Aizvadītajā, 2021., gadā ugunsgrēkos un glābšanas darbos izglābti 919 dzīvnieki – 478 mājdzīvnieki, 47 mājlopi un mājputni, 394 meža dzīvnieki un putni, kas bija nokļuvuši situācijā, no kuras saviem spēkiem izglābties nevarēja, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.
Daļu no šiem negadījumiem varēja novērst, parūpējoties, lai apkārtējā vide būtu dzīvniekiem droša, proti, aiztaisot akas, bedres, kanalizācijas lūkas; nepiesārņojot ūdenstilpju krastus ar striķiem un makšķerauklām; neatstājot dzīvniekus ieslēgtus automašīnās; neatstājot mājokļa logus vēdināšanas režīmā;
ziemā pastaigām ar suni izvēloties maršrutu, kas atrodas tālāk no ūdenstilpēm.
Tie nav neizpildāmi ieteikumi. Ievērojot piesardzību un novēršot potenciāli bīstamas situācijas, daļa no aizvadītajā gadā izglābtajiem dzīvniekiem nenonāktu bīstamā situācijā.
Šogad Bauskas novadā ugunsdzēsēji glābēji 13 reizes steidzās palīgā nelaimē iekļuvušiem dzīvniekiem – septiņos gadījumos palīdzība bija nepieciešama mājdzīvniekiem, piecos meža dzīvniekiem un vienā mājputnam, informē Viktorija Gribuste, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore. Savukārt 2021. gadā Bauskas novadā 15 gadījumos steigts palīgā dzīvniekiem. Lielākoties dzīvnieki iekrīt akās, bedrēs vai arī iesprūst, piemēram, žoga caurumā.
Esam atbildīgi par dzīvnieku drošību. Ja tomēr dzīvnieks ir nokļuvis situācijā, no kuras saviem spēkiem nevarēs izkļūt un ir apdraudēta viņa dzīvība, jāzvana uz 112.
Reklāma