. Atgādinām, ka pirmajā iepirkumā pieteicās tieši neviens būvnieks. Šoreiz būvnieku bija trīs, bet 4. oktobrī iepirkumu komisija pieņēma lēmumu, ka piedāvājumi neatbilst un jāsludina jauns konkurss, kurš tagad beigsies 17. oktobrī.

Kopā saņēma trīs uzņēmumu piedāvājumus. SIA «GTF», SIA «Kvintets M» un SIA «RERE Vide». Pirmos divus piedāvājumus atzina par neatbilstošiem nolikumā izvirzītajām prasībām, savukārt pēdējais atbilstot, bet summa esot tik liela, kāda neesot pašvaldības rīcībā.

Foto: www.bauskasdzive.lv

Vecumnieku iedzīvotājs Reinis Ruskulis, kas bija iesaistīts SIA «GTF» pieteikuma sagatavošanā, norāda, ka nosacījumi bija ļoti specifiski. «Piemēram, bija prasīts caurules 400 milimetru diametrs, kuru praktiski darbos neizmanto. Jāpielāgojas ļoti vecam cauruļu formātam. Mūsu urbējs ir viens no Baltijā lielākajiem, bet tāds formāts nav bijis. Normāli būtu bijis vienoties ar uzņēmējiem, pamainīt nosacījumus un turpināt konkursu,» tā uzņēmējs. Viņš vērtē, ka pašvaldība varēja veikt sarunas ar uzņēmējiem, nevis veidot jaunu konkursu, bet šoreiz tas nenotika. R. Ruskulis norāda, ka jaunajā konkursā var arī nepiedalīties. «Jāskatās, kādas būs laika prognozes – vai vispār ir iespējams vairs šos darbus pabeigt,» uzskata uzņēmējs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visvairāk pašlaik žēl Bauskas novada domes deputāta un jau topošās 14. Saeimas deputāta Ingmāra Līdakas, kurš 29. septembrī sociālajos tīklos publicēja ierakstu: «Iesniegti 3 ( trīs!) piedāvājumi, un nu notiekot papildus informācijas precizēšana. Solīja, ka darbu veicējs būs skaidrs pirmdien, vēlākais otrdien. Izskatās, ka nu gan nekas nevarētu aiziet greizi!»

Tagad atliek gaidīt 17. oktobri. Ja rezultātu izvērtēšana atkal turpināsies divas nedēļas un darbu veikšanai atvēlēs divus mēnešus, tad caurules potenciālā atklāšana varētu būt jau 2023. gadā. Var jau cerēt, ka līdz tam laikam viss būs labi, bet pieredze tomēr rāda, ka decembrī Latvijā parasti sākas ziema. Savukārt Vecumnieku ciema iedzīvotāji norāda, ka caurule vien neatrisina visas problēmas – arī Vecā ezera slūžas ir sliktā stāvoklī, un var gadīties, ka caurule beidzot ir gatava, bet ūdens piegādes sistēma nestrādā.

Sociālo tīklu komentāros ezers jau pārdēvēts par Sauso ezeru, un kopējais viedoklis pašlaik ir negatīvs: «Ar ezeru ir cauri!»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (16)

 1. Kā uz delnas ierēdnieciskā un nespeciālistu domāšana un darbība.Neievērtē visus sistēmas elementus, tehnikas un materiālu parametrus un darbu tehnoloģiju, kā arī laika apstākļus un gadalaiku. Tas viss sadārdzina galaproduktu, procesu velk garumā, process ir samocīts. Varbūt ir arī kādi slēptie motīvi dancinot potenciālos darbu veicējus?

  10
  2
 2. Paldies nacionāļiem no Bauskas novada domes!
  Jūs protat visu salaist grīstē. Nebalsošu par jums vairāk, aizmirstiet. Naudas nekam jums nav, bet kad jāveido jaunas amata vienības priekš savējiem, nauda atrodas. Kā jums kauna nav… 🙁

  22
  4
 3. Kam nauda ķešā skan to sauc par lielu vīru, bet kam tās naudas nav to ķer uz mušpapīru. Ko citi saka, tas vienalga man, ja tik eiro ķešā skan.

