Abonē e-avīzi "Bauskas Dzīve"!
Abonēt

Reklāma

Ukraiņu pateicība baušķeniekiem – vides objektu dāvinājums

Bauskas novada pašvaldība no Ukrainas saņēmusi dāvanā divus vides gaismas objektus – izgaismotus Ukrainas un Latvijas karogus ar valstu ģerboņiem un ukraiņu tautas rakstiem. Ukraiņi rosināja veidot Bauskā draudzības skvēru ar Ukrainas pašvaldībām. Šī dāvana – pateicība par mūsu novada iedzīvotāju atbalstu Ukrainai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Leonīds Jakubovskis (no kreisās) un Oļegs Golovijčuks atveduši Bauskas novadam dāvanu no Ukrainas – apgaismes objektus abu valstu karogu krāsās. Dāvanu saņēma Aivars Okmanis. Foto – Uldis Varnevičs

Braucienā uz Lietuvu un Latviju bija devušies Ukrainas pilsētas Korosteņas mēra vietnieks Leonīds Jakubovskis un deputāts Oļegs Golovijčuks. Viņi 18. augustā atveda uz Bausku speciāli izgatavoto dāvanu – āra apgaismes objektus Latvijas karoga un Ukrainas karoga krāsās. Vides objekti izgatavoti Korosteņas siltumtehnikas iekārtu rūpnīcā.

Viens no idejas autoriem O. Golovijčuks pastāstīja, ka Bauska viņam nav sveša, – jau 2014. gadā te ieradies un kādu laiku dzīvojis kopā ar ģimeni, kad sācies pirmais Krievijas iebrukums Ukrainā. Viņš pateicās arī par bēgļu uzņemšanu. «Mūsu ģimenes, kas šeit dzīvo, zina, ka viņi ir drošā vietā,» uzsvēra O. Golovijčuks.

Viņš arī ir idejas autors tam, ka pilsēta Malina kļuva par Bauskas sadraudzības pilsētu. Toreiz Korosteņas pilsētai pieteikušies draugi no daudzām valstīm, un daļa no piedāvājumiem novirzīta arī uz citām pilsētām, tai skaitā Malinu. Viņš atzina, ka Malinas pilsēta visvairāk cieta no Krievijas iebrukuma šajā apgabalā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Ticu, ka mēs drīz uzvarēsim šajā karā un mūsu valstis dzīvos daudz ciešākā sadarbībā nekā līdz šim,» pauda L. Jakubovskis. «Arī es līdz 2014. gadam domāju, ka krievi ir brāļi, bet tad sapratu, ka tādus neliešus vajag vēl pameklēt. Otrpus robežai diemžēl ir vergu domāšana un skaudība, ka kāds dzīvo labāk nekā viņi,» savu sašutumu pauda O. Golovijčuks.

«Jūs vienmēr mūspusē būsit gaidīti viesi. Katru gadu Korosteņā notiek milzīgs derunu festivāls. Tas ēdiens ir kaut kas līdzīgs kartupeļu pankūkām. Ja uzvarēsim, tad jau nākamgad jūs visi būsit gaidīti viesi mūsu pasākumā,» deputātus un domes darbiniekus uzrunāja O. Golovijčuks.

Abi viesi rosināja izveidot Bauskā Ukrainas un Latvijas sadraudzības skvēru vai arī vietu, kur būtu atzīmētas visas Bauskas sadraudzības pilsētas. Novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis atzina, ka tā ir laba ideja un par to deputāti nākotnē varētu spriest.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piedalījās arī biedrības «Laiks jauniešiem» vadītājs Gints Jankovskis – šī biedrība nodrošina atbalstu Ukrainas bēgļiem. Viņš atzina, ka ziedojumu plūsma ir samazinājusies, bet biedrība tagad vairāk konkrēti strādā pēc bēgļu vajadzībām – sameklē to, kas ģimenēm nepieciešams. Turpat uz vietas apsprieda vēl vienas atbraukušas saimes vajadzības, kur, izrādās, vajag visu, sākot ar gultas veļu un visu pārējo.

Bauskas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laura Ārente informēja, ka to, kur šie apgaismes līdzekļi atradīsies, vēl izlems. «Tuvāko dienu laikā vides objektu uzstādīs Bauskas novada administrācijas ēkas tuvumā, atgādinot par sadraudzības pilsētas Malinas iedzīvotāju pateicību Bauskas novada iedzīvotājiem, kuri sniedza nenovērtējamu palīdzību ukraiņiem pēdējo sešu mēnešu laikā,» tā L. Ārente.

Īsti draugi nelaimē

Olgas Tereščukas, Korosteņas siltumtehnikas iekārtu rūpnīcas direktores, pateicības vēstule Bauskas novada domei:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

«Cienījamie partneri! Mēs izsakām sirsnīgu pateicību par nenovērtējamo palīdzību, ko esat snieguši mūsu pilsētai pēdējo sešu mēnešu laikā. Mums tā nav tikai humānā palīdzība, bet arī pārliecība, ka šajā šausmīgajā nelaimē mums ir īsti draugi, kas nāk un palīdz, sildot mūs ar savām karstajām sirdīm. Jūsu radītais siltums ir klātesošs un stiprina mūs, ukraiņus, lai noturētos šajos ārkārtīgi sarežģītajos apstākļos. Krievijas agresijas radītajos apstākļos jūsu ieguldījums mūsu uzvarā ir nenovērtējams, tāpēc mūsu pilsēta un visi pateicīgie Malinas pilsētas iedzīvotāji vēlas jums dāvināt gaismekļus Latvijas un Ukrainas karoga krāsās ar ornamentiem. Šo izstrādājumu augstums sasniedz 2,5 metrus, un augšējā daļā iedegas jūsu valsts ģerbonis. Mēs vēlamies, lai gaisma vienmēr atgādinātu par mūsu pateicību, lai tā dod un nes jūsu dvēselēs gaismas un prieka starus! Jūsu laipnība netiks aizmirsta, to atcerēsies mūsu pēcteči.

Ar ticību mūsu kopīgajai uzvarai un ar cerību uz turpmāku brālīgu sadarbību!»

Avots: bauska.lv.

Autobuss ar 51 pasažiera vietu, ko Bauskas novada pašvaldība sagādājusi sadraudzības municipalitātei Malinai Ukrainā un ko tur saņēma 21.jūnijā. Kā iepriekš informējusi «Bauskas Dzīve», autobusa iegādei bija atvēlēti 20 000 eiro. Lielākā daļa summas iztērēta par transportlīdzekli. Savukārt par atlikumu – teju 8000 eiro –, redzot iedzīvotāju iespējas, nopirkta SIA «Rēzeknes gaļas kombināts» un SIA «Kronis» produkcija, kā arī elektropreces no SIA «Līga L», ar ko autobuss bija piepildīts. Tur bija sapakots arī iedzīvotāju sarūpētais. Foto – Ivars Bogdanovs, no “Bauskas Dzīves” arhīva.

Latvija ir viena no lielākajām palīdzības sniedzējām Ukrainai, vērtējot to pret iekšzemes kopproduktu (IKP) – mūsu valsts sniegtā palīdzība Ukrainai veido 0,8% no IKP, norāda Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
BauskasDzive.lv komanda.