Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

TV3 raidījums «Bez tabu»: Mācītājs Mediņš 12 reizes dienā liek klausīties kristiešu melodijas

Rihards ar ģimeni uz Skaistkalni Lietuvas pierobežā pārcēlās pirms aptuveni trīs gadiem. Lauku idilles mieru pārtrauc baznīcas radītais troksnis – torņos izvietoti vairāki skaļruņi, kas 12 reizes dienā atskaņo dažādus skaņdarbus, ziņo TV3 raidījums «Bez tabu».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā TV3 žurnālistam Artūram Špakam stāsta Rihards, sākotnēji zvani skanējuši dažas reizes dienā, taču nu iedzīvotājiem tie jāklausās 12 reizes dienā. Iedzīvotāji centušies ar jauno mācītāju panākt vidusceļu, taču bez rezultāta. «Esmu trīs bērnu tēvs, mazākajam nav vēl divi gadi. Kad viņu ārā midzinām, tad šis akustiskais troksnis viņu uzmodina. Skaņa tiek atskaņota divpadsmit reizes dienā. Arī garums ir atšķirīgs. Sākot no dažām minūtēm līdz pat piecpadsmit minūtēm. Mums nav pretenziju, ka zvani skan pirms un pēc dievkalpojuma. Bet ne jau 12 reizes dienā, tas vienkārši… tas nav prātam aptverami,» TV raidījumā teic skaistkalnietis.

Rihards no baznīcas dzīvo nepilnus 900 metrus. Vistuvāk skaļruņiem dzīvo Biruta, kuru pārsteidzam brīdī, kad skaitījusi pātarus. Viņa gan atklāj, ka ar vienu ausi vairs nedzirdot, tādēļ regulārā baznīcas trokšņošana netraucē. Turpat kaimiņos dzīvojošā Ināra gan atklāj, ka nav apmierināta ar tik biežu skaļruņu izmantošanu.

Baznīcas kaimiņiene Ruta atklāj, ka jaunā mācītāja izpausmes sadalījušas draudzi, kā rezultātā daudzi izvēlas uz dievkalpojumiem vairs nedoties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Baznīcai ceļa otrā pusē atrodas bērnudārzs un skola. Direktore gan stāsta, ka mācību procesu zvanīšana neietekmē, tomēr kāda darbiniece ir citās domās.

Brīdī, kad pie baznīcas viesojas raidījums “Bez Tabu”, pa baznīcas skaļruņiem melodijas tika atskaņotas aptuveni četras minūtes.

Nepilnus divus gadus Skaistkalnes katoļu baznīcā kalpo prāvests Andrejs Mediņš, viņš apzinās, ka baznīcas skaļruņi iedzīvotāju daļai traucē, taču mainīt neko negrasās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Andrejs Mediņš, Skaistkalnes baznīcas prāvests, TV stāstīja: «Šeit vēl neskan pusstundas un ceturkšņi, jo vēl nav uzstādīts pulkstenis. Kad tas tiks izdarīts, tad skanēs gan ceturkšņi, gan pusstundas. Tā ir normāli visur. Man arī daudz kas traucē, man traucē, ka pašvaldība nekad ielu nenotīra. Mani arī daudz kas traucē, bet tas nenozīmē, ka tagad jukšu prātā un saukšu “Bez Tabu”. Ir lietas, kas mums jānorij.»

Mediņš uzskata, ka tie, kuri sūdzoties par troksni, esot garīgi slimi un par viņiem esot jālūdzas: «Šiem nedaudzajiem cilvēkiem ir slima psihe, viņi ir garīgi slimi cilvēki vienkārši. Par viņiem varam aizlūgt. Mēs skaļumu esam noregulējuši, tur viss ir kārtībā. Varbūt vienkārši labāk nomirt, nedzīvot?» Tā, lūk, izsakās mācītājs.

Bauskas novada pašvaldības pārstāve Dace Šileika telefonsarunā stāsta, ka troksnis neesot tik traucējošs un lielākā iedzīvotāju daļu tam neiebilst. Viņa pati dzīvojot ciematā un, veikalā satiekot iedzīvotājus, sūdzības neesot saņēmusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes profesors Valdis Tēraudkalns raidījumam norāda, ka zvani vēsturiski izmantoti, lai aicinātu uz dievkalpojumu. Visbiežāk tas darīts trīs reizes dienā, taču ne visas konfesijas izmanto zvanus. Mūsdienās zvaniem palikusi simboliska nozīme, uz dievkalpojumiem iespējams aicināt arī ar mūsdienīgākām tehnoloģijām.

