Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

TV3 raidījums: Rij putekļus! Dzīve grants ceļa tuvumā Iecavas pusē gandē veselību

TV3 raidījumā «Bez tabu» iztirzāta putekļaino ceļu problēma, dzīve to tuvumā sagādā lielas raizes daudzviet laukos, šoreiz – trauksmes signāls no seniores Olgas, kas dzīvo lauku viensētā Iecavas pusē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Cilvēki cenšas dzīvot laukos, jo te ir tīrs gaiss, bet manos laukos nav tīra gaisa. Te ir putekļi!” pauž Olga.

Olgas īpašums ir grants ceļa malā. Viņas māja ir vien trīs metru no ceļa. Arī vairāku kaimiņu īpašumi ir netālu no tā. Pēdējos gados apkaimē dzīvojošie sper dusmu zibeņus par ceļa atputekļošanas kvalitāti.

«Pagājušogad ļoti slikti atputekļoja ceļu, ne visu posmu. Šogad vispār neko nedara! Ceļš bija jāapstrādā jau aprīļa beigās vai maija sākumā, kad bija mitrs. 2020. gadā vaicāju pašvaldībā, vai mums katru gadu jāraksta iesniegums un jāprasa ceļa atputekļošana? Atbilde bija “nē”, jo šis darbs esot iekļauts ikgadējo darbu sarakstā, bet šogad nekas nav darīts, ceļš līdz šim brīdim nav apstrādāts. Mana māja ir trīs metru attālumā no ceļa! Šodien putekļus rij kaimiņi, citu dienu – es! Tad, kad uz manu pusi [pūš vējš], pat uz pagalmu logus nevaru atvērt. Putekļu stabs aiziet kilometriem tālu!» TV3 raidījumam stāsta Olga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Attēli no beztabu.tv3.lv

Putekļu elpošana ilgtermiņā var kaitēt veselībai, ierosināt dažādas slimības, brīdina Veselības inspekcijā, kas arī saņem sūdzības.

Kā raidījumam «Bez tabu» atzīst Veselības inspekcijas pārstāvis Normunds Kadiķis, sīkākās putekļu daļiņas ieelpojot, tās neaizķeras deguna gļotādā, bet ieelpojot var nonākt dziļi plaušās, caur plaušu alveolām arī nonākt asinsrites sistēmā, ar laiku var izsaukt gan plaušu saslimšanas, gan sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanas.

Iecavas pagasta teritorijā ir ap 30 posmu ceļu, ko no putekļiem glābj, divreiz gadā kaisot kalcija hlorīdu. Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers raidījumam «Bez tabu» gan teic, ka ceļa atputekļošana nenozīmē, ka ceļš vairs vispār pilnīgi neputēs. Gar Olgas māju esošais ceļš esot atputekļots maijā, bet, kā saka N. Vāvers, darbs ir darīts, bet nav izdarīts kvalitatīvi. Tāpēc ar uzņēmēju vienojušies, kuros autoceļu posmos apstrāde jāveic atkārtoti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

TV3 raidījuma sižetu skatīties šeit:

https://beztabu.tv3.lv/pie-arsta/rij-puteklus-dzive-grants-cela-tuvuma-iecavas-puse-gande-veselibu-sudzas-par-atputeklosanas-kvalitati/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. tā māja kas atrodas pie paša ceła, braucot no Ozolaines uz Gaismas krustojumu, arī jūtu saimniekam līdzi🤔

 2. galvenais ukraiņiem ziedojot naudu,bet savējiem…pigu,lai elpo putekļus.sen .Bļauj eiropā esam,bet lauku ceļu nav kā eiropā,kur asfalts nolikts….

  8
  4
 3. Kamēr bija vēl neapvienotie novadi ,tikmēr jau apstrādāja to ceļu ,tā jau saimniece teica ,ka otro gadu neapstrādā ,nu paldies atkal okmanim ar mazo burtu ,lielo nav pelnījis

  12
 4. Jā, un tikai tā – ukraiņiem ir jāziedo un ukraiņiem turpinās ziedot, lai neatnāk uz šejieni “russkij mir”!!! Ja tā varza, kas tagad ārda Ukrainu, atnāks, tad būs pilnīgi vienalga, kādi ceļi ir vai nav!!!

  10
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.