Šonedēļ aizvadīta jau trešā diskusija par Mežotnes pils nākotni, kurā piedalījās Kultūras ministrijas, Finanšu ministrijas, valsts akciju sabiedrības “Valsts nekustamie īpašumi”, Bauskas novada pašvaldības, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes un Rundāles pils muzeja pārstāvji.
Rundāles pils muzeja direktore Laura Lūse atklāja, ka 12. jūnijā Rundāles pils muzejs sanāksmē informēja par paveikto, gan rūpīgi dabā apsekojot Mežotnes pils kompleksu, gan iepazīstoties ar kompleksā īstenoto projektu dokumentāciju, lai gūtu pilnīgāku priekšstatu par tā patieso stāvokli.
“Balstoties iegūtajos datos muzejs sagatavoja piedāvājumu par Mežotnes pils turpmākas izmantošanas variantiem, pilij kļūstot par Rundāles pils filiāli, joprojām paredzot valsts budžeta dotāciju 300 000 eiro gadā, un trīs gadu periodā sasniedzot aptuveni tādu pašu ieņēmumu apjomu no Mežotnes pilī īstenotiem maksas pakalpojumiem. Izstrādātais piedāvājums paredz atvērt Mežotnes pili apmeklētājiem pēc iespējas ātrāk pēc īpašuma pārņemšanas no VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, pamazām attīstot tajā muzeoloģisko piedāvājumu, un pakāpeniski izvērtējot iespējas attīstīt arī viesmīlības pakalpojumus, kā arī īstenot infrastruktūras sakārtošanas projektus,” pastāstīja L. Lūse.
Kultūras ministrijā precizēja, ka nākamā sēde paredzēta aptuveni pēc mēneša, un līdz tai jau tiks uzsākts darbs pie konceptuālā ziņojuma sagatavošanas, lai to varētu iesniegt valdībā šī gada rudenī.
Jau vēstījām, ka Kultūras ministrija (KM) šī gada aprīlī izveidoja darba grupu, lai izvērtētu risinājumus tālākai Mežotnes pils izmantošanai. Darba grupā strādā KM, Rundāles pils muzeja, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP), Finanšu ministrijas (FM), VNĪ un Bauskas novada pašvaldības nominētie pārstāvji: Juris Dambis, NKMP vadītājs, Anna Ancāne, NKMP Arhitektūras un mākslas daļas vadītāja, Laura Lūse, Rundāles pils muzeja direktore, Inga Pudenko, Rundāles pils muzeja direktores vietniece administratīvajā darbā, Andris Vārna, VNĪ valdes loceklis, Aija Ikstena, VNĪ Korporatīvās komunikācijas un ilgtspējas daļas vadītāja, Rolands Bogdanovs, FM biroja vadītājs, Ieva Braunfelde, FM Administrācijas vadītāja, Agija Leitāne Šķēle, FM Juridiskā departamenta direktore, Elīna Bite, FM Juridiskais departamenta Iepirkumu politikas un valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanas politikas nodaļas vecākā eksperte.
diskusijas esot laba lieta, jo patreiz valdošajiem galvenais ir pats process, nevis rezultāts un ja par procesu vēl labu naudu maksā, tad kādēļ visu valsti neiesaistīt bezgalīgā procesā? Varbūt, Mežotnes pilī izveidot “ierēdniecības muzeju” ar visiem dārgajiem (bez ironijas) eksponātiem? Arī vieta- pils ir īpaši piemērota šādam muzejam, jo mūsu ierēdniecība ar vien vairāk sāk atgādināt muižniecību- titulu- ierēdnis piešķir uz mūžu, ja vien neievāri tādus mēslus, ko nevar zem “gultas paslaucīt”, kā arī labumu ierēdņiem pienākas ne mazāk kā savulaik muižniekiem un lielākoties jādara nav nekas, nu izņemot zemākās kastas referentus
Kas pāstāvēja KM? Kaut kas “progresīvs”? Rakstiet visus uzvārdus, tautai jāzina saprātīgie, varoņi, shēmotāji, ietekmes aģenti. Ja tādi piedalās ievārītās putras izstrebšanā.
Likvidēt vai pārdot ārzemniekiem.Jo paši latvieši neko nevar.
Ko tieši likvidēt? Pili? Ar dinamītu vai kā?
bet, kā savādāk, nav pils, nav problēmu!
Mežotnes pilī izmitinās bēgļus un iekļaus vietējās sievietēs?