Te video:

https://beztabu.tv3.lv/nejedzibas/vini-ir-garigi-slimi-macitajs-medins-12-reizes-diena-liek-klausities-kristiesu-melodijas/

Attēls – ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma “Bez tabu”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (63)

 1. Paldies mācītājam Mediņam par Skaistkalnē ieguldīto darbu. Man netraucē baznīcas zvanu zvanīšana un maniem radiem arī – nē. Laikam jau neesam pietiekami ticīgi cilvēki, lai kaut kas tāds spētu traucēt. Lai miers un mīlestība visiem.

  30
  61
 2. Nepazīstu šo priesteri personīgi, bet, zinot viņa darbus, izjūtu dziļu cieņu. Otrdienas runa Skaistkalnes baznīcā bija vienkārša, sirsnīga un gaiša, paldies par brīnišķīgo svētku sajūtu! Nelabvēļiem varu ieteikt beidzot ieraudzīt baļķi savā acī! Gaišus un labvēlīgus Ziemsvētkus visiem!

  29
  50
 3. Lai neapmierinātie izliek pagalmos tādus jaudīgākus skaļruņus un 24 reizes diennaktī dārdinā smago roku.Redzēs kurš uzvarēs.Skaistkalnē atklāts interešu konflikts-mediņieši un antimediņieši.

  37
  8
 4. >>Mediņš uzskata, ka tie, kuri sūdzoties par troksni, esot garīgi slimi un šiem nedaudzajiem cilvēkiem varbūt vienkārši labāk nomirt, nedzīvot?»

  Kā mācītājs var ko tādu pateikt ? Izveidojis sev biznesu uz nabagu un slimo rēķina, tagad izrunājās kā tāds mazais pāvests viduslaikos.. Pretīgs tips. Bet nu naivo muļķu netrūkst pasaulē, uz tā jau visas ideoloģijas turās gadsimtiem.

  88
  11
 5. Tik smieklīgs sižets bija. Ticīgā dāma slēpās aiz skolas vārtiem un parakstījās kā skolas darbiniece. Laikam sirds dziļumos tomēr kauns par sevi. Visi tāpat zin, ka naida sārtu kurina tieši viņa. Bet apkaunot skolu viņai nebija tiesības. Lai sniedz intervijas no savas mājas priekšas un parakstās ar savu vārdu vai pieņemto vārdu. Un tas džeks Rihards, kas viņš par skaistkalnieti? Redzējusi tādu neesmu. Kāpēc beztabu neparāda cik liels darbs ir pie baznīcas un klostera izdarīts? No pazušanas izglābtas abas ēkas.
  Zvani viņai traucē. Tā kliegšana uz skolēniem, ko kundze piekopj, gan ir ar tālejošām , traumatiskām sekām.

  23
  55
 6. Šie trīs cilvēki, izņemot to, kas ar aizsegto seju runā aiz sētas ir ienācēji ar visām veselības problēmām un šādus cilvēkus atrada, lai vairotu naidu jau pašu iedzīvotāju starpā, piemēram mototrases ierīkošana. Skolotaja, kas runā aiz sētas, nevar pārdzīvot, jo nav vairs draudzes vadītāja, tāpēc tiek vairots personigais naids pieaicinot abus brāļus, kuriem tiešām ir problēmas ar alkoholu un citām atkarībām. Tas ir tikai laika jautājums, kad tas nāks gaismā.

  19
  47
 7. Vieniem troksnis traucē, citiem nē. Tā jau tāda stiepjama lieta. Bet tas, ka pār sādžu atkal pārvelkas baznīcas ēna, īsti neiet kopā ar 21. gadsimtu. Lai ļautiņi, kuriem reliģija dzīvē ir pirmajā vietā, dzīvo savu dzīvi, taču arī ateistiem (šausmīgs vārds, taču tādi šodien Latvijā esam absolūtais vairākums) jāļauj dzīvot savu. Nevajag otrai pusei tik ļoti uzmākties, tad arī sadzīvosiet “kristīgi”, ar tuvākā mīlestību sirdī…

  55
  3
 8. Itin jau tā ” Mediņa draudze” skaitās katoļticīgie, bet paklausoties un paskatoties viņu komentāros paliek iespaids, ka viņi netic Dievam un dieva likumiem , bet tic Mediņam un asociē viņu ar Dievu, un tas jau ir bīstami, jo- nestādi kādu cilvēku augstāk par Dievu .Un šiem ir tāds naids un ļaunums pret pārējiem, un tā jau ir aprobežotība. Salīdzinot vienu un otru komentārus, no mediņiešiem dveš vienīgi ļaunums un atklāts naids un tad jau jāsāk domāt, vai tā ir ktoļticība?

