Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Trīs Eiropas latviešu kori šonedēļ Mazmežotnes muižā gatavosies programmai “Tautu, kura dzied, nevar nedzirdēt”

Nedēļas nogalē, 6. un 7.augustā, Mazmežotnes muižā notiks mūziķu, koristu un koncerta producentu nometne, kurā piedalīsies ap 50 Rietumeiropā dzīvojošie latvieši, kā arī ārzemju draugi, lai strādātu pie koncertprogrammas “Tautu, kura dzied, nevar nedzirdēt”, portālu informēja Nīderlandes kora “LVkorisNL” vadītāja Gunita Kronberga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Var kurpes nomainīt un šalli, bet dvēseli jau nu nekā. Es esmu latvietis un būšu, bez visiem kāpēc, kur un kā….” Ar šiem Guntara Rača spēcīgajiem vārdiem iesākusies šī projekta ideja. Kad latviešu kora Nīderlandē “LVkorisNL” vadītāja Gunita Kronberga meklēja kora moto, šī četrrinde šķitusi ļoti atbilstoša kora atmosfērai un filozofijai.

Latviešu koris Nīderlandē “LVkorisNL””. Foto: Diasa.

“Spēcīgā Rača četrrinde prasījās pēc melodijas, pēc skaņas, pēc kaut kā vairāk… Pēc neilgām pārrunām, Ainārs Virga piekrita uzrakstīt mūziku, un tā tapa jaunā dziesma “Latvietis”. Tā ieguvusi jau krietnu popularitāti Latvijā, kur Latvijas Radio 2 topā noturējās vairākas nedēļas,” stāsta G.Kronberga.

Viņa atzīmē, ka ar to viss nebeidzās. Lai attīstītu ieceres un idejas tālāk, G. Kronberga, Parīzes kora “Latve” diriģente Ināra Braže un Briseles latviešu kora vadītāja Gita Pāvila apvienojās ar dziedātāju Igo, komponistu Jāni Strazdu, Igo pavadošo instrumentālistu grupu un režisori Maiju Kalniņu un izveidoja koncertprogrammas “Tautu, kura dzied, nevar nedzirdēt” konceptu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paredzēts, ka koncertā piedalīsies arī talantīgā soprāne Valērija Satibaldijeva, koklētāja Dace Gaigale, kā arī dziedātāji no trīs latviešu koriem Nīderlandē, Beļģijā un Francijā. Nometnes darba rezultāts tiks prezentēts koncertos, kas paredzēti ap Latvijas neatkarības dienas svinībām, 2022.gada 12.novembrī Nīderlandē (Rozendālē), 13.novembrī Beļģijā (Briselē) un 19.novembrī Francijā (Parīzē). Programma veidota iedvesmojoties no pašreizējā sociālā un politiskā konteksta, kur sadarbība, miers un kopā būšana ir nenoliedzami cilvēkiem ļoti nepieciešama.

“Esmu priecīgs un iedvesmots par iespēju uzsākt šo projektu ar trim latviešu koriem no Eiropas. Ir intriģējoši veidot sadarbību ar dziedātājiem no dažādām valstīm, kurus saista latviešu valoda un kultūra,” teic mūziķis Rodrigo Fomins (Igo).

Koncerta programmā tiks atskaņotas tādas dziesmas kā “Dodi mieru mūsu brāļiem” (Lolita Ritmanis / Aleksandrs Grīns), “Klusi.Klusi.Klusi” (Jānis Strazds / Jānis Peters), “Ugunszīme” (Jānis Strazds / Igo), “Uz krustcelēm… / Tas ir laiks” (Zigmārs Liepiņš / Māra Zālīte), “Latvietis” (Ainārs Virga / Guntars Račs), “Kā senā dziesmā” (Raimonds Pauls / Jānis Peters),”Pie laika” (Igo / Uldis Marhilēvičs) un citas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

G. Kronberga skaidro, ka šī nometne ir iespējama, pateicoties Igo mūzikas un mākslas centra “Ceplis” sadarbībai ar Mazmežotnes muižu un tās saimnieci Ivetu Burkāni, kā arī Pasaules Brīvo latviešu apvienībai.

Ņemot vērā, ka programma top uz brīvprātības principa un māksliniecisko vadītāju enerģijas un entuziasma, projekts meklē arī finansiālu atbalstu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.