Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Trīs naktis Bauskā jaunbūvējamā veikala “Mājai un dārzam” apkārtnē būs jāpiecieš būvdarbu troksnis

Veikala  «Mājai un dārzam» būvniecības darbu radītie trokšņi apkārtējo namu iedzīvotājiem dažas turpmākās dienas varētu būt traucējoši, jo tiks veikti nakts stundās, informēja pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada domes saimnieciskās nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis atklāja, ka būvnieks paredzējis betona liešanas un slīpēšanas darbus. «Man grūti spriest, kāda konkrēti tiks izmantota šī iekārta, taču tehnoloģija paredz, ka darbiem jānodrošina nepārtrauktība. Nevar paredzēt, kad tiks atvesta pēdējā betona krava, kas pēcāk ir jāizlīdzina un jāgaida, kamēr betona masa sacietēs, tad sekos slīpēšana un pulēšana, lai iegūtu gludu virsmu. Angārs ir tukšs, tāpēc troksnis varētu būt lielāks,» pieļauj J. Feldmanis.

Viņš pastāstīja, ka būvnieks izteicis vēlmi darbus veikt arī sestdienas un svētdienas naktīs, kam pašvaldība nav devusi zaļo gaismu. «Brīvdienas tomēr ir brīvdienas. Tālab ar neērtībām tuvējo namu iedzīvotājiem jārēķinās šonakt, kā arī no pirmdienas uz otrdienu un no otrdienas uz trešdienu no vienpadsmitiem vakarā līdz sešiem rītā. Šīs trīs naktis baušķeniekiem jāpaciešas. Skaņa nebūs tik spalga un asa, kā dzenot pāļus,» teic J. Feldmanis.

Bauskas pašvaldība brīdinājusi, ka darbi ir saskaņoti un neskatoties uz iedzīvotāju sūdzībām, ja tādas būs, darbi netiks pārtraukti.

Viņš aicina iedzīvotājus, kuriem ir miega problēmas un troksnis ārpusē varētu būt traucēklis,  izskatīt iespējas šo laiku pārlaist pie paziņām, radiem vai draugiem. Ja šādu alternatīvu nav, ar īslaicīgām neērtībām jārēķinās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Jācer, ka norādītajā laikā tiks galā. Kaut gan, tā kā viņiem gāja ar kanalizācijas pieslēgumu, divas nedēļas atraka ielu un nevarēja savienoties, es jau tagad situ pie galda trīs reizes, lai ar to grīdu neietu tāpat. Varbūt šoreiz būs veiksmīgāk,» vērtē J. Feldmanis.

Viņš izprot situāciju un apzinās, ka ļaudīm, kuriem blakus jādzīvo, šis veikals nav tas labākais, kas tur varēja būt. Taču tajā brīdī, kad sabiedriskā apspriešana teritorijas plānojumam noritējusi, nekādu būtisku iebildumu nav bijis. «Tā ir, kad vilciens aizgājis, tad mēs uzreiz skrienam. Kad iecērt lāpstu zemē, tad attopamies. Tāda tā situācija ir. Tagad grūtības ir jāpiecieš,» tā J. Feldmanis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (27)

 1. Varbūt veikals Mājai un dārzam varēja apkārtējo māju iedzīvotājiem izdalīt ausu aizbāžņus vai austiņas? Varbūt par šīm ciešanām namu iedzīvotājiem var piemērot 50% atlaidi precēm pirmajā atvēršanas nedēļā?

  13
  9
 2. Principā netraucē, vairāk uztrauc viena pundurēna – deputāta kandidāta piārēšanās uz turpat netālu topošā bērnulaukumiņa rēķina…

  20
 3. Laura tad jau guli ar aizbāžņiem tad kad rolleru pirdēji vasarā braukās gar taviem logiem! Nebus šī skaņa tik liela ka gulēt nevaresi pa naktīm! Ka parasti kādam problēmas sagādā sīkumi! Darbiņš ir jādara

  11
  4
 4. Domē paši ir riktīgs pāļi. Kaut ko tik stulbu regulāri pateikt, tur jābūt talantam vai vienkārši tupam pālim

  12
  3
 5. Tātad saskaņotas ir trīs naktis. Uz piektdienu, uz otrdienu un uz trešdienu. Ja skaļie darbi turpināsies citās dienas, tad var sūdzēties!

