Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ukrainas un Latvijas bērnu nometnes rīkošanai Bauskā pieteikusies viena biedrība

Bauskas novada pašvaldības izsludinātajam projektu konkursam «Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm» pieteikusies tikai viena biedrība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bauskas novada pašvaldība bija izsludinājusi konkursu «Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm», kur biedrības, nodibinājumi, nevalstiskās organizācijas un citas juridiskās personas tika aicinātas sniegt projektu pieteikumus līdz 15. jūlijam.

«Mēs saņēmām vienu pieteikumu no biedrības «Laiks jauniešiem», un pašlaik tiek gatavots izvērtēšanas protokols,» informē Bauskas novada pašvaldības jaunatnes nodaļas vadītāja Līga Briģe, «vēl joprojām tas ir jautājums kārtīgākai izvērtēšanai. Sasaukta komisija, un projekts tiks virzīts tālāk skatīšanai novada domes priekšsēdētājam vai priekšsēdētāja vietniekam.»

L. Briģe paskaidro, ka interese par konkursu esot bijusi, jo vairāki pārstāvji esot zvanījuši, lai noskaidrotu sīkāku informāciju. «Daudzas organizācijas atteica dalību arī no tāda viedokļa, ka pedagogi vasarā ir ļoti aizņemti, jo tiek organizētas dažādas citas nometnes un aktivitātes,» skaidro L. Briģe, «satrauca arī tas, vai uz nometnēm varēs «sasaukt» Ukrainas civiliedzīvotājus un vai būs iespējams viņus uzaicināt atbilstoši noteiktajai dalībnieku proporcijai – aptuveni puse vietējo un puse Ukrainas iedzīvotāju.» L. Briģe paskaidro, ka šajā vasarā viss ir atsācies un daudziem pedagogiem ir atkal iespēja organizēt pasākumus un nometnes, tāpēc laika trūkuma dēļ nākas izvēlēties nepiedalīties konkursā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots mājaslapā «bauska.lv», konkursa mērķi ir finansiāli atbalstīt pretendenta līdzdalību sniegt atbalstu Ukrainas bērnu un jauniešu valsts valodas apguvei un psihoemocionālajai labbūtībai, integrējoties ar Latvijas bērniem un jauniešiem, pilnveidojot komunikācijas un saskarsmes prasmes gan latviešu valodas apguves nodarbībās, gan daudzveidīgās radošajās norisēs un aktivitātēs.

Plānotajās aktivitātēs paredzēts sniegt atbalstu bērniem un jauniešiem valsts valodas prasmju apguvei un pilnveidei, komunikācijas, sadarbības un sociāli emocionālo prasmju pilnveidei, kā arī bērnu un jauniešu fizisko aktivitāšu un veselīga dzīvesveida paradumu veidošanā.

Projekta konkursa mērķauditorija ir Ukrainas bērni un jaunieši, kuri reģistrēti Valsts izglītības informācijas sistēmā, kā arī tie, kuri līdz šim mācījušies attālināti Ukrainas izglītības iestādēs, bet 2022./ 2023. mācību gadā sāks mācības Bauskas novada pašvaldības izglītības iestādēs. Mērķgrupā ietilpst arī Bauskas novada skolēni no 1. līdz 12. klasei, un bērnu skaitam nometnēs būtu jābūt aptuveni līdzvērtīgam jeb 50% uz 50% vietējie un Ukrainas bērni.

Projektu «Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm» īsteno Valsts izglītības satura centrs, un tas tiks īstenots pašvaldības skolēnu vasaras brīvlaikā līdz 2022. gada 31. augustam.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.