Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Trešdien Bauskas muzejā atklās gleznotājas Īras Rozentāles darbu izstādi

Trešdien, 15. jūnijā, Bauskas muzejā tiek atklāta mākslinieces Īras Rozentāles gleznu izstāde “FRAGMENTĀRA KOMPOZĪCIJA”. Tā būs skatāma līdz 7. augustam. Tikšanās ar mākslinieci 15. jūnijā no plkst. 15 līdz 17, informē Ieva Bronko-Pastore, Bauskas muzeja speciāliste.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Īra Rozentāle glezno. Foto no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Īras Rozentāles solo izstādē “Fragmentāra kompozīcija” jūtama gleznotājas vēlme iedziļināties ar eļļas krāsām radītās faktūrās un kolorīta daudzveidībā, pierādot, ka ar minimāliem līdzekļiem glezniecībā var attīstīties bezgalīgi.

“Glezniecībā faktūra ir svarīga tieši kā estētiska vērtība. Laba glezna kopumā, kā arī tās virsmas apdare sniedz estētisku baudījumu tikai tad, kad tā ir vienreizēja un neatdarināma,” uzskata māksliniece.

Izstādē izvēlēti darbi no dažādiem laika periodiem. Šoreiz autore eksponējusi nelielus darbus (fragmentus) no šķietami dažādām telpiskām pasaulēm. Izstādītas vairāk kā 30 gleznas – ainavas: gan abstrakcijas, gan reālistiski risinātas. Arī vienīgā glezna, ko Īra Rozentāle ir radījusi plenērā, – tur attēlots dārzs ar ziedošu bumbieri. Būtībā Īra ir studijas gleznotāja, kura savus darbus veido pēc atmiņas, kā to darīja viņas skolotājs Boriss Bērziņš.

Īra Rozentāle ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā. Ir Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Rīko izstādes Latvijā un ārvalstīs. Mākslinieces darbi atrodami muzeju, galeriju un privātajās kolekcijās Latvijā, Krievijā, Francijā, Vācijā, Beļģijā, ASV, Kanādā, Dānija, Nīderlandē.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.