Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas kara gadadienā Bauskā iedzīvotājus aicina nolikt svecītes pie ozola Rātslaukumā

Lai paustu atbalstu Ukrainai, pieminot gadu kopš Krievijas Federācijas iebrukuma sākuma, daudzviet Latvijā pašvaldības padomājušas par īpašu noformējumu, ēku izgaismošanu Ukrainas karoga krāsās, pasākumu organizēšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā, piemēram, Kuldīgā, godinot ukraiņu tautas varonīgo cīņu par savu brīvību, Kuldīgas novada domes ēku, kā arī Adatu torni diennakts tumšajā laikā, no 24. līdz 26. februārim, izgaismos Ukrainas karoga krāsās. Atbalstu Ukrainai paudīs un simboliski spēcinās arī ukraiņu tautas mūzika, kas šajā laikā skanēs Rātslaukumā, portālu informēja Kuldīgas novada domē.

Savukārt Ķekavā 24. februārī visas dienas garumā novada iedzīvotāji varēs nolikt svecītes koka statīvos pie Daugmales multifunkcionālā centra, Baldones kultūras centra, Baložu pilsētas kultūras nama, Katlakalna tautas nama, Ķekavas kultūras nama un pie Jaunu ideju centra.

Pēcpusdienā plkst.13 Ķekavā pie Jaunu ideju centra norisināsies piemiņas brīdis Ukrainas karā kritušajiem. No plkst.13.30 līdz 19 Jaunu ideju centrā novada iedzīvotāji varēs liet ierakumu sveces, kuras pēc tam ar kādu no humānajiem konvojiem tiks nogādātas frontes līnijās Ukrainas austrumos, kur karavīri tās izmanto, lai sildītos un gatavotu ēdienu, liecina pašvaldības publicētā informācija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieminot Krievijas nepamatotā iebrukuma Ukrainā gadadienu, 24.februārī Jaunjelgavā “uzziedēs” saulespuķu dārzs, tādejādi simbolizējot cerību, gaismu un dzīvību. Vairāk kā 150 saulespuķes, kas gatavotas no finiera un nokrāsotas, tiks uzstādītas Jaunjelgavas Vecpilsētas parkā, lai līdz pat pavasarim mums atgādinātu par notikumiem Ukrainā un dotu cerību, ka nav vairs tālu diena, kad okupanti tiks padzīti no ukraiņu zemes.

Pasākums sāksies ar oficiālajām novada vadības uzrunām un Zemessardzes 55. kājinieku bataljona kapelāna aizlūgumu par Ukrainas karā kritušajiem. Muzikāli pasākumu kuplinās Jaunjelgavas kultūras centra vokālā grupa “Fridrihštate”, kā arī P.Barisona Aizkraukles mūzikas skolas skolotāji Artūrs Zemnieks un Līga Butāne ar audzēkņiem. Visi pasākuma apmeklētāji tiks cienāti ar ukraiņu tradicionālo boršču, kuru sarūpēs Jaunjelgavā dzīvojošie no kara atbēgušie ukraiņi. Līdzdarboties pasākumā gaidīts ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Smiltenē visas dienas garumā pie Smiltenes novada Bērnu un ģimenes atbalsta centra ēkas novietotā Ukrainas karoga ikviens aicināts nolikt svecīti, bet pulksten 18 ieplānots piemiņas brīdis, kurā novadā dzīvojošos Ukrainas civiliedzīvotājus uzrunās Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 25.februārī, jau otro gadu pēc kārtas Latvijas mūziķi vienosies labdarības koncertā “Ukrainas brīvībai!”. Tas notiks no plkst.12 līdz 17 laukumā pie Rīgas Kongresu nama. Koncerts ir brīvprātīgs kultūras nozares atbalsts Ukrainai, kas piedzīvo plaša mēroga Krievijas militāro agresiju.

Bauskas novada dome jau iepriekš norādīja, ka Bauskā īpaši kara gadadienai veltīti pasākumi nav plānoti. Šonedēļ pašvaldībā informēja, ka 24. februārī visas dienas garumā iedzīvotāji ir aicināti nolikt svecītes pie ozola Bauskas Rātslaukumā, paužot savu atbalstu, līdzjūtību un solidaritāti ukraiņu tautai.

“Atsevišķus pasākumus Bauskas novadā dzīvojošajiem ukraiņiem pašvaldība neplāno rīkot. Iespējams, tādi notiks pēc pašu iedzīvotāju iniciatīvas, bet par to informācijas pašvaldībā nav,” pavēstīja Bauskas novada domē.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (9)

 1. Nu ta pagājušajā gadā visi pulcējās uz mītiņu, atbalstu, bet šogad čuš. Vai tad Dūmiņš tumbu nevarēja uzstellēt Rātlaukumā un boršču uzvārīt?

  13
  4
 2. varbūt, tas ozols rātslaukumā it tas pats, ar tiem zelta zariem? Bet “akcijas” rīkotāji, varbūt varējāt sarīkot kādu pasākumu, kas būtu labi apmeklēts, un ieņemto naudu veltīt Ukrainas aizstāvjiem. “Kapelānu” un lūdzēju mums pietiekami, tikai to darītāju….

  10
  1
 3. Svecīti vajadzētu nolikt Turcijas un Sīrijas bojā gājušiem zemestrīcē 😢🥀🥀🕯️🕯️

  17
  2
 4. ANONĪMS- svecīti Irākas un Sīrijas zemestrīcē bojā gājušajiem,noliec pie liepas,ne pie ozola,un būs labi

  4
  7
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.