  7
  3
 6. Un atkal iedzivotaji nogilejusi teritorijas plana apspriesanu. Bet Jums domes administracija, planosanas nodala un buvvalde nav smedzenu, lai saprastu, ko Jus tur kada krasa iezimejiet un kadas sekas var but?
  Vai Jums domes atbildigie nebija pirmpirkuma tiesibas uz so zemes gabalu un pirms to (ne)izmantosanas veicat papildus apsriedi, aicinajat iedzivotajus izteikt viedokli, dot parakstus par budzeta naudas teresanu pirmpirkuma tiesibu izmantosanai sim zemes gabalam ar merki, piemeram, iestadit parku vai izveidot vienu kartigu, drosu, musdienigu, interaktivu bernu pilsetinu..
  Nebija sadas ricibas. Tadel Jus esiet ievieleti, lai butu soli prieksa un parupetos par sadiem scenarijiem.
  Bet te atkal tiek nogruzts uz iedzivotajiem.. ka ta var pateikt.. ka lapsta iedurta tad sak domat. Jums jasak domat jau tad, kad jus ievel, iecel atbildigaja amata par teritorijas planojumu utt.
  Gada beigas versies vala atkal izmainas esosaja planojuma.. ja atkal bus “iedzivotaju apsriesana”. Bet ta ir Jusu atbildiba pielikt pie katras ielas sakuma plakatu ar info, te paredzets tas, te tas, te potenciali var but sitas. Ja gribiet ko savadak, naciet izteikties. Bet viss tiks izdarits atkal ar konsultantiem par vismaz 50k, kuri tos planojumus stance copy paste visam pasvaldibam pec kartas un nevienam isti nerup iedzilinaties sikak reizi 4-6 gados katra ielas nosturi, kvartala, briva vai nolaista zemes vai ekas kadastra ar domu izzinat, ko tas ipasnieks plano, neplano, vai varam likt teritorijas planojuma ko par labu Bauskas sabiedribai.

  21
  3
 7. Tik ļoti žēl apkārtējo namu iedzīvotāji. 🙁 Ok, trokšņi vēl nav tik liels ļaunums, bet ka līdz šim mierīgajā pilsētas nostūrītī turpmāk pa logu būs jāraugās uz neglītu kasti un jāpiecieš cilvēku/mašīnu plūsmas, nav Ok. Varēja jau nu atrast vietu kādā pierobežā, nevis spiesties virsū dzīvojamajām mājām.

  20
  4
 8. Laikam Bauskas lēmējiem pēdējos 100 gados ir talants vai kāda misija padarīt pilsētu neglītāku un cilvēkiem nedraudzīgāku! Labi ka vēl kāda 100+gadīga ēka tiek atjaunota, vismaz kaut kāda vērtība.

  11
  3
 9. Vai padomāji, cik lietderģi būtu domei nopirkt šo zemesgabalu par uzskrūvētu cenu? Ja dome to darītu, tad nāktos atbildēt Valsts kontroles priekšā par izšķērdību. Turpat pāri ielai ir pašvaldībai piederīgs zemes gabals, kur var ierīkot parku.

  9
  9
 10. Kāpēc pāri ielai esošajā pašvaldībai piederošajā zemes gabalā tika glabāta privātā uzņēmēja, kura iesāktā būve rada neērtības pilsētas iedzīvotājiem, būvmateriāli? Kāpēc tāda pretīmnākšana uzņēmējam?

  10
  6
 11. Šī jau ir jauna dome un vēl tik ziepes vāra. Es tikai nesaprotu, vai mums neeksistē nekādi apbūves noteikumi kā ēkai būtu jāizskatās. Būve tik tiešām dramatiska,krāsas atbaidošas. Vai tad nevarēja pieprasīt, lai arhitektoniski pievilcīgs tas šķūnis būtu? Kāda vispār šo dzīvokļu vērtība, it sevišķi zemāko stāvu? Te tak viss sap… ko var pilnīgs fiasko!

