Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ugunsdzēsēji glābēji aizvada mācības pansionātā «Atvasara»

Ceturtdien, 16. jūnijā, pansionātā «Atvasara» Vecumniekos norisinājās ugunsdzēsības mācības, kurās tika pārbaudītas ugunsdzēsēju glābēju spējas dzēst ugunsgrēku un glābt cilvēkus pansionātā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mācību scenārijs paredzēja, ka pansionātā otrajā stāvā izceļas ugunsgrēks. Nostrādājot ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes signalizācijai, pansionātā sākas evakuācija, bet spēcīgā sadūmojuma dēļ tās droša norise vairs nav iespējama diviem pansionāta klientiem, informē Sandra Vējiņa, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore.

Mācību laikā tika pārbaudīts un pilnveidots objekta rīcības plāns ugunsgrēka gadījumā. Tajās piedalījās 12 Vecumnieku, Iecavas, Bauskas un Baldones ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas.
Mērķis bija pārbaudīt un pilnveidot VUGD amatpersonu spējas veikt un vadīt glābšanas darbus sadūmotā vidē un glābt cilvēkus, kā arī pansionāta darbiniekiem pārbaudīt, vai ugunsdrošības instrukcijā
ierakstītais rīcības plāns veiksmīgi darbojas arī dzīvē.

VUGD pieredze apliecina, ka praktiskās mācības ir ļoti nozīmīgas un ļauj ikvienam iesaistītajam izprast, kā pareizi rīkoties nestandarta situācijās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Zemgales reģiona brigādes Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs uzsver, ka šādas, reālai situācijai pietuvinātas mācības ļauj neskaidrības precizēt un noskaidrot šādā treniņā, nevis tad, kad nelaime patiešām notikusi. Tādēļ VUGD aicina ikvienu iestādi un organizāciju izprast šādu mācību nozīmību un tās organizēt regulāri, lai visi iesaistītie cilvēki būtu zinoši par pareizu rīcību, ja nelaime tomēr notiek.
Visi mācībās iesaistītie to norisi novērtēja pozitīvi un noslēgumā pārrunāja gan mācību norisi, gan svarīgākās lietas, ko nepieciešams atcerēties, ja izcēlies ugunsgrēks, piemēram, to, cik būtiski ir nekavējoties zvanīt uz vienoto ārkārtas izsaukumu tālruņa numuru 112.

Zaiga Švāģere, pansionāta «Atvasara» vadītāja, teic, ka iestādē dzīvo 61 iemītnieks (varētu uzņemt 64), cienījamākos gadus sasniegušas 96 gadus vecas kundzes, savukārt jaunākie esot ap 50 gadu vecumu. Šādas mācības pansionātā notikušas otro reizi, iepriekš bijušas pirms kādiem 11 – 12 gadiem.

Iemītnieki visu nedēļu gatavoti gaidāmajam plānotajam notikumam, lai nenobītos, tādēļ viņi darīja to, ko lika un kas bija vajadzīgs.

«Ugunsdzēsēji atslēdza sirēnas, lai vecļaudis nebiedētu, bet viņi tomēr gribēja tās dzirdēt, ugunsdzēsējiem tāpēc tās bija jāieslēdz. Darbojās četras mašīnas, vīri formās. Ļoti vērtīgas mācības, mūsu darbiniekiem parādīja, kā izskatās piedūmotas telpas, ka nevar redzēt cauri. Šermuļi pārskrien! Šie dūmi gan bija bez smakas. Situācijas izspēle, zvanīšana uz 112, ko iepriekš nebija bijis vajadzības darīt, bija vērtīga. No zvana līdz glābšanas darbu beigām pagāja aptuveni 1,5 stundas. Iemītnieki to visu uztvēra mierīgi, «cietušie» bija manekeni, neviens nebija pakļauts izbīlim.»

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.