  13
  2
 4. vai tad novadā jau nepietiek ar izveidotajām skatu vietām ar skatu uz ūdeņiem? Vai šis mākslīgi uzpludinātais smirddīķis tiešām ir cīniņu un tur ieguldītās naudas vērts? Diez, kuram pirmajam lielummāņniekam ienāca prātā to nosaukt par “jauno ezeru” , jo ezeru pēc definīcijas ar lāpstu izrakt nevar, ja tāds tur jau nav bijis, piedevām dabīgi kādā no ģeohronoloģijas periodiem radies

  14
  11
 5. Tas īstenais Līdaks Vev1cumniekos dzīvo visu mūžu.. arī deputāts Vecumnieku novadā nebija pirmo dienu..
  Un re!! Pēkšņi atklājums- ezers zūd!!! It kā tā būtu kkāda neliela peļķīte.. Tieši viņam kā vides spečukam ir jāuzņemas atbildība pirmajam!!!!!!

  12
  1
 6. Patiesībā, ja tas ezers nostāvētu sauss vēl arī ziemu, tad tas būtu tikai par labu atjaunojamai ūdens ekosistēmai. Tāds restarts uzlabotu ezera sanitāri – epidemioloģisko situāciju. Izsaltu patogēnās baktērijas, kas tur noteikti pa tām dubļu vannām ir pārmēru savairojušās. Vēl labāk būtu, ja to pusgadsimta nogulumu slāni no ezera izstumtu ārā kopā ar tām drazām, kas bija noslicinātas. Vai labāk drazas atsevišķi, jo tā sapropeļa kārta, kas vietām ir pāris lāpstu dziļumā būtu prātīgi izmantojama kā augliga zeme.
  Katrā defektā var saskatīt arī efektu, ja ir acis un drusku pelēkās vielas smadzeņu podā. Nevajag tikai klausīties nelgās un vaimanātājos. Tagad īstais laiks izžuvušo masu izstumt un uz pavasarī izsaldēto gultni piepildīt ar svaigu pavasara ūdeni.

  14
 7. Labāk paklusē par naudu – cik skolas piebūve maksā, cik Ceriņu iela, cik Sarkanā skola, cik mūzikas skola – tas viss uz citu pagastu rēķina no Bauskas novada un vēl par maz !

  9
  5
 8. ja jau ar lāpstu, kaut arī ekskavatora, pirms nedaudz gadiem izraktu un uzpludinātu dīķi sauc par ezeru. Vēl nedaudz “palauzi” to, kas tev ķermeņa virspusē, visticamāk kaulus, varbūt i “jaunā jūra” sanāks.

 9. Nu kur NA pie šprices tur ir beigu sākums… Būtu šis ezers tuvumā mediņgradai tad gan nauda atrastos, būvnieks būtu pareizais utt

  4
  3
 10. Pareizi vieds cilvēks saka, par vēlu trakot ja visa vasara nogulēta.Savulaik Rundāles pils dīķi arī vasaras pirmajā pusē nosusināja un smuki un efektīvi ar buldozeru iztīrija. Pa ziemu arī izdomās vai slūžas ir vai nav. Var pat uz Jāņiem tikt pie ūdens. Ja zivis neiebilst. Tikai šī vairs nebūs avārija, bet rekonstrukcija, tātad projekts un saskaņojums ar DAP. Avārija jau ir nogulēta.

 11. tieši tā:
  Reinis Ruskulis, kas bija iesaistīts SIA «GTF» pieteikuma sagatavošanā, norāda, ka nosacījumi bija ļoti specifiski. «Piemēram, bija prasīts caurules 400 milimetru diametrs, kuru praktiski darbos neizmanto. Jāpielāgojas ļoti vecam cauruļu formātam. Mūsu urbējs ir viens no Baltijā lielākajiem, bet tāds formāts nav bijis. Normāli būtu bijis vienoties ar uzņēmējiem, pamainīt nosacījumus un turpināt konkursu,» tā uzņēmējs. Viņš vērtē, ka pašvaldība varēja veikt sarunas ar uzņēmējiem, nevis veidot jaunu konkursu, bet šoreiz tas nenotika.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.