  63
  5
 9. Katoļticigajiem tas ir kāds fetišs? Nesen gaja runa par Brunavas katoļu draudzi kur ir līdziga problēma. Kaut kā dīvaini. Modes kliedziens? Kādreiz taču iztika bez ši fetiša. Neptiek ka šo ticību uzspieda, tagad zvanus?

  43
  6
 10. Vai nebūs tā,ka baznīca neizturēs to naidu,Mediņa neapdomīgos izteicienus,tomēr pārāk biežos zvanus un izveidosies kritene,baznīca nogrims-beigsies viss.

  32
  5
 11. Izdariet Dievam tīkamu darbu un atdodiet skaistkalniešiem Tēvu Jāni un iestāsies miers!

  55
  7
 12. Mediņa dievs ir lietas-manta un nauda.Cilvēki viņa acīs nav vērtība,tikai līdzeklis šo mērķu sasniegšanai .Cilvēki ir dažādi,ar dažādām vērtībām.Īsto ticīgs cilvēks to sapratīs,nevis citādi domājošos nolamās un noķengās.

  57
  6
 13. Kas to dievu izdomāja???Paši cilvēki 😆un tagad viens ērglis un pārējās vistas skrien pakaļ un lūdzās😆

  20
  5
 14. Kā tā var runāt mācītājs?Tā kā bomzis izlīdis no pažobeles.Lai arī viņš tā arī domā,tomēr jāfiltrē ,ko muld.Tagad arī iebiedēs tos,kuri runāja.Daleksies frajers.Ganjau.

  47
  4
 15. Vai VID kontrolē ieņēmumus? Kam pieder auto ar kuru brauc Medi ņš?Par kādu nudu ēd un ģērbjās?

  38
  7
 16. Par kafeijnicu ari vajadzetu paintereseties.Vai PVD vispar par tadu zin.Tos,kurus Medins nosauca par garigi slimiem,lai painteresejas.

  33
  4
 17. Vai tiešām,lai lūgtu Dievu ir obligāti tas jādara baznīcā.Mana vecmāmiņa lauku mājās bija iekārtojusi mazu altārīti ar daudzām bildītēm.Tur vienmēr bija arī ziediņi.Lūdza savu Dieviņu.Protams,ne katru svētdienu,bet bieži gāja arī uz Skaistkalnes baznīcu.Pati tagad baznīcu uztveru kā arhitektūras pieminekli.Ieeju arī (reti)iekšā,lai paskatītos kur sēdēja un Dievu lūdza mana vecmāmiņa un mamma.Ir izdarīts milzu darbs.Baznīca ir skaista,klosteris atjaunots.Mediņu klausīties nevēlos kopš manas mazmazmeitas kristībām Bruknā.Diekalpojuma laikā izskanēja rupjš vārds no krievu leksikas.Tēvu Jāni Skaistkalniešiem “neatgriezt”.Lieciet viņu mierā.Bet par tiem diviem skolotājiem ļoti nesmuki ir rakstīts.Kauns rakstītājam.

  35
  4
 18. Cilvēkiem uzspiež klausīties zvanus,tā arī ir cilvēku pakļaušana sev.Visa tā varza tik ilgi leksies,kamēr pašiem būs jāmeklē darbs pie zemniekiem,jo ziedojumu nebūs.Ar ko tad šikos?Zem Dieva vārda dara riebeklības,un vēl vēl nāvi.Nu vai tas ir normāli????

  37
  4
 19. Vajag ziņot Valsts vides dienestam par vides (trokšņa) piesārņojumu. Un pēc tam tad policijai par attiecīgo normu pārkāpšanu.

