Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ugunsdzēsējs paliek bez mājām Vecumniekos; aicina palīdzēt

«Jau pēc divām nedēļām svinēsim Ziemassvētkus – laiku, kas veltīts pārdomām, kopā būšanai un cerībām. Novērtēsim to, kas mums dots, – veselība, ģimene, vieta, ko saukt par mājām!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ugunsnelaime var piemeklēt arī vienu no mums… Aizvadītajās brīvdienās, 9. decembrī, Bauskas novada Vecumnieku pagastā ar atklātu liesmu dega divstāvu koka dzīvojamā māja 160 m2 platībā. Piecas stundas ugunsdzēsēji glābēji cīnījās ar liesmām, kas ieskāva ēku. Diemžēl šajā ugunsgrēkā Rīgas reģiona pārvaldes vecākais inspektors Kaspars Melbārdis zaudēja savas mājas, kur dzīvoja kopā ar sieviņu un vecmāmiņu. 

Iespējams, viņiem šie svētki būs ļoti klusi, bet kopā mēs tos varam piepildīt ar sirsnību, izpalīdzību, laipnību un cerībām. Ja iespējams, aicinām ikvienu palīdzēt ar būvmateriāliem vai finansiālu atbalstu ēkas atjaunošanai!» informē un aicina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

«Bauskas Dzīve» sazinājās ar Kasparu Melbārdi, mājas saimnieku. «Pat katrā istabā bija dūmu detektors, jo vecmāmiņai ir 87 gadi, nav tik vienkārši ar dzirdēšanu. Arī skursteņslauķis ir bijis, apkures ierīces bija kārtībā. Bet – aizdegās ledusskapis,» ugunsnelaimes iemeslu atklāj Kaspars.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas noticis, kad mājas otrā galā bijusi tikai omīte, viņa ir sveika, «divi kaķi gan aizgāja, savukārt suns pats mācēja atvērt durvis un izglābās». No koka mājas palikušas vien krāsmatas. «Gribējās no Rīgas tikt laukā, trešo gadu te dzīvoju, viss, kas bija, te ieguldīts…» ar izmisumu balsī teic saimnieks. Viņš atzīst, ka māja diemžēl nebija apdrošināta. Ģimenei pieder vistiņas un aitas, tās jābaro, tālab nekur tālu nevar doties, pašlaik kaimiņš uz laiku laipni izlīdzējis ar istabu.

«Zaglis paņem tik, cik var panest, ugunij «apetīte» liela, tā paņem visu…» teic ugunsdzēsējs.

Iespējamie ugunsgrēku iemesli dzīvojamā sektorā 2022. gadā Latvijā – bojāta elektroinstalācija un elektroiekārtas, īssavienojums vai nepareiza elektroierīču lietošana ir otrs biežākais ugunsgrēku iemesls – 20,80%. Turklāt pēdējos gados novērojama tendence, ka šādu ugunsgrēku skaits proporcionāli palielinās, skaidro Viktorija Gribuste, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore. Tīša dedzināšana – 2,52%, bērnu rotaļas ar uguni – 0,62%,  apkure – 13,23%, neuzmanīga apiešanās ar uguni – 61,77%, citi iemesli – 1,07%. Tāda ir VUGD statistika par ugunsgrēku izcelšanās iemesliem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiem, kas vēlas palīdzēt Kasparam Melbārdim, konts – LV03PARX0001750104009; ar Kasparu iespējams sazināties, zvanot pa tālruņa numuru 29406099.

FOTO: VUGD

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (8)

  1. Kapēc lai viņš neaizdegtos?
    Tā kā jebkura cita elektro iekārta, īssavienojums vai ražošanas defekts iekārtai.

    13
    1
  2. Var aizdegties. Un kā vēl. Man pazīstamam cilvēkam arī aizdegās. Tikai laimīgas sagadīšanās dēļ pamanīja. Bet visa māja bija piekvēpusi melna no ledusskapja putuplasta degšanas un kušanas.

    10
  3. Pašvaldība mūs glābšot krīzes situācijā. Vai tiks galā ar krīzes situāciju un vienu māju? Kur Viona, kur Warss? Vajadzētu vēl no būvvaldes uzlikt sodu par nelikumīgu demontāžu un būvniecību, būtu īsteni ” valstiski un cilvēcīgi”….

  4. Nu ja, SIA ” Kvintets M” varbūt ko varētu kā pašvaldības stiprais balsts būvniecībā .Un kā meistariem pienākas- vispirms uzbūvē un tad papīri. Vai vismaz lielu apkurināmu vagonu spētu aizdot, atdot, pārdot. Ja degs pašvaldības objekts, kas dzēsīs? Dzēsējs būs ārzemēs…

  5. Par celtniecību, bet par klienta naudu.
    Celtnieku firmu piesaistīt ir lietderīgi, ja vien viņi neieklemmējas biznesa režīmā , kaut vai materiālu iegādei, jo viņiem ir vismaz 15 procentu atlaides. Tas pats attiecas uz instrumentu, būvtehnikas, stalažu, vagonu , konteineru nomu, nav arī drošības naudas. Bet iepriekš jāprasa visas izmaksas un daudzumi, arī atgriezumi, tai skaitā transporta, iepakojuma(paletes), betona sūkņa , darba, mehānismu ,
    izmaksas un daudzumi, pieskaitījumi jeb ” varka”. un tikai tad jāsaka “jā” un jāparaksta līgums, jo eksistē arī soda naudas, tiesas utt. Nepieredzējis un neprofesionāls klients parasti smagi iekrīt ar līgumiem un tāmēm. Būvniecības industrija ir ātra , efektīva, paredzama, finansiāli optimāla tikai šīs nozares speciālistiem ar sakariem , pieredzi un personīgiem kontaktiem, citādi padarīs klientu par mūžīgu vergu un būvi pametīs vai atņems.PVN arī jāsamaksā . Izņēmums varētu būt neblēdīgi rūpnieciski ražoto māju būvnieki ar skaidru preces cenu, kvalitāti, transporta, montāžas cenu.
    Bet…Būvniecība pašlaik ir tik dārga, ka ļoti jāievērtē visi pašlaik un nākotnē pieejamie materiālu un naudas resursi. Bet lauki un daba arī ir resurss, turklāt Rīgas jaunajā “Baltezerā”. Ja ziemā nesanāks māja, bet tikai liels vagoniņš ar malkas apkuri un kāds konteiners vai cits variants, tad pavasarī ir trīsreiz vairāk spēka un laika. Un Vecumniekos mīt nopietni un labi ļaudis.

  6. Ārprāts, ja mūža darbs ir vējā.Kā lai sāk dzīvi no jauna ar tādu algu!Un bez palīdzības!

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.