Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Trešdien Bauskas muzejā atklāj izstādi «Zemgale ziedu rakstos»

Amatnieku darbnīcas un tautastērpu darinātavas «Austras raksti» Jelgavā darināto Zemgales rakstaino brunču izstāde Bauskas muzejā skatāma no šodienas, 31.maija, līdz 25. jūnijam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekspozīcijā “Zemgale ziedu rakstos” apskatāmi divpadsmit Zemgales rakstainie brunči, kas austi stellēs ar velkamo ierīci. Izstādes darbu autores ir amatnieku darbnīcas un tautastērpu darinātavas SIA “Austras raksti” audējas un tautastērpu darinātājas Aija Mālkalna un Anita Rauda-Žukovska, informē Ilga Balode, Bauskas muzeja Mākslas nodaļas vadītāja.

Izstādes informatīvie materiāli ietver attēlus un aprakstus par stellēm ar velkamo ierīci, tautastērpu fotogrāfijas.

Publicitātes foto.

2021. gadā Latvijas Nemateriālā kultūras mantojuma padome apstiprināja SIA “Austras raksti” sagatavoto pieteikumu iekļaut Latvijas Nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā jaunu vērtību – “Zemgales rakstaino brunču aušana stellēs ar velkamo ierīci”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde ļauj iepazīt Latvijas Nemateriālās kultūras mantojuma vērtību sarakstā iekļauto elementu “Zemgales rakstaino brunču aušana stellēs ar velkamo ierīci”, veicina tā atpazīstamību, saglabāšanu un attīstīšanu, kā arī pētniecību un nodošanu nākamajām paaudzēm. Kā pastāsta meistares, tikuši izpētīti Latvijas vēstures muzeja krājumos esošo Zemgales rakstaino brunču paraugi, atlasīti mazāk pazīstami raksti.

Ekspozīcijā papildus būs redzami jau pašlaik SIA “Austras raksti” krājumos esošie rakstaino brunču paraugi.

Dzīvesziņas un arodu sēta Jelgavā. Atjaunots 18. gs. koka nams. Publicitātes foto.

Kopš 2023. gada janvāra SIA “Austras raksti” darbojas Dzīvesziņas un arodu sētas Audēju darbnīcā, kas atrodas Jelgavā, Vecpilsētas ielā 2, 18. gs. koka namā. Audēju darbnīcā uzņem viesus, piedāvā ekskursijas ar stāstu par ēkas vēsturi un darbu audēju darbnīcā, rīko meistarklases, radošās nodarbības un apmācības aušanā un citos rokdarbos, vēsta «Austras rakstu» pārstāves.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uzņēmums darina visu novadu latviešu tautas tērpus, izgatavo tautiskus interjera un dizaina priekšmetus, senu audumu rakstu atdarinājumus, auž lakatus, dekoratīvus spilvenu pārvalkus, grīdceliņus, bērnu sedziņas un citus sadzīvē noderīgus tekstilizstrādājumus, bet īpašu uzsvaru liek uz Zemgales tautastērpa darināšanu.

Izstāde tapusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu, sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.