  27
  4
 20. Mediņam par pakalpojumiem(piem.par kristībām,kāzām,bērēm,ja cilvēks samaksā naudu,viņam pretī jādod oficiāli reģ.valsts ieņemuma kvīts,kurā uzrādās summa,ko cilvēks ir samaksājis.Paši vainīgi,ka neprasāt kvītisN

  23
  4
 21. Manuprāt, Mediņa kunga rīcība ir nepareiza. Tā jau ir trokšņošana un sīkais huligānisms. Ja viņš dzīvotu dziļos laukos bez neviena kaimiņa, tad savās mājās varētu atskanot it visu, ko vien sirds kārotu. Bet te ir savādāk. Te ir blīvi apdzīvota vieta, kur ir arī sabiedrības intereses, nevis tikai Mediņa kunga pasaules redzējums.

  42
  5
 22. Vispār jau latvieši ir pagānu tauta. Un latviešiem ir aktuāls baltu tautu pagānisms jeb baltu tautu politeisms un senie Baltu tautu Dievi (tuvināti Latvju Dievi).

  6
  9
 23. Nekāda īstā skaistkalniete Jūs neesat.Īstie skaistkalnieši ir tie,kuri tur dzimuši,skolā gājuši,viņu vecāki un vecvecāki atdusas Skaistkalnes kapos.Tagad Skaistkalne ir pilna ar ienācējiem,kuriem šis jaukais miestiņš mazs ko nozīmē.

  21
  4
 24. Vai tā TIK BIEŽĀ zvanīšana ir saskaņota ar pašvaldību ? Ja es būtu viņa kaimiņš, tad tiešām katru pusstundu pilnā skaļumā spēlētu dziesmas no jaunā Metallica albuma. Jā, tā ir mana ticība. Un lai Mediņš norij to, kā aukstu krupi ! 1100 W no JBL Ultimate viņam varētu apnikt visai ātri …

  34
  4
 25. Ka visi lielie komentētāji zvanus nav dzirdējuši, pat Skaistkalnē nav bijuši bet nu ir lielie spriedēji un vērtētāji un sodītāji. Pareizi priesteris pateica,jo latvieši vienmēr bijuši sūdzētāji,aprunātāji, skauģi, bieži vien savas tautas nodevēji. Kas tad sagatavoja izsūtāmo sarakstus, ja ne paši latvieši ?

  7
  36
 26. Redzu , ka tu neko no visa tā nesaproti – diskusija jau nav par zvaniem, bet par Mediņa uzvedību un viņa teikto , par attieksmi pret cilvēkiem , ka viņš visus uzskata par idiotiem, grib, lai tie, kam kas nepatīk,mirst nost. nu apmēram tā …. Nav jau akurāt jāklausās tie zvani, lai izdarītu secinājumus, pietiek, ka paklausās pašu Mediņu …

  40
  6
 27. Neko jau daudz nevajag lai saprastu kas ir sis “priesteris”. Pietiek uzmaniīgi ieskatīties tajā nobarotajā mūlī.

  30
  6
 28. Apmeklē biežāk psihiatru, varbūt savā mūlī vairāk ko saskatīsi ! Noslauki labāk savu duru priekšu.

  5
  27
 29. Garīgi slims ērms kur sevi iedomājies par kaut kādu priesteri. Un visi kas viņam akli seko ir tie īstie garīgi slimie… Zinu arī tos personīgi.. Nozondeti idioti un “nākts tauriņi” kas klanās baznīca priekšā bet tajā pašā laikā staigā apkārt gānoties un vērpjot intrigas pret visiem kas nēlēkā pēc baznīcas stabules… Pirms tā ķema dzīve Skaistkalne bija labāka. Un diemžēl tie kas cenšas ko vērst par labu tiek iebiedēti un šantažēt… Lūk tas reiz nāks gaismā un tad tās “galvas ripos”.. Bus jāsāk pētīt dziļāk. Un komentāros var labi redzēt ka tie saucamie kristieši ir tie agresīvākie un rupjakie. Pretīgi!

  38
  5
 30. No patiesas baznīcas Skaistkalnē vairs nav nekā. Un Mediņam paveicies, ka eksistē arī nevisai attīstīti cilvēki kas viņam seko. Un šī šoreiz nav zaimošana.