  8
  3
 12. Pilnīgi piekrītu Ērikam! Sāka jau Gailes kundze,kura atļāva Bauskas galveno kasti Rimi un benzīntanku iebāzt dīķa un zaļās zonas vietā. Vēl manuprāt kaut kāds gabals ir Korfa dārza kur var arī kaut ko uzbliezt. Nesaprotami pļavas aiz Top brīvas,vietas,cik uziet, bet še tev vajag starp maju logiem bāzties! Un jautrība sāksies,kad to bodi atvērs.

  22
  1
 13. Es atvainojos, bet kā vispār kāds varēja šo projektu saskaņot un apstiprināt?
  Piekrītu “VDH.” – es arī neatceros, ka būtu bijusi kaut kāda apspriešana, varbūt palaidu garām.. Bet nu taču nav nevienam (izņemot pašvaldības maciņu..) nekāda labuma no šī ārprāta.

  9
  2
 14. Līdzekļu izšķērdēšana
  “https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/sapnis-par-jaunu-biblioteku-bauska-izsapnots.a339950/”

  4
  2
 15. Ja veikals būtu pierobežā, tu atkal brēktu- kāpēc tik tālu, kā lai tur nokļūst. Tu esi no tie, kam nekad nekas un nekad nebūs labi, kas brēks tad, kad vilciens jau lielā gabalā.

  11
  10
 16. Laikam ar atmiņu būs tā pavisam švaki, projekta apspriešana? Varbūt gadi desmit atpakaļ……

 17. domē strādā cilvēki, gadiem, gadu desmitiem strādā, bet izskatās, ka arī viņiem tās rievas smadzenēs ir ar pāris lāpstas racieniem veidotas. Jo viņiem būtu jāzin, cik atsaucīgi ir iedzīvotāji šādām domes aptaujām. Ja atceramies, tad cik bija to gribētāju baseinam un sporta hallei- uz rokas pirkstiem varēja saskaitīt, bet tas netraucēja virzīt tālāk šos projektus. Tādēļ domē jūs tur sēžat, lai nepieņemtu lēmumus, ko vēlāk nāksies nožēlot, vai otrādi, nevis balstīties uz mistiskām aptaujām, labi zinot iedzīvotāju attieksmi pret aptaujām, jo arī viņi zin, ka iedzīvotāju domas līdz šim ir bijušas pēdējā vietā, ja tās nav saskanējušas ar domē nolemto

  4
  2
 18. ka nakts trokšņu orģijas beidzot pamodinājušas jau pārlieku ilgi snaudušās tautas dusmas. Patīkami, ka kaut daļa baušķenieku beidzot sapratuši šo vienkāršo korelāciju starp kārtējo stulbu rīcību un stulbo lēmumu pieņēmējiem. Būtu labi, ja mums izdotos šo sakarību atcerēties arī līdz nākamajām vēlēšanām un beidzot izmēzt no mūsu pilsētas šos varaskāros, taču savus pienākumus pildīt pilnīgi nespējīgos radījumus. Kas attiecas uz jauno veikalu, ar šo būvi Bauska ir degradēta gandrīz tikpat lielā mērā, kā ar te jau pieminētā RIMI “iedēšanu” pašā Bauskas sirdī. Tagad mūsu pilsētas jau tā ne pārāk spožais tēls ir padarīts vēl krietni nožēlojamāks. Atliek tikai jautāt, vai šim visam kādreiz pienāks gals? Vai jau esam nolaidušies pašā zemākajā punktā, vai tomēr ir vēl kur grimt?

  6
  2
 19. Parūks,parūks zem deguna un miers.Īpaši dusmīgie pa nakti varēs apcurat veikala stūri…Tāda tā tauta,tāda tā dusma…

 20. Būs, būs kur vēl grimt, ja netiks laikā izpildīti divu EU projektu mērķi un būs jāatmaksā nauda.

  4
  1
 21. Piekrītu, uz to jau velk. Bet naudu EU atmaksas ne jau Ābelnieki, Jātnieki, Čači un Mačeki, bet ar saviem nodokļiem tie paši Bauskas iedzīvotāji, kuriem 30 gadus jādzīvo ar neremontētām ielām un bez normālas bibliotēkas.

  3
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.