  33
  3
 31. Cik zinu šis viss ir par to lai baznīca beidzot ieklausītos sabiedrībā. Nav jau nekas pret viņu ticību utt.. Bet par to ka viens cilvēks iedomājas ka var darīt visu kas ienāk prātā uzspalujot citiem… Un tā nemitīgā ierakstu atskaņošana un tauru mūzika nav nekāda katoļu tradīcija.. Tā ir šis jaunas sektas un to pāris viņu pakaļ skrējēju iegriba. Visatļautība un uzskats ka baznīca ir visvarena un neaizskarama. Tik žēl ka Mediņš nu jau rada nepatiku pret ticību kopumā.

  37
  4
 32. Šis ir viens no agresīvas reliģijas uzspiešanas paņēmieniem… Un tas Eiropā ir aizliegts!

  34
  2
 33. loti nesmuki no Medina puses tas ira. vins jutas tik vissvarens, bez maz kaa tas Kungs. bet ta nav , tads pats ka mes visi. un otrs- vaca ziedojuus tiem torniem baznicai zvaniem, lai vispar kas tads butu, un tagad var teikt- se re ku mes jums, bez ma uz nerviem spelesim!!?? tik daudzi Labdaribas koncerti notika, cilveki ziedoja lielas summas.,., un kas gala rezultata , nievas!?? iesaku silti vinam pasam pardomat savu attieksmi pret visu, un ari ,es teiksu taa -uzvedibu.

  28
  4
 34. kads vinam tur gerbsanas stils, staiga ar to šalli aptinies visu cauru gadu kā cobru ap kaklu. un tiesa ViDi varetu pabaudit gramatvedibu tur.

  22
  4
 35. Jā, taisnība, ka izsūtāmo sarakstus rakstīja paši latvieši . Tikai aizmirsi piebilst, ka…tos latviešus iespundēja pagastmājā zem iekarotāju automātu stobriem.

  6
  4
 36. Kopš Mediņš vada baznīcu negribas vairs uz turieni braukt. Tēvs Jānis bija tiešām savā vietā, gudrs, labestīgs ar gaišu sirdi un radīja patiesu miera un labestības auru baznīcā. Bet Mediņš ir īsts ļaunuma iemiesojums, to tak var pat aklais redzēt un just.Un tur nekāda zvanīšana viņam nepalīdzēs…

  25
  5
 37. Pietiek ar to, ka it visām kristiešu konfesijām ir pietiekami daudz naudas, lai uzturētu savu konfesiju privātos TV kanālus satelīttelevīzijas apraidē. Tātad kristieši var atrast sev vēlamo muzikālo saturu pat neizejot no mājas, turklāt bez maksas. Piemēram, satelīti Hot Bird 13E un Astara 4A 4,8E. Skatieties! Uz veselību. Bet taisīt troksni un uzspiest kristietību it visiem tiem, kas to negrib, nudien ir cilvēktiesību un cilvēkbrīvību pārkāpums.

  20
  3
 38. piekritišu vienam augstak minetajam komentam,proti, mes katrs varam majas ierikot savu svetvietas sturiti un paludties tur -klusi mierigi. bez kaut kadiem pompozitates ,ārišķības elementiem. Mediņa gadijumā sanāk tā-esvairāk grabināšu un trok”nošu, lai pieverstu un piesaistitu VAIRAK! uzmanibas savam interesēm. Ticiba mīl- pazemibu, iecietību un sirdsmīlestibu.

  31
  3
 39. Andrejam nevajadzēja tos trakos saukt par garā vājiem. Kaut arī šaubu nav, ka tas tā ir. Ja traucē zvanu zvanīšana , tad runa ir par pārlieku saasinātu uztveri jeb jūtīgumu.
  Kur tik cilvēki nedzīvo- pie dzelzceļu līnijām, pie lidostām.Un tur troksnis ir dienu un nakti. Galu galā cilvēki dzīvo arī Ukrainā, kur ixnīcinātāji virs halvām rēc.
  Pret cilvēku vainām vajag izturēties ar empātiju.

  10
  32
 40. Ne Mediņa prioritate tā-ļaužu veselibas stavoklis. Medina mēķis -nauda and labsajūta! kā teikt ka tik pīpīte man kūp! Turpreti, ar saviem nesmukumiem tiekat galā paši!- tā savlaik teica slavenā Paulīne. )))))))))

  15
  3
 41. Tur nu taisnība – pret cilvēku, kura kaite ir varaskāre, ļaunums, visatļautība un vēl citas visiem zināmas īpašības, varbūt tiešām jāizturas ar kaut kādu iecietību, jo neviens slims cilvēks savu kaiti labprāt negrib atzīt. Un vēl pie vainas ir bezspēcība , kad pats cilvēks redz, ka ir aizgājis par tālu , bet apstāties un atzīt savus grēkus grēcīgā lepnība neļauj, kad citu ceļu vairs neredz , es šeit drīzāk saskatu izmisumu un bezspēcību , un nespēju uz sevi paskatīties no malas ……..

  20
  3
 42. Pasakas sižets ienācis ciematā. Ar intrigām kaķīti patriecis no dzirnavām, tajās ieperinājies melnais runcis. Kurš ir kurš – visiem skaidrs. Vecajiem skaistkalniešiem sāp, jo viņiem ir ar ko salīdzināt, jaunie cenšas cīnīties par savām tiesībām uz normālo. Viss ir pareizi. Manuprāt jēdzīgāk būtu, ja visas riebeklības un reliģiskā satura aplamās interpretācijas sūdzību veidā nonāktu vismaz pie Zbigņeva Stankeviča. Lai tad izskata tās lietas pēc būtības. Citādi aizsedzies aiz torņiem un visiem citiem celtniecības projektiem šis darbonis ir aizmirsis par saturu, par vērtībām, ko savas kalpošanas laikā perfekti parādīja Paulīniešu Tēvi, īpāši izceļot Tēvu Jāni.

  28
  3
 43. Ja Amerika un Eiropa Ukrainai nepalīdzēs, zvanu skaņas būs tikai ziediņi pret sirēnu un lādiņu trokšņiem Latvijā ! Neesmu dzirdējis, ka trauksmes sirēnas būtu Skaistkalnē , tikai Bauskā.

  8
  6
 44. pilnibā piekritu pa simts proc. Galvenais, lai valda miers un tīras gaišas debesis virs galvām. Nedod Dievs , kara apstākļus, mūsu senči tam visam izgajuši cauri, lai mums butu laimiga dzīve-saglabasim to! Godajamam Mediņa kungam arī vajadzetu pieverstiem tam visam no sirds -un burbināt savos sprediķos savām avīm,-esat iecietigi un Milestības pilni viens pret otru,jo milestiba vairo labo uz pasaules.

  5
  8
 45. Lai vēl kurš nelabo komentāru rakstītājs būtu izdarījis Latvijas labā kaut nedaudz no Mediņa kunga paveiktā. Varbūt ir pārcenšanās ar skaļo mūziku, bet…mēs neviens neesam perfekti. Šis priesteris dzīvo un darbojās ticības vārdā un ir realizējis iespaidīgus projektus.
  Par ticību katram savs viedoklis. Manējais ir, ka baznīca vajadzīga vājiem. Stipriem ir sava pārliecība, sava ticība Visumam un savs svētums.
  Pētot senvēsturi secinām, ka mūsu senči ir bijuši gudri cilvēki. Krustneši iznīcināja Baltu viedākos prātus ar raganu prāvām, moku ratiem, slīcināšanu. Kad ir iznīcinātas zināšanas, tautu ir vieglāk pakļaut. Reliģija – cilvēku gribas pakļaušanas mehānisms.

  7
  14
 46. Nu gan ,Jūs Andrej, esat to lapseņu pūzni sabikstijis. Bet lasu komentārus un man sirds ir mierīga, skaidrs,ka esat uz pareizā ceļā. Ja Jūs būtu ņerga neviens par Jums pat nerunātu, bet Jūs esat vīrs ar krampi. Neērts, bet apveltīts ar dzelžainu gribu. Kaut mums Skaitkalnē vairāk tādu būtu.

  8
  14
 47. Mediņš ir spēcīga personība. Neviens, kurš ir spēcīgs, bevar būt mīļumiņš visiem. Jo tikai šerpi, spēcīgi raksturi kko sasniedz dzīvē. Ne deminutīvu iņas un iņi. Skolotāja ir izcili nejaukas dabas cilvēks, kura bērns auga ārzemēs, darbā rada iespaidu, ka vienīgā strādā, liek tik sevi slavinošas bildītes un pašiņus. Nekur nemīlēta. Sūdzību rakstītāja ar stāžu. Ja būtu ziņotāju laiki, pirmā nodotu jebkuru. Bez domāšanas. Uzmanieties! Briesmone ar saldu glazūru. Mediņa labdarības un radošuma līmenī nekad nesasniegs, tādēļ trako.

  1
  16
 48. Senzine20, Hitlers arī bija spēcīga personība. Nu un ? Cita lieta ko tādas pesonības dara.

  17
 49. Par Jums šovakar lūgšos visdedzīgāk, lai arī, kas neslēptos zem šī nika. Pieņemu, ka personīgi Andreju pat nepazīstiet un , ka Jūs pats esat ar atkarībām sirgstošs nevaiksminieks.

 50. vai cita nekā lietderigaka jums nav ko darit, ka tikai lugties???!?? ņemat rokā sniega lapstu vai biršti, un noslaukaat savu durvju priekšu. bus svetigaks darbins ar sevi veikts. daram paši-Laimes laci negaidam.

 51. Skaistkalnē ir 3 darītāji- Vāverniece- skolā, bez Āķa nebūtiu sporta halles un Mediņš baznīcā un klosterīl. Neklausieties vārdos, skatieties darbos.

  4
  8
 52. Judāš!Ir Ziemassvētki,beidz driķelēt!Tāda tev tā ticiba,sen jau visiem skaidrs.Nomierinies un palūdz Dievam piedošanu.

  2
  1
 53. protams, ja par skaļu, tad par skaļu, bet ir jau arī citas vietas gan tepat novadā, gan plašā pasaulē, kur, redzams, skaistkalnieši nav bijuši un par ko vispār nav dzirdējuši. Tepat Bauskā jau gadiem svētdienu rītos un arī citos laikos skan zvanu skaņas no pareizticīgo baznīcas torņa un neviens skolnieciņš no tuvējās ģimnāzijas, redzams, domē protestu vēl nav iesniedzis. Plašāk pasaulē, kur piekopj islama ticību, ne tādas vien skaņas un ne tādā vien skaļumā tiek atskaņotas no mošejām piegulošajiem minaretiem, un nekas, tur skaistkalniešu redzams naf.

  2
  11
 54. Kā Mediņš vēl nav iedomājies sev pievērst uzmanību?Pateikšu priekšā.Pa Jauno gadu,lai uzbombī salūtu,tā ,lai zili uguņi griežās un lai pajūk viss,kam jāpajūk.Tad būs iegājis Skaistkalnes vēsturē ar zelta burtiem.

 55. Sanāca pa šiem Ziemassvētkiem atkal pabūt manā mīļajā Skaistkalnes baznīcā. Un uzsveru- tieši baznīcā, ne pie kāda draudzes gana. Tik tukšu šo brīnišķīgo vietu Ziemassvētkos vēl nebiju redzējusi. Vietējie saka – pagājušajā gadā bijis līdzīgi. Senāk Svētvakarā baznīcā soli bija grūti paspert, tā bija ļaužu pilna- gan vietējie, gan ciemiņi, šoreiz – pat apsēsties atradās kur. Pazudusi arī brīnišķīgā tradīcija dievkalpojumu sākt ar “Klusa nakts, svēta nakts”, kas bija neatņemama svētku sastāvdaļa daudziem skaistkalniešiem. Ilgi nepaliku. Lai gan vizuāli skaisti, tomēr omulīgi gan nebija.
  Kā tad tur ir, Mediņa kungs? Kas Jūsu vārdā šobrīd klausās? Kur ir Jūsu draudze? Kur- ļaužu pilna baznīca? Jūs jau varat runāt par nenovīdīgiem skaistkalniešiem, bet rezultāts ir tāds, kā ir -dievnams ir tukšs! Ar varu labs nebūsi. Tikai ar mīlestību.

  14
 56. jaaaaa’…., tad nu tiešām,., izlasiju pirms manis iekomenteto, Mediņam japardomā savs vadības modelis,., nevis pec principa- jauna slota tīri slauka-, lūk,gadās ka izslauka ārā visu lietderīgo,,,. šai gadijumā tas atspelejas uz jusu sekotajam -avīm,.,

 57. Mediņš ir attīstītājs (lasīt – realelteris). Visu smuki attīsta par apšaubāmu naudu, ar apšaubāmu darbaspēku un metodēm. Bet, šaubu nav, smuki attīsta. Viņš tikai aizmirsis, ka vispirms viņam tomēr bija jābūt mācītājam. Tā aizrāvies ar formu, ka aizmirsis par saturu. Un tad notiek tas, ko raksta Tukša baznīca – baznīca paliek tukša